Zavrieť

Porady

Psy

Je to téma VŚEOBECNÁ, nie je LEN O STAROSTLIVOSTI O PSA.

Psy sú našími spoločníkmi. Sprevádzajú ľudí už veľmi dlho a mnohí si bez ich prítomnosti nevieme predstaviť náš každodenný život.


Sú našími priateľmi, spovedníkmi, či pomocníkmi.

Niekomu zase prekážajú, obťažujú ho.

Táto téma slúži pre milovníkov,ale aj neprajníkov týchto zvierat, či len na priloženie pár fotografií s tymito stvoreniami bez akýchkoľvek obmedzení v určovaní obsahu príspevkov.






Naposledy upravil noemi-ke : 30.06.12 at 17:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Llívia Pozri príspevok
Neviem, komu, prečo a čím vadila pôvodne založená téme "Starostlivosť o psa II" tak strašne, že musela byť vymazaná .

Text témy bol skopírovaný z pôvodnej témy, ktorú založila iná poraďáčka.

Linka na pôvodnú tému: http://www.porada.sk/t196836-starost...-o-psa-ii.html

tiez by ma zaujimalo, preco bola tema vymazana - moderator, ktory temu vymazal, si nedal ani namahu napisat vysvetlenie ... ine temy sa bud zatvoria alebo hodia na smetisko, tema "Starostlivost o psa II" vsak bola ale komplet vymazana - PRECO ????
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

1Dara Pozri príspevok
tiez by ma zaujimalo, preco bola tema vymazana - moderator, ktory temu vymazal, si nedal ani namahu napisat vysvetlenie ... ine temy sa bud zatvoria alebo hodia na smetisko, tema "Starostlivost o psa II" vsak bola ale komplet vymazana - PRECO ????
Pozri sem - viď priložený dokument.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Chobot, dakujem - vymazane temy ja ako obycajny pouzivatel pri vyhladavani nevidim
otazku teda posuvam Richardovi
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Llívia Pozri príspevok
Aby sa otázka nestratila medzi mimotémovými príspevkami:

Lidl niektoré výrobky má v "akcii" opakovane. Nepamätám si, či tieto deky už v ponuke mali, ak áno, má ich niekto aj odskúšané?
nie...
a neurobili by ti službu tie bledo-modré v tom šulci čo v Ikea za cca. 1,30e majú?ja ich použímam...periem aj na 90st
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Letný výcvikový tábor v Kežmarku 2012








Každoročne sa pod vedením členov Kynologického klubu Psia radosť koná tábor zameraný hlavne na základnú poslušnosť, základy agility, ovládateľnosť, odbúravaniezlozvykov, tanec so psom, a výcvik podľa skúšobného poriadku. Letný výcvikový tábor je určený pre každého bez ohľadu na vek psa, alebo majiteľa. Vedú ho veľmi skúsené výcvikárky, ktorím ide hlavne o to aby psík trénoval s radosťou. Na začiatku tábora sa psíkovia podelia do skupín. Tohto roku sa delili na malých a veľkých. Po minulé roky to zvyklo byť na začiatočníkov a pokročilých, podľa toho čo psík ovláda a ako sa správa medzi cudzími psami.
Prvý deň sme trénovali iba večer. Začali sme motiváciou psíka a privolávačkou "ku mne", čo je základný povel poslušnosti. Po tréningu si psíkovia mohli oddýchnuť, na večerať sa a potom sme sa všetci stretli pri ohni pod prístreškom. Tam sme sa popredstavovali a zoznámili. Porozprávali sme si čo by sme chceli na našich psíkoch vylepšiť, zdokonaliť a čo ich odnaučiť. Nasledujúce ráno sa začínalo spoločnou venčovačkou o 7 hodine a tak to bolo po celý týždeň. Počas prechádzok sme trénovali povel "ku mne" a chôdzu okolo nohy. Po prechádzke bol čas na raňajky a potom sa začína prvý tréning o pol 9. Na tréningu ktorý bol ráno sa psíkovia a samozrejme, že aj majitelia učia nové veci, ktoré sme si na tréningu poobede dookola opakovali. Ak nám prechádzku, alebo tréning skazilo počasie, prekladalo sa to na neskôr, alebo sa trénovalo v skromnejších priestoroch pod prístreškom. Mne sa to veľmi páčilo lebo psíkovia boli bližšie pri sebe, niekedy sa aj navzájom dotýkali a tak museli odolávať rušivím podnetom...Počas dňa bol voľný program, možnosť isť na obed do centra Kežmarku využívala väčšina z nás ale našlí sa aj taký, ktorý si varili v miestnej kuchynke. Poobede keď mali psíkovia "povinný" oddych, aby nabrali silu a nezačalo ich každodenné trénovanie nudiť, sa dalo isť na plaváreň do neďalekej Tatranskej Lomnice. Večer bolo zase stretnutie pri ohni, kde sa zhodnotil deň ,tréningy a bol správny čas na poradenie ohľadom čohokoľvek ak boli otázky. Približne takto prebiehal týždeň a na konci, v sobotu sa robil záverečný pretek, alebo skúška poslušnosti, kde trénerky porovnávajú ako sa psík aj s majiteľom zlepšil. Každý dostal pekné hodnotné ceny pre seba aj pre svojho psíka. Na konci tábora v nedeľu bola posledná ranná prechádzka a po nej kratší rozlúčkový tréning. Každému bolo smutno že sa musíme rozlúčiť, ale už teraz sa tešíme na ďalší rok a dúfam že prídu aj noví ľudia aby zažili tie pekné chvíle so svojimi najlepšími priateľmi - psíkmi.

Tulko.sk
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kto ste na FB,nahláste túto stránku
https://www.facebook.com/PesJatecneZvire
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Velmi dobry clanok ohladne vynosnosti chovu tohto zvieratka.
Mozno chov holubov, ci sliepociek vynasa viac. Sumy su este v Sk.


Náklady na chov

Veľa ľudí verí v to, že odchovom šteniat môže zarobiť veľké peniaze. Povedzme, že môžete mať 8 šteniat, ktoré predáte každé po 20.000,- Fíha – to je 160.000,-. A nemusíte robiť nič okrem vlastnenia sučky!

Úmyslom tohoto článku je predniesť v skratke reálne náklady na odchovanie vrhu. Drvivá väčšina chovateľov na odchove šteniat nezarába. A nie preto, lebo si to zle vypočítajú a veľa míňajú. Je to preto, lebo vychovanie dobrého vrhu stojí peniaze – a vychovanie nevydareného vrhu stojí ešte viac peňazí.

Tu sú niektoré náklady, s ktorými musíte počítať:
- náklady na krytie
- pôrodný box, teplé podložky, ohrievacie lampy, nožnice, uteráky, dezinfekčné prostriedky, odsávačka mlieka, teplomer . . .- sušené mlieko pre šteňatá, fľašky na kŕmenie, misky pre šteňatá
- odčervenie šteniat (2, 4, 6 a 8 týždeň)
- vakcinácia, vyšetrenie PSS
- kŕmenie – nakrytá sučka potrebuje až 3x toľko potravy ako obvykle, a kojaca sučka tiež potrebuje viac potravy. Šteniatka po odstave tiež zožerú viac ako by ste si mysleli
- PRA certifikácia, PSS testy a ďalšia vakcinácia

Tu sú niektoré skryté náklady, na ktoré nesmiete zabudnúť:
- veterinárne kontroly a zdravotné testy pred krytím (kontrola zdravia sučky, test srdca apod.)
- určenie presného dňa krytia
- po nakrytí vyšetrenie ultrazvukom na určenie predbežného počtu šteniatok
- množstvo extra umývacích a dezinfekčných prostriedkov a povlečenie v porodnom boxe
- pohotovostné výjazdy na veterinu
- dovolenku v práci, potrebnú na čas pôrodu a minimálne 2 týždne, aby sučka šteniatka nepriľahla atď. – ušlý zisk v práci, minutá dovolenka,
- návšteva veterinára, lieky a antibiotiká pre sučku v prípade zápalov alebo iných komplikácií
- reklama na predaj šteniat
- množstvo telefonátov od a k záujemcom

Po zrátaní týchto nákladov si možete povedať – veď to možem urobiť lacnejšie! No áno, možete. Niektoré veci z tohoto zoznamu možete kúpiť a nikdy ich nepoužiť. To je dobré pre Vás. Nanešťastie Murphyho zákony fungujú, a pokiaľ niečo nemáte, určite to budete potrebovať uprostred noci.

V poriadku, ešte stále ste presvedčení, že sa musia zarobiť nejaké peniaze na tom. Tak poďme to zosumarizovať. Máte vrh 8 šteniatok, ktoré predáte po 20.000,-

Minimálne predbežné náklady:

krycí poplatok – väčšinou cena jedného šteňaťa
20.000,-
potrava – v čase brezosti, kojacej sučky a šteniat po odstave do veku 8 týždňov (cena granúl + vitamíny + minerály + extra výživa pre šteňatá)
30.000,-
vakcinácie, odčervenie (sučky a šteniat)
10.000,-
čipovanie, pet pas, rodokmeň, tetovanie (á 2.000,-)
16.000,-
pohotovostné vyšetrenia sučky, prípadne šteniat + tabletky, infúzia
20.000,-
testy sučky – test srdca, ultrazvuk
2.000,-
reklama a telefonáty
5.000,-
ušlý zisk v práci
10.000,-
chovateľská pomoc – počas celého života šteňaťa dobrý chovateľ postráži šteňa v neprítomnosti nového majiteľa. Taktiež chovateľ by mal ostať v kontakte s novým majiteľom. Ak budeme veľmi konzervatívni, povedzme že je to cena jedného šteňaťa.
20.000,-
a chceme si jedno šteňa nechať doma, takže ho nemožete predať
20.000,-

Dobre. Teraz poďme späť po celej listine nákladov a povedzme, že niektoré šteňatá Vám reálne ostanú do 12. týždňa doma. A samozrejme pre tých z Vás, ktorí už odchovali vrh, vedia presne koľko extra práce je naviac s odrastenými šteňatami, špeciálne ak sučka nie je vynikajúca mama, a ak ostanú šteňatá dlhšie u chovateľa.

Myslíte, že som pesimistická?

Toto je skutočná realita odchovu šteniat. Chov šteniat nie je zárobková činnosť pre veľa chovateľov.



Pre tých, ktorí si myslia, že možu odchovať zdravý vrh, na minimálnych nákladoch, po rodičoch šampiónoch, vrh odchovať v rodinnom prostredí doma, zachovať chovateľský servis a podporu, a stále si myslíte, že na tom možete zarobiť, prosím hneď mi napíšte. Chcela by som vedieť jako to robíte.

Vo všetkej serióznosti, vychovanie väčšiny vrhov je otázka lásky. Ak sa chystáte odchovať svoj prvý vrh môžem Vám garantovať nasledovné:

- nikdy nezarobíte z toho také peniaze ako si myslíte. V skutočnosti je viac ako pravdepodobné, že na tom prerobíte.
- Hneď po narodení šteniat sa pár týždňov nevyspíte a prežijete dni iba čistením a bdením pri šteňatách aby ste ich udržali na žive.
- Ak ste nikdy neasistovali pri pôrode šteniat, bude to pre Vás tým ťažšia skúsenosť ako si myslíte, že by mohla byť.
To som nespomenula, koľko psychického a emocionálneho zaťaženia možete prežiť, ak Vám vo vrhu začnú šteniatka umierať, dostanú nejakú chorobu alebo ich sučka priľahne.
Zo začiatku som si tiež myslela, že možem zarobiť aspoň trochu na odchove šteniatok. Nikdy som si ale nemyslela, že veľa. Už pri prvom vrhu som myslela len na šteniatka a nie na finančnú otázku. Ale aj v mojich najoptimistickejších rozpočtoch som bola vždy minimálne na nule. A to som ešte nikdy nepočítala výchovu sučky od šteňaťa do veku nakrytia, počet a cenu výstav atd.
Nikdy nevchádzajte do chovateľskej činnosti s výhľadom zarábať na tom. Je to len a len otázka lásky.
Ak nesúhlasíte s mojimi nákladmi a rozpočtami, prosím skúste si tam doplniť svoje sumy. Ak Vám výsledok vyjde kladný, prosím dajte mi vedieť.
Pred nakrytím:

- kúpna cena sučky 20.000,-
- uchovnenie sučky (min. 2 výstavy) 1.000,-
+ cesta na výstavy 3.000,-
- vyšetrenie srdca + cesta 1.500,-
- poplatok uchovnenie + členský poplatok 850,-
- vyšetrenie sučky pred nakrytím 500,-
- odčervenie 200,-
SPOLU:
27.050,-

Krytie:


- poplatok za krytie 20.000,-
- cesta na krytie 2.000,-
SPOLU:
22.000,-

Kotná sučka:

- zvýšený príjem potravy 5.000,-
SPOLU:
5.000,-
Pôrod:

- pôrodná bedňa 3.000,-
- matrace, uteráky, plachty, igelity, dezinfikácia, vata, rukavice, elektrina… 5.000,-
- veterinár (podanie oxitocinu, ultrazvuk v priebehu pôrodu, kontrola po porode) 4.000,-
SPOLU:
12.000,-
Šteňatá do 8 týždňov (8 šteniat):

- rodokmene 1.600,-
- odčervenie 4x 3.000,-
- vakcinícia 2x 4.000,-
- potrava - granule + sušené mlieko + fľašky + misky 10.000,-
- iná doplnková potrava 10.000,-
- dezinfikácia, pracie prostriedky, rukavice 6.000,-
- elektrická podložka, ohrevná lampa, matrace, deky 6.000,-
SPOLU:
40.600,-
Staršie šteňatá do 12 týždňov (4 šteňatá)
- potrava (granule + doplnková strava + ovocie + zelenina + tvaroh + mäso, atd) 10.000,-
- očkovanie besnota 1.600,-
- dezinfikácia 2.000,-
SPOLU:
13.600,-
Odchod šteniat z domu:

- pet pas 8 šteniat á 800,- 6.400,-
- rodokmene 8 šteniat á 200,- 1.600,-
- čipovanie 8 šteniat á 800,- 6.400,-
- tetovanie 8 šteniat á 100,- 800,-
SPOLU:
15.200,-
Skryté náklady:

- ušlý zisk v práci 10.000,-
- cisársky pôrod 5.000,-
- lieky v prípade zápalu alebo ochorenia u sučky 2.000,-
- prípadné potiaže šteniat + výjazdy veterinára 8.000,-
- reklama + telefonáty 5.000,-
- chovateľská pomoc počas celého života šteniat 20.000,-
SPOLU:
50.200,-

SPOLU:
180.450,-
Pri predaji 7 šteniat (jedno si chceme nechať doma) je zisk 140.000,-

Náklady na chov - 180.450,-

= - 40.450,-



Petra Tomašovičová - chovatelka.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

To je na tom ešte chovateľ psov dobre. skúsime vyrátať efektívnosť ošípaných (odstavčiat) alebo kureniec alebo výrobu osív?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes sme boli nieco vyriesit u veterinara a pytal sa nas, ci nas pes chce zrat granule. Ja, ze nie sme na granulovanej strave. Veterinar hovoril, ze v poslednom case ma vela psov, ktorych majitelia sa stazuju, ze pes nechce zrat granule, len barf, ci varenu stravu.

Konecne aj tie psy pochopili, ze chemia je furt len chemia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V prvom rade to majú pochopiť majitelia zvierat, a nie zvieratká.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela Pozri príspevok
V prvom rade to majú pochopiť majitelia zvierat, a nie zvieratká.
Tak, kym to zvierata budu zrat, majitelia si zivot ulahcovat budu stale. A samozrejme, napr. take psy v utulku, su radi, ze nieco zeru....a ludia to tam nosia a vytesuju sa, ako pomahaju- granulami.!.Aj tu sa o tom pisalo a chvalilo, aki sme humanni, ze nosime granule a znackove..
Tak aspon psy dostali rozum, ze strajkuju a nezeru.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.

http://www.metoo.sk/883/mate-radi-ps...ak-na-paprike/ Ja určite nie!
Máte radi psov?...A čo tak na paprike?

Pridané: 04.02.2008 | Pridal: BarBara

VytlačiťObľúbenéPoslaťZdieľať


Tento článok v žiadnom prípade nečítajte ak považujete psov a mačky za najmilšie stvorenia na svete! Predstavu, že máte svojho domáceho miláčika na tanieri ako hlavný chod, by ste nemuseli zvládnuť.
fotografia

Niektoré národy nás za to, že jeme bravčovinu a hovädzinu považujú za bezbožných a špinavých. Rovnako my vnímame tých, ktorí jedia mačacinu a psinu. Slovákom /väčšine!/ sa okamžite prevráti žalúdok. Vietnamci, Číňania a Kórejčania si oblizujú prsty.
Ak sa vydáte na dovolenku do Ázie a nechcete prísť do kontaktu so špecialitami z mačiek, pýtajte sa čo jete! Už samotná príprava mačky podľa juhokórejského receptu je pre skutočne silné žalúdky pretože sa varí za živa!!! Recept na jej prípravu asi vyzerá nejako takto: Nájdete si mačku a živú ju dáte do primerane veľkéhohrnca. Ak sa vám to nepodarí a mačka vám utečie, odporúčame servírovať napríklad údeného psa. Šikovný kuchár mačku do hrnca dostane. Kým si zviera v hrnci zvykne a voda začne vrieť, držíte pokrievku pevne na hrnci. V prípade potreby a veľmi pohyblivej mačky vám môžu pomôcť silnejší členovia rodiny. Keď začne vývar vrieť, pridáte k mačke ďatle, dochutíte jedlými gaštanmi a kto má rád exotickejšie chute, nebojí sa pridať zázvor. Pozor ale len štipku!
Ak po tomto recepte začnete poškuľovať po susedkiných mačkách, radšej na prázdno preglgnite. Určite ich má zrátané a jedna Cilka na zázvore vám za problémy s políciou nestojí! Mačky sú vychýrenou pochúťkou aj v strednej Číne. Miestni kuchári nie sú odkázaní na lov pouličných mačiek, pretože na väčšine trhoviskách nájdu dostatočnú ponuku. Číňania dusia mačky na čiernom korení, zázvore a aníze. Takúto kulinársku špecialitu si môžete dať len v tých najdrahších čínskych reštauráciách.
V strehu musíte byť aj pri vašich cestách po Vietname. Obľúbenou špecialitou, s ktorou sa určite stretnete sú psy na mnoho spôsobov. S ich konzumovaním je to ale trošku komplikovanejšie. Pes sa môže jesť len do pätnásteho dňa každého mesiaca, lebo len vtedy prináša šťastie a životnú silu. Na pekáč sa tu dostane len jediné plemeno „Chó ta", ktoré je ako jediné vhodné na jedenie. Vietnamci zásadne podávajú psie mäso polo varené a polo pečené a preto sa môže naším stredoeurópskym vyberaným jazýčkom zdať byť tvrdé. Psíka konzumujú s bambusovými klíčkami, koriandrom a každé sústo namočia do veľmi aromatickej a chuťovo výraznej omáčky. Tá vraj chutí ešte horšie ako pes.
Gurmánske pochúťky zo psa jedia aj v Číne, na Filipínach, Laose a Vietname. Miestni muži dokonca veria, že sladké psie mäso vplýva na ich mužnosť a silu.
Neohŕňajte nos, možno ste už vy jedli psa a o tom len neviete. Ak ste v nedávnej dobe navštívili Moskvu a nechali ste sa zlákať ponukou miestnych čínskych reštaurácií, už s najväčšou pravdepodobnosťou viete ako pes chutí. Bol to ohromný škandál! Moskovčania si všimli dve zvláštne veci: 1. z ulíc takmer zmizli túlavé psy, 2. po meste sa pohybovali Číňania s vakmi, v ktorých sa niečo hýbalo. Niekoľko kontrol čínskych reštaurácii potvrdilo, že podnikaví aziati servírujú Moskovčanom namiesto jahňaciny túlavých prašivých psov.
O tom ako chutí psie mäso vedia nielen na druhom konci sveta ale aj slovenskí Rómovia z Chminianských Jakubovian v okrese Prešov. Sami sa tým vôbec netaja. Dokonca tvrdia, že lepšie chutí mäso zo starších psov a úplne najlepšie chrbát a zadné stehno. Z týchto chutí sú už menej nadšení majitelia psov z okolitých dedín. Nedobrovoľne sa totiž stali dodávateľmi psieho mäsa.
UPOZORNENIE: Autor tohto článku nikoho na jedenie psov alebo mačiek nenabáda. Sám je vášnivý psíčkar. Taký Šarik na bambusových klíčkoch...


0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Dnes sme boli nieco vyriesit u veterinara a pytal sa nas, ci nas pes chce zrat granule. Ja, ze nie sme na granulovanej strave. Veterinar hovoril, ze v poslednom case ma vela psov, ktorych majitelia sa stazuju, ze pes nechce zrat granule, len barf, ci varenu stravu.

Konecne aj tie psy pochopili, ze chemia je furt len chemia.
no hlavne že varená-ľudská strava je bez chémie nenormálne kvalitetna a životné prostredie a ovzdušie je "panennské"
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vitazi Medzinarodnej vystavy psov Velka Ida. © TaraWillow (Lucia) Drietomská".

Naposledy upravil alaya1 : 04.08.12 at 10:14
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1 Pozri príspevok
Dnes sme boli nieco vyriesit u veterinara a pytal sa nas, ci nas pes chce zrat granule. Ja, ze nie sme na granulovanej strave. Veterinar hovoril, ze v poslednom case ma vela psov, ktorych majitelia sa stazuju, ze pes nechce zrat granule, len barf, ci varenu stravu.

Konecne aj tie psy pochopili, ze chemia je furt len chemia.
Ja dokrmujem týmito granulami.DEFU junior

Kompletné suché premiové krmivo pre psov do 1 roku - 100% bio zložiek,

žiadne mäso z veľkochovov, žiadna chémia, ... s jemnou zeleninou a bylinkami.1kg



Zloženie: kukurica, múčka z hydinového mäsa 30%, ovsenná múka, ryžová múka, tuk z hydiny, hydrolyzát z hyd. pečene, monocalciumphosphat, calciumcarbonat, mrkva, med. cesnak, cesnak, morská soľ, tymián, rozmarín, petržlen
Pridané látky: vit.A 12.000I.E., D3 1.200I.E., E 45mg, K 1,5mg, B1 3mg, B2 3mg, kys. pantoténová 7,5mg, niacín 30mg, vit. B6 2,5mg, kys. listová 2mg, biotín 250mcg, vit. B12 45mcg, železo 50mg, zinok 100mg, meď 10mg, mmangán 15mg, jód 1mg, selén 0,1mg, antioxidant: prírodný rozmarínový extrakt
obsah: proteíny 26%, tuk 16%, vláknina 3%, popol 8,5%, kalcium 1,5%, fosfor 0,9%, sodík 0,3%

krmné dávky na obale (riadky hmotnosť psa, stĺpec mesiace veku). Zabezpečte dostatok vody.
Alebo
Informácie o výrobku DEFU adult

Kompletné suché premiové krmivo pre psov od 1 roka - 100% bio zložiek, žiadne mäso z veľkochovov, žiadna chémia, ... s jemnou zeleninou a bylinkami. 1kg
Zloženie: kukurica, múčka z hydinového mäsa 23%, ovsenná múka, ryžová múka, tuk z hydiny, hydrolyzát z hyd. pečene, monocalciumphosphat, calciumcarbonat, mrkva, med. cesnak, cesnak, morská soľ, tymián, rozmarín, petržlen
Pridané látky: vit.A 12.000I.E., D3 1.200I.E., E 45mg, K 1,5mg, B1 3mg, B2 3mg, kys. pantoténová 7,5mg, niacín 30mg, vit. B6 2,5mg, kys. listová 2mg, biotín 250mcg, vit. B12 45mcg, železo 60mg, zinok 120mg, meď 10mg, mangán 15mg, jód 1mg, selén 0,1mg, bentonit, antioxidant: prírodný rozmarínový extrakt
obsah: proteíny 23%, tuk 12%, vláknina 3%, popol 8,5%, kalcium 1,3%, fosfor 0,8%, sodík 0,3%

krmné dávky na obale (prvý stípec váha psa, druhý pribl. dávka v gramoch). Zabezpečte dostatok vody.


Cenovo vyjdú rovnako ako asi Pro Plan.

Tieto granule sa mi zdajú najbezpečnejšie. Okrem toho, nie že má každý deň, on si doslova vyžiada surovú zeleninu, ale aj ovocie,
nakoľko v čase jeho šteňacieho veku som bola prakticky iba na surovej zelenine, tak sa "prispôsobil". Veterinár, že v poriadku, ale pridávať k jeho strave. Fakt to má rád, hlavne všetko čo je chrumkavé, hlávk. šalát, paprika, uhorka, petržl. vnať, rukolu, banán, melón, jablko, dokonca aj cesnak, cibuľu, pór a zemiak samozrejme nie. Marhuľu odmietol.


Nám svojho času tiež povedal veterinár, že zložení granúl pod proteínmi je pomleté perie.





0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, je kazdeho osobna vec, ako sa rozhodne. My sme mali s granulami sustavne len zdravotne problemy, Odkedy ich nedavam, tak je to v pohode. Dokonca vcera som bola sokovana, boli sme vonku a susedka mala v sacku RC granule pre svojho psa. Moj si pred nu sadol a pytal si. Skoro som odpadla, ako ich pasal.-). Ale chvalabohu, bolo toho malo, tak neprisli tazkosti.
Ver mi, ze v granulach maso nie je, je to len masova mucka a rozne pridavne zlozky. Vitaminy a mineraly tam su, tie sa snazim podavat tiez v prirodnej forme.

Granule som davala 3 roky, uz nebudem, ale ked ho niekto ponukne a bude chciet, preco nie. Ako maskrtu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j



alaya1

2 Days Ago #17602

Napr preferovane-.Royal Canin granule su konzervovane chemikaliami BHA a BHT, ktore maju rakovinotvorne vlastnosti, namiesto masa pridavaju do granul iba masovu mucku...
viem ....áno kŕmim RC, áno a je to každého vec čím kŕmi.....a problém nemám.....len iný názor...a?
len mi je z toho smieško ako niekto bude hlásiť ako je surová strava najvhodnejšia....verím že by bola "keby bolo keby"...teda keby planéta nebola taká zasvinená ako je... nehovorím o rôznych Fukušimách a podobných...o ktorý ani nevieme......

Podle studií uskutečněných už v roce 1974 jsou BHA a BHT potenciální karcinogeny, které se hromadí v tělesných tkáních, způsobují zvětšení jater a mohou zpomalovat syntézu DNA a buněčný vývoj. Tyto látky se používají také ke konzervaci potravin pro lidskou spotřebu a v kosmetice.

http://www.saloncoton.cz/jak-vybrat-krmivo/
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1



Moznosti krmenia psa.
Kazdy sa rozhodne, co je pre jeho psa najlepsie.-

Prakticky všichni víme, že výživa psa je nejdůležitější položka v péči o naše psy. Nicméně většina chovatelů a majitelů psů (cca 80%) stále ještě zodpovědnost za kvalitu výživy (a tím za zdraví) svého psa přenechává výrobcům krmiv pro psy. K radosti našich psů (a hlavně ve prospěch jejich zdraví) je však kromě diskusí „kterou značku granulí“ také stále častěji předmětem jaký způsob výživy je pro zdraví psa (a dlouhý život bez nemocí) to nejlepší.

Mezi zastánci toho či onoho způsobu krmení psa se pak hovoří o variantách výživy: pouze granule, pouze nebo občas konzervy, vaření masa s přílohou, zbytky z kuchyně či od stolu nebo přerůzné kombinace. Poslední dobou se začíná zmiňovat také varianta syrové výživy BARF (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina). V současné době se pro výživu svého psa hovoří o těchto hlavních druzích krmiv (výživy):

Termicky extrudované suché krmivo


Termicky extrudovaná krmiva jsou vyrobena při teplotách 120 až 200 stupňů. Touto vysokou teplotou jsou bioaktivní (životodárné) látky (především enzymy a vitamíny) zničeny. Bílkoviny, tuky, stopové prvky, minerální látky jsou teplem denaturovány (odpřírodněny) neboli poškozeny.

Do těchto termicky extrudovaných krmiv se po teplotním znehodnocení přírodních vitamínů a ostatních bioaktivních látek dávají umělé vitamíny a umělé minerály (chemie), které jsou biologicky málo využitelné (přírodu nelze nahradit).

Pro zajištění vábivé vůně a chutě (aby to psům chutnalo) jsou přidávány uměle vyrobené příchutě (sladidla, glutamáty a jiná éčka). Chuťové buňky psů jsou uváděny v omyl.
Za studena lisované suché krmivo


Tato krmiva jsou vyrobena šetrnou technologií lisováním za studena, která garantuje, že téměř všechny vitamíny, minerály a ostatní bioaktivní látky zůstanou ve své původní (přírodní) podobě a v celém původním spektru organismu psa k dispozici.

Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých (chemie) nezatěžují orgány látkové výměny (játra, ledviny), což bývá častá příčina takzvané alergie nebo kožních problémů.

Za studena lisovaná krmiva nebobtnají v žaludku (minimální riziko torze) a ve střevě jsou intenzívně trávena (nedochází ke zlenivění střeva). Z hotových suchých krmiv jsou za studenalisovaná krmiva přírodnímu vzoru výživy psa (vlk) nejblíže.
Konzervované vlhké krmivo


Maso (a případně obsažené přílohy) je konzervováno vařením. Podle platného zákona však musí být ohřáno minimálně na 138 stupňů celsia (sterilizace) jádrové teploty (měřeno uprostřed obsahu konzervy). Tím je dosažena expirační doba 2 až 3 roky.

Podobně jako u termicky extrudovaných granulí je však i v konzervách vysokou teplotou velká část přírodních bioaktivních látek (vitamíny, minerály, stopové prvky) poškozena, zničena nebo uzavřena.

Výživovým a zdravotním problémem je pak u mnohých konzerv malý obsah masa (cca 4%) a na kostky nakrájené sojové či jiné masové náhražky (kafilerní produkty).
Doma vařená strava


Výhodou vaření oproti konzervám je, že si chovatel psa sám při nákupu vybírá kvalitu ingrediencí, které bude vařit. Navíc lze jídelníček vařené stravy střídáním různých surovin výrazně zpestřit (různá masa, různé přílohy apod.).

Vaření masa spolu s případným podáváním různých vařených příloh jako jsou například rýže, vločky, těstoviny, brambory a podobně je na tom (díky teplotě) s obsahem bioaktivních látek bohužel jen o trochu lépe než při krmení konzervami.

Zkrácenou dobou vaření nebo dušením však můžeme výrazně snížit stupeň znehodnocení přírodních bioaktivních látek a zachovat také část jejich spektra.
Syrová strava (BARF)

Syrová strava BARF (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina) je nejpřirozenější a přírodě nejbližší druh výživy psa (je nejblíže jídelníčku vlka).

Syrové maso jako jediný druh výživy vynecháním teplotního zpracování (vaření, extrudace) obsahuje všechny bioaktivní látky v celém původním množství a v celém spektru. Proto je pro výživu psa nejhodnotnější.

Abychom se vyhnuli zdravotním potížím z nedostatku některých živin (podobně jako u doma vařené stravy) musíme při volbě ingrediencí dbát na vyváženost a pestrost této syrové výživy. K syrové a vařené stravě podáváme přírodní doplňky výživy.
http://www.baron.cz/pes/prirodni-lek...ove-stravy/i-0
Naposledy upravil alaya1 : 30.07.12 at 19:24
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes na stretnuti s priatelkou z Moravy som doslala typ na uplne novy druh "granul" Velmi si to pochvalovala, myslim, ze je to nieco uplne ine, ako to bolo doteraz. Zial, zatial sa vraj na Slovensko nedovaza, posielat postou je to asi nerentabilne.

Ale kto mate blizko v hraniciam s CR, pouvazujete.
http://www.krmivo-magnusson.cz/
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať