Zavrieť

Porady

Je možné si svojvoľne posunúť nástup na materskú?

Prosím o radu, termín pôrodu budem mať koncom januára 2013. Kvôli výpočtu materskej (aby bola vyššia), potrebujem, aby sa mi započítaval rok 2012. Keďže na MD sa nastupuje 8-6 týždňov pred plánovaným pôrodom, môj gynekológ mi nemôže napísať začiatok MD k 1. januáru. Môžem pracovať do 31. 12. a nastúpiť samovoľne k 1.1.? Jasne, že peniaze spätne za tie týždne mi nedajú, jedná sa mi o to len, aby mi MD vyrátali z roku 2013.
Usporiadat
Avila Avila

Avila je offline (nepripojený) Avila

Prepac, ja viem, ja som humanitneho vzdelania, tak verim tomu, ze pisem dost nezrozumitelne o cislach :-) No ja viem, ze mega rozdiel to nebude... No, tak je ako ma, dolezitejsie veci su... energiu mozem davat aj inam :-D
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Avila Pozri príspevok
No tak nič vážení, ďakujem vám za všetky odpovede. Toto napísali na poradni SP inej panej Ak by ste na materskú dovolenku nastúpili napr. od začiatku piateho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu a od tohto dňa by ste si uplatnili nárok na výplatu materského zo zamestnania, splnenie podmienky existencie nemocenského poistenia by sa skúmalo ku dňu začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu – podmienka by splnená nebola, nárok na materské z povinného nemocenského poistenia zamestnankyne by Vám nevznikol.
K tejto odpovedi by som rada videla aj otázku.
0 0
Avila Avila

Avila je offline (nepripojený) Avila

Tu je link na cele http://www.socpoist.sk/546/1362s?prm...ium=all&page=1

V podstate ale pre mna je dolezite to vyratuvanie, ci nie?
0 0
Avila Avila

Avila je offline (nepripojený) Avila

Ja vie Katy, ale vlastne jej odpisali, ze tak ci tak, aj keby odisla na MD neskor, tak by sa mi to vypocitavali (VZ) najneskor 6 tyzdnov pred PTP.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Avila Pozri príspevok
Ja vie Katy, ale vlastne jej odpisali, ze tak ci tak, aj keby odisla na MD neskor, tak by sa mi to vypocitavali (VZ) najneskor 6 tyzdnov pred PTP.
možno by sa dalo niečo iné skúsiť (lebo pri tých VZ čo si písala je fakt neveľký rozdiel) .
lenže k tomu by bolo treba všetky údaje - nepoznáme tvoju situáciu (existuje ešte aj dobrovoľné poistenie ...
0 0
Avila Avila

Avila je offline (nepripojený) Avila

Ved to som si platila (DNP) pred 1. MD, ale to este bol stary system. Pri tych novych "balikoch" je to pase (je to privysoke) a takisto by som nesplnila podmienku 270 dni uz.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ak by si mala nejaké ukončené nem.poistenie s dostatočným počtom dní, tak by som sa pred nástupom na md prihlásila na dnp a materské by sa rátalo z dnp z vym.základu cca 340eur /minimum) tj. viac, ako je tvoj skutočný. Neviem, či tie tvoje prac.pomery sú dlhodobé, či sú na dobu určitú ... či budú trvať až do nástupu na md, to všetko je podstatné. Tj. ozaj bez konkrétnych údajoch o tvojich všetkýyh nempoisteniach sa to nedá. Aj detail môže byť dôležitý. No to už je na tebe, či chceš, či nechceš už s tým niečo robiť, či sa dá ...
0 0
Avila Avila

Avila je offline (nepripojený) Avila

brčko Pozri príspevok
Ak by si mala nejaké ukončené nem.poistenie s dostatočným počtom dní, tak by som sa pred nástupom na md prihlásila na dnp a materské by sa rátalo z dnp z vym.základu cca 340eur /minimum) tj. viac, ako je tvoj skutočný. Neviem, či tie tvoje prac.pomery sú dlhodobé, či sú na dobu určitú ... či budú trvať až do nástupu na md, to všetko je podstatné. Tj. ozaj bez konkrétnych údajoch o tvojich všetkýyh nempoisteniach sa to nedá. Aj detail môže byť dôležitý. No to už je na tebe, či chceš, či nechceš už s tým niečo robiť, či sa dá ...

Tie moje pomery su na dobu neurcitu. Tomuto nie velmi rozumiem:
Ak by si mala nejaké ukončené nem.poistenie s dostatočným počtom dní

Ide o ine nem. postenia, nez tie z mojich uvazkov?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať