Zavrieť

Porady

ELDP

ahojte, mala by som jednu otazocku:
pri vyplnani ELDP sa do vymeriavacieho zakladu pise uhrn prijmov za dane obdobie, pricom max. vymeriavaci zaklad za mesiac sa berie do uvahy max.VZ na dôchodkové poistenie ( 47 475 ) ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Áno, berie sa vždy do úvahy platný max. vymeriavací základ na starobné poistenie. Veď ELDP slúži k tomuto účelu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    dúfam, že informácia, že max. VZ sa počas roka mení a to k 1.7., nie je pre vás novinkou

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    V mesiacoch 01-06/2005 bol max. VZ pre dôch. poistenie 43095,-Sk,
    v mesiacoch 07/2005-06/2006 je max. VZ pre dôch. poistenie 47475,-Sk.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Len na okraj, odovzdávate vyplnené ELDP za rok 2005 na SP? Myslím u zamestnancov, u kt. PP trvá. Pokiaľ viem, len za tých, kt. ukončili PP, ale telefonickým dotazom na Soc.poist. som bola usmernená, že za všetkých. Mám v tom chaos.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    atka4
    Len na okraj, odovzdávate vyplnené ELDP za rok 2005 na SP? Myslím u zamestnancov, u kt. PP trvá. Pokiaľ viem, len za tých, kt. ukončili PP, ale telefonickým dotazom na Soc.poist. som bola usmernená, že za všetkých. Mám v tom chaos.
    Povinnosť odovdať ELDZ na SP je len pri výstupe zamestnanca z PP.l

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Ďakujem, Tweety, tak som to vedela aj ja, ale odpoveď zo Soc.p. ma zmiatla, tak radšej dotaz. Pekný deň.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    atka4
    Len na okraj, odovzdávate vyplnené ELDP za rok 2005 na SP? Myslím u zamestnancov, u kt. PP trvá. Pokiaľ viem, len za tých, kt. ukončili PP, ale telefonickým dotazom na Soc.poist. som bola usmernená, že za všetkých. Mám v tom chaos.
    ELDP sa určite odovzdávajú SP až po skončení PP alebo pri odchode do dôchodku.
    U zamestnancov, ktorým PP trvá, sa predsa každoročne dopisujú rok a VZ na dôchodkové poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.