Zavrieť

Porady

co je to za bylinku?

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
mam poznacene, ze rozmarin , ale ten ako som teraz zistila, ten by mal mat tusim ine kvety
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a_je_to Pozri príspevok
Nič by sa nikomu nestalo, myší chvostík je jedna z najúčinnejších liečivých bylín, najmä na všetky gynekologické potiaže. Len originálna aromatická chuť niekomu môže spočiatku nechutiť.
http://ee.dunres.sk/byliny.php?id=27
0 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte, aj ja mám doma jednu rastlinku a neviem čo je to. Sadila som spolu s petúniami ( semienkami ) a vyšlo mi všeličo. Aj petúnie, ďalej žihľava aj toto :
Ešte dodám, že večer sa listy sťahujú k sebe.
LGIM0033.jpg  
LGIM0034.jpg  
1/1
0 0
dilajla dilajla

dilajla je offline (nepripojený) dilajla

.......presne ako vravíš, na obrázku tieto znaky vidiet. Gypsomilka metlinatá ma uplne iné súkvetie a to vidlicovite sa rozkonárujúcu metlinu, podľa toho sa volá metlinatá. GGypsomilka má protistojné listy, stoja na stonke oproti sebe. Podľa tohto vzoru sa rozkonáruje celá rastlina aj vidlice v súkvetí. Ak si všimneš na obrázku od Zuzany sú listy na stonke striedavé - na stonke sú usporiadané na striedačku, raz jeden raz druhý. Súkvetie je celkom iné , volá sa chocholík. Túto kvetinku pestujem už dlho, kvitne presne na koniec školského roka.
0 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
ano. listy su striedave a mne skutocne pripominali rozmarin. pouzivate tuto kvetinku iba na rez alebo ju niekto z vas pouziva aj ako bylinku?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

rastlinka Pozri príspevok
Ahojte, aj ja mám doma jednu rastlinku a neviem čo je to. Sadila som spolu s petúniami ( semienkami ) a vyšlo mi všeličo. Aj petúnie, ďalej žihľava aj toto :
Ešte dodám, že večer sa listy sťahujú k sebe.
Podľa mňa by to mohla byť portulaka
http://kurier4.szm.com/byliny/k48.htm
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať