Zavrieť

Porady

Môžem pracovať súčasne na dobrovolnickej praxi a byť na materskej dovolenke?

Dobry deň. potrebujem poradiť. Okolo desiateho augusta ma lekár vypíše na matersku dovolenku, čo je 6 týždňov pred termínom pôrodu. Zatial som na dobrovoľniíckej praxi a chcela by som odrobiť aj celý august. Ide o to, že štyri hodiny zvládnem sedieť v kancelárii a chcela by som tým pádom dostať 190 eur za prax ,ale neviem či mi už dajú aj 190 materskú. Ja som sa pýtala na ÚPSVaR ale tu nič nevedia. Zároveň som žiadala o príspevok na bývanie, ale ochota taká, že ma hneď odfajčili že sa mi nevyjde nič. Keby to tak robili s ciganmi čo nikdy nič nerobili, nepoviem.. Ale človek robí , snaží sa , a nič. Keď niesi cig.. ,poraď si sám!
Usporiadat
zuzana2711 zuzana2711

zuzana2711 je offline (nepripojený) zuzana2711

dobre, dakujem este raz,poriadne si to pozistujem vsetko este raz a skusim to. vdaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana2711 Pozri príspevok
dobre, dakujem este raz,poriadne si to pozistujem vsetko este raz a skusim to. vdaka
Keď sa budeš informovať v SP spýtaj sa tam aj na dobrovolníctvo, aby si napr. kvoli tomuto príjmu nemala pozastavené materské. Na to ti dajú odpoveď v SP, nie na UP.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zákon o službách zamestnanosti

§ 52a
Príspevok na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby

(2) Dobrovoľnícku službu vykonáva uchádzač o zamestnanie v rozsahu 20 hodín týždenne nepretržite najviac počas šiestich kalendárnych mesiacov u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá svoju činnosť v niektorej z oblastí podľa odseku 1 nevykonáva za účelom dosiahnutia zisku. Účasť uchádzača o zamestnanie na vykonávaní dobrovoľníckej služby je dobrovoľná. Počas vykonávania dobrovoľníckej služby uchádzač o zamestnanie nemôže vykonávať aktivačnú činnosť podľa § 52.
(3) Počas vykonávania dobrovoľníckej služby úrad poskytuje uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok vo výške sumy životného minima poskytovaného jednej plnoletej fyzickej osobe podľa osobitného predpisu46e) na úhradu nevyhnutných výdavkov na stravovanie, ubytovanie a výdavkov na cestovné z miesta jeho trvalého pobytu alebo prechodného pobytu do miesta vykonávania dobrovoľníckej služby. Paušálny príspevok sa kráti o pomernú časť za každý deň ospravedlnenej alebo neospravedlnenej neprítomnosti na mieste vykonávania dobrovoľníckej služby na základe evidencie dochádzky podľa odseku 9 písm. g). Výsledná suma sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent nahor.

§9 ZDP
(2) Od dane sú oslobodené aj
d) plnenia poskytované v rámci aktívnej politiky trhu práce46) okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa § 6,

-------

mne z toho vychadza, ze tento prispevok za dobrovolnicku sluzbu sa nepovazuje za zarobkovu cinnost, resp. cinnost zamestnanca,
a teda ked zadavatelku UP nevyradi z evidencie dnom nastupu na MD, tak by to nemalo mat vplyv na sucasnu vyplatu prispevku za dobrovolnictvo a materskeho

ak sa mylim, opravte ma prosim
1 0
zuzana2711 zuzana2711

zuzana2711 je offline (nepripojený) zuzana2711

všade mi hovoria niečo iné. Raz mozem, raz nemozem...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať