Zavrieť

Porady

Predvolanie na prejednanie priestupku

Dobrý deň. Mám už dlhšiu dobu problémy so susedom a tak som to riešil cez políciu trestným oznámením. Tá to postúpila ako priestupok proti spoluobčianskemu spolunažívaniu na okresný obvodný úrad, kde som bol predvolaný ako svedok - poškodený cca. o týždeň. Zistil som, že obvinený sa na mňa chystá aj so svojim advokátom - na čo má samozrejme právo, ktorý mi chce vraj položiť zopár otázok. Chcem sa opýtať, či som povinný odpovedať na otázky advokáta, keď som všetko uviedol na polícii a je to aj v spise?
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
autonacomputers Pozri príspevok
Pani Lujza dobre píšete len akurát, že otázky chcú klásť oni mne ako poškodenému !!! a nie ja obvinenému - a ešte mudra tetuška na obvodnom úrade mi po telefóne povedala že ja ako poškodený vraj nemám právo klásť otázky obvinenému alebo jeho zástupcovi?! Čo vy na to?
No je to logické. Musia preveriť, či to čo si uviedol v trestnom oznámení súhlasí so skutočnosťou.
A čo by si sa ho chcel vlastne pýtať? Neuviedol si to v tom trestnom oznámení?
Ako svedkovi ti právny zástupca priamo nepomôže. Na otázky musíš odpovedať sám. Ale určite sa s nejakým poraď. Nepíšeš konkrétne o čo ide, tak sa k tomu ťažko vyjadriť.
0 0
autonacomputers autonacomputers

autonacomputers je offline (nepripojený) autonacomputers

NO viete nechce sa mi to konkretizovať, ale určite by som obvinenému položil zopár otázok charakteru, že prečo slovne provokuje a uráža druhých ľudí, keď mu nikto nič neurobil a že prečo si vymýšľa na moju osobu veci, ktoré nie sú pravdivé a obviňuje ma z toho
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pripomeň jej zákon 71/1967: §4 ods.2, ďalej §9 ods.1, §11 ods.1, §14 ods.1, §15a ods.2, §21 ods.2 -ak toto neurobí, je to porušenie zákona - v tom prípade môžeš použiť §9 a §22 a §23.
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/spravny-poriadok/
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

autonacomputers Pozri príspevok
Pani Lujza dobre píšete len akurát, že otázky chcú klásť oni mne ako poškodenému !!! a nie ja obvinenému - a ešte mudra tetuška na obvodnom úrade mi po telefóne povedala že ja ako poškodený vraj nemám právo klásť otázky obvinenému alebo jeho zástupcovi?! Čo vy na to?
Problém je v tom, že nemáš postavenie účastníka konania, v konaní si predvolaný ako svedok, právo klásť otázky svedkom a znalcom prislúcha účstníkom konania. Svedok nie je nositeľom práv a povinností účastníka konania a teda nemá právo klásť otázky obvenenému. Môžeš sa však domáhať, aby ťa správny orgán prizval na konanie ako opomenutého účastníka, ale myslím si, že ti správny orgán nevyhovie, pretože jediným účastníkom konania je obvinený.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať