Zavrieť

Porady

ked som zivnostnik moze za mna platit odvody zamestnávateľ

Dobry den

Otvoril som si zivnost od 1.6.12. Zamestnavatel mi oznamil ze za 6 mesiac uz zamna zaplatili odvody.Zmluvu medzi mnou a firmou mi daju az od 1.7.12. Moze zamestnavatel zaplatit zamna odvody aj ked som zivnosnik a som rok oslobodeny od socialky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnáv. platí odvody len za zamestnancov, dohodárov. Ak budeš pracovať až od 1.7., odvody za Teba ako zamestnanca odvedie až pri vyplatení mzdy za júl.

    cerov je offline (nepripojený) cerov

    cerov
    ano prve som pracoval na zmluvu potom som presiel na zivnost. Zivnost mam otvorenu 1.6 ale aj tak za jun mi zaplatili este ako zamesnacovy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cerov Pozri príspevok
    ano prve som pracoval na zmluvu potom som presiel na zivnost. Zivnost mam otvorenu 1.6 ale aj tak za jun mi zaplatili este ako zamesnacovy
    K akému dátumu máš ukončený pracovný pomer ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cerov Pozri príspevok
    tak to mi este nedali ked mi daju 30.6 tak ten mesiac sa berie ako zamesnanec?
    Ten mesiac sa berie ako súbeh zamestnania a podnikania. V zdr.poisťovni si môžeš na tento mesiac určiť vymeriavací základ nula a odvody neplatíš.
    Bol si sa prihlásiť v ZP sam, alebo ťa prihlasoval živn.úrad ?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    cerov Pozri príspevok
    ano prve som pracoval na zmluvu potom som presiel na zivnost. Zivnost mam otvorenu 1.6 ale aj tak za jun mi zaplatili este ako zamesnacovy
    Predpokladám, že si stále zamestnanec a zamestnávateľ Ti za jún pošle mzdu, je tak?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cerov Pozri príspevok
    Ked som bol zamesnanec tak zamestavatel. Ako zivnosnika tak zivnostensky urad
    Tak si vypýtaj od zamestnávatela zápočtový list a choď osobne do ZP (postup podľa prísp.7). Ak tak neurobíš, ZP ťa eviduje ako neplatiča, lebo keď živnostníka prihlasuje živ.úrad, platí odvody z min.vymer.základu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.