Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

ahojte, prosim Vas ako účtujete, keď Vám Vás odberateľ vráti tovar a vystaví naň faktúru. Účtujete to ako došlú faktúru, alebo na základe tejto faktúry vystavíte dobropis? Ide o to, že zákazník po polroku nezaplatil a takto sa to rozhodol riešiť.
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

prosim vas mozem zauctovat vklad spolocnika do podnikania cez 491 alebo ako? a výber z podnikatel. uctu na spotrebu ako cez aky ucet??? dakujem
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
sara-ke
prosim vas mozem zauctovat vklad spolocnika do podnikania cez 491 alebo ako?
Cez 491-vlastné imanie fyz.osoby-podnikateľa sa účtuje, keď živnostník účtuje v podvojnom účtovníctve. Pokiaľ ste sro, riešila by som to cez účet 365-ostatné záväzky voči spoločníkom. Zväčša sa to robí formou pôžičky.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dadika
Cez 491-vlastné imanie fyz.osoby-podnikateľa sa účtuje, keď živnostník účtuje v podvojnom účtovníctve. Pokiaľ ste sro, riešila by som to cez účet 365-ostatné záväzky voči spoločníkom. Zväčša sa to robí formou pôžičky.

dakujem,
cize ked si vyberie pre vlastnu potrebu tak dam na 365 a ked vlozi penize do podnikania, aj ked si nic nepozical? a ked si pozical tak len vymenit strany na 356 ?

dakujem
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako účtujete vykonaný zber papiera. Vyfakturovali sme Zberným surovinám za zber starého papiera. Môžem to účtovať na 648?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím poradte. Kúpili sme pílu na prenajímanie, jednu sme mali doma a stále sme ju požíčiavali. V živnosti máme prenájom priemyselného tovaru, ale neviem ako to PU zaučtovať.
Poradíte???
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Potrebovala by som len vedieť, či môžem premenovať analytiku na účte 568001 - minulý rok som tam účtovala hal.vyrovnanie, teraz to budem účtovať na 548. Na 568001 by som účtovala poplatky bánk, len som si neni istá, či to môžem kludne prepísať, keďže minulý rok bola analytika účtovaná na niečo iné, ako chcem zadávať tento rok??Ďakujem za názory.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jenny7 Pozri príspevok
Potrebovala by som len vedieť, či môžem premenovať analytiku na účte 568001 - minulý rok som tam účtovala hal.vyrovnanie, teraz to budem účtovať na 548. Na 568001 by som účtovala poplatky bánk, len som si neni istá, či to môžem kludne prepísať, keďže minulý rok bola analytika účtovaná na niečo iné, ako chcem zadávať tento rok??Ďakujem za názory.
Môžeš, nejde o súvahový účet.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jenny7 Pozri príspevok
Potrebovala by som len vedieť, či môžem premenovať analytiku na účte 568001 - minulý rok som tam účtovala hal.vyrovnanie, teraz to budem účtovať na 548. Na 568001 by som účtovala poplatky bánk, len som si neni istá, či to môžem kludne prepísať, keďže minulý rok bola analytika účtovaná na niečo iné, ako chcem zadávať tento rok??Ďakujem za názory.
Ak máš v internej smernici uvedené, že dôjde k zmene použitia účtu, tak nie je v tom problém.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozvrh z MR si založíš k MR, pre tento rok budeš mať iný, taký, ako si ho prispôsobiš podľa potrieb fi. Takže môžeš . Halierové na 548 je správne, aj poplatky bánk na 568.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

sara-ke Pozri príspevok
prosim vas mozem zauctovat vklad spolocnika do podnikania cez 491 alebo ako? a výber z podnikatel. uctu na spotrebu ako cez aky ucet??? dakujem
musíš ale uviesť, či ide o FO podnikateľa (SZČO) účtujúceho v PÚ alebo o s.r.o., pretože na účte 491 sa účtuje u FO účtujúcej v PÚ, nie u výberoch a vkladoch spoločníkov.
Spoločníci môžu z s.r.o. len peniaze požičiavať a vracať, nie čerpať osobnú spotrebu. K takýmto výberom treba vyhotoviť Zmluvu o pôžičke.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ďakujem ermon, Majke, smith. majte sa pekne.
0 0
felica felica

felica je offline (nepripojený) felica

Ahoj.
Chcela som sa spýtať:
vystavovala som faktúru za stavebné práce v sume 98010+DPH
Odberateľ však chce poznačené odpočty a to za
-poškodený dielec 9913
-ubytovanie 9100
Vystavila som mu taku faktúru 98010+18622/DPH/-9913-9100/mimo DPH/=97619
Základ dane mi vyšiel 78997+18622DPH=97619
A zaúčtovala som to:
518/311 9100 ubytovanie
549/311 9913 poškodený dielec
311/602 98010 stavebné práce
311/343 18622 DPH
mám k tejto faktúre len rozpočet za práce a tam poznámku, že odrátať tie sumy za poškodenie dielca a ubytovanie. Faktúru som vystavovala ja, od odberateľa mám len ten rozpočet.
Môže to byť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať