Zavrieť

Porady

Nástup po rodičovskom do práce alebo na UP

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
Dobrý den
chcem sa spýtať či by ste mi poradili dna 30.7.2012 mi má syn tri roky a teda mi aj končí rodičovská dovolenka
zamestnaná som bola u jednej firmy aj doteraz mám vstup od 10.8.2004 na materskú som šla 1.6.2009 a teraz mi zamestnávateľ povedal že mi dá asi výstup, čo neviem ako spraví lebo si myslel že mi nemusí vyplatiť odstupné a tak zrejme bude kľučkovať aby mi ho nevyplatil a to som mu ešte nepovedala že mám nárok aj no zvyšok dovolenky len neviem kolko a podla čoho sa vypočíta.

1. Tak by som chcela aspon využiť vyššiu dávku v nezamestnanosti a neviem aký by mi bol treba vymeriavací základ alebo nakolko sa zamestnať a či mi to bude platiť aj od iného zamestnávateľa alebo sa musím zamestnať len u tohto?

dakujem vám velmi pekne za radu
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE=Tweety;2111035]
veronikasad Pozri príspevok
Vierka, toto je potom nesprávna odpoveď.
Prečo ? Niektorí zamestnanci si myslia, že pracovný pomer končí dňom, keď už nepracujú ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=veronikasad;2111040]
Tweety Pozri príspevok
Prečo ? Niektorí zamestnanci si myslia, že pracovný pomer končí dňom, keď už nepracujú ...
Nárok na odstupné nestratí, aj keď časť VD odpracuje, dôležité je to požiadanie o skončenie dohodou pred začiatkom VD. A to teda znamená, že PP môže, ale aj nemusí trvať ešte nejakú časť VD.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE=Tweety;2111044]
veronikasad Pozri príspevok
Nárok na odstupné nestratí, aj keď časť VD odpracuje, dôležité je to požiadanie o skončenie dohodou pred začiatkom VD. A to teda znamená, že PP môže, ale aj nemusí trvať ešte nejakú časť VD.
Majka, súhlasím s tebou, chcela som priložiť stanovisko MPSVaR, len ho nejako zašifrovalo tak som ho radšej zmazala.

Príspevok z ktorého si citovala je súčasťou témy o nároku na dávku v nezamestnanosti, zadávatelka týmto spôsobom pracovný pomer končiť nechcela, tak by som ju len domýlila.

A tu som napísala Ľubke presne to isté čo píšeš ty

http://www.porada.sk/t197765-nastup-...ml#post2111032
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

veronikasad Pozri príspevok
Ľubka, o skončenie prac.pomeru dohodou musí naozaj požiadať zamestnanec - ale až po doručení výpovede zo strany zamestnávatela - pred začiatkom plynutia výpovednej doby.

Ak žiada o skončenie prac.pomeru dohodou zamestnanec bez predchádzajúcej výpovede, nárok na odstupné mu nevznikne.
Ale práve toto niektorí zamestnávatelia robia - nedajú najprv výpoveď podľa § 63, ale oblbnú zamestnanca, aby sám požiadal o skončenie PP, lebo veď nemajú (alebo čoskoro nebudú mať) preňho prácu, pričom zamestnanec (zrejme) nevie, že aj v dohode o skončení PP v takomto prípade má / môže (na žiadosť zamestnanca) byť uvedený dôvod = organizačné zmeny resp. nadväznosť na § 63, a tak to celé vypáli ako skončenie PP na žiadosť zamestnanca, a odstupné je v kýbli, akurát že Z-C to už podpísal a Z-Ľ sa smeje do hrsti (alebo aj rovno do ksichtu...)
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
Zimama Pozri príspevok
Ale práve toto niektorí zamestnávatelia robia - nedajú najprv výpoveď podľa § 63, ale oblbnú zamestnanca, aby sám požiadal o skončenie PP, lebo veď nemajú (alebo čoskoro nebudú mať) preňho prácu, pričom zamestnanec (zrejme) nevie, že aj v dohode o skončení PP v takomto prípade má / môže (na žiadosť zamestnanca) byť uvedený dôvod = organizačné zmeny resp. nadväznosť na § 63, a tak to celé vypáli ako skončenie PP na žiadosť zamestnanca, a odstupné je v kýbli, akurát že Z-C to už podpísal a Z-Ľ sa smeje do hrsti (alebo aj rovno do ksichtu...)
ahojte dakujem za rady
ale chcem sa spýtať ked mi zamestnávatel slubi že mi dá odstupné a preplati dovolenku a jeden den mi dá dovolenku, tak mi to asi môže byt jedno aký mi dá § nie.?

dakujem
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tweety Pozri príspevok
Nárok na odstupné nestratí, aj keď časť VD odpracuje, dôležité je to požiadanie o skončenie dohodou pred začiatkom VD. A to teda znamená, že PP môže, ale aj nemusí trvať ešte nejakú časť VD.
Čiže keď nepožiada o dohodu pred plynutím VD, potom už plynie VD a bodka? Čo keď po mesiaci VD "si to uvedomí" a bude sa chcieť (zamestnanec) dohodnúť, a ďalšie 2 mesiace mať vyplatené ako odstupné? Aj to sa dá? Alebo potom už len tvrdo plynutie VD?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

mirka134 Pozri príspevok
ahojte dakujem za rady
ale chcem sa spýtať ked mi zamestnávatel slubi že mi dá odstupné a preplati dovolenku a jeden den mi dá dovolenku, tak mi to asi môže byt jedno aký mi dá § nie.?

dakujem
Na "sľuby" pozor - musí to nejako vyplývať zo znenia výpovede resp. dohody, že je tam nárok na odstupné. Ak sa aj dohodnete, teda skončíš PP dohodou, trvaj na tom, aby tam bol uvedený dôvod - aby bolo jasné, že nie Ty sama od seba chceš skončiť, ale že "pôvodná príčina" je na strane zamestnávateľa.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Zimama;2112590]
Tweety Pozri príspevok

Čiže keď nepožiada o dohodu pred plynutím VD, potom už plynie VD a bodka? Čo keď po mesiaci VD "si to uvedomí" a bude sa chcieť (zamestnanec) dohodnúť, a ďalšie 2 mesiace mať vyplatené ako odstupné? Aj to sa dá? Alebo potom už len tvrdo plynutie VD?
ÁNo, tak, pred začiatkom plynutia VD musí požiadať o skončenie dohodou. Ak nepožiada, začne plynúť VD, ak tá skončí, skončí aj PP bez odstupného.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
Čiže keď nepožiada o dohodu pred plynutím VD, potom už plynie VD a bodka? Čo keď po mesiaci VD "si to uvedomí" a bude sa chcieť (zamestnanec) dohodnúť, a ďalšie 2 mesiace mať vyplatené ako odstupné? Aj to sa dá? Alebo potom už len tvrdo plynutie VD?
Ľubka - naozaj bodka. Ak sa na časti čerpania výpovednej doby nedohodnú pred začiatkom plynutia výpovednej doby, nemá nárok na žiadne odstupné (ak chceš pošli mi do profilu svoj email, pošlem ti stanovisko UPSVaR - nedá sa mi ho priložiť na Poradu)
1 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ľubka - naozaj bodka. Ak sa na časti čerpania výpovednej doby nedohodnú pred začiatkom plynutia výpovednej doby, nemá nárok na žiadne odstupné (ak chceš pošli mi do profilu svoj email, pošlem ti stanovisko UPSVaR - nedá sa mi ho priložiť na Poradu)
veronika
ahoj prosím ťa tak teraz mi volala učtovníčka, že mi robí papiere lebo odchádza na dovolenku že mi dáva šef výstup podľa z dôvodu nadbytočnosti a a dá mi aj odstupné aj preplatí dovolenku a ten jeden den mi dá dovolenku čerpanie
takže syn má tri roky 30.7.2012
31.7.2012 - bude dovolenka čerpaná
o 31.12.2012 mi dá výstup

bude mi to tak stačiť na tu dávku VN?

dakujem ti velmi pekne
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

stačí, ale zrejme máš chybu v dátume......
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
Mila123 Pozri príspevok
stačí, ale zrejme máš chybu v dátume......
prepáč áno má byť 31.7.2012
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
Dobrý deň,
potrebujem poradiť či vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti po ukončení RD,
ak sa na to niekto pozrie je tu priebeh zamestnaní.

PP firma A od 1.12.2003 – 12.3.2007
PP firmy B od 15.3.2007 – 30.6.2009
PP firma C od 1.7.2009 – 2.6.2010
MD od 9.7.2009 – 20.1.2010
RD od 21.1.2010 – 31.5.2010 prerušenie RD z dôvodu zamestnania - firma D
PP firma D od 10.5.2010 – 31.7.2010
RD od 1.8.2010 opätovný nástup na RD - do 6.8.2012 dovŕšenie 3 rokov dieťaťa
firma E od 30.12.2011 – poberanie odmeny konateľa „pravidelná“ do 31.8.2012

v prípade že by sa 09/2012 registrovala na UPSVáR vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenlenka Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem poradiť či vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti po ukončení RD,
ak sa na to niekto pozrie je tu priebeh zamestnaní.

PP firma A od 1.12.2003 – 12.3.2007
PP firmy B od 15.3.2007 – 30.6.2009
PP firma C od 1.7.2009 – 2.6.2010
MD od 9.7.2009 – 20.1.2010
RD od 21.1.2010 – 31.5.2010 prerušenie RD z dôvodu zamestnania - firma D
PP firma D od 10.5.2010 – 31.7.2010
RD od 1.8.2010 opätovný nástup na RD - do 6.8.2012 dovŕšenie 3 rokov dieťaťa
firma E od 30.12.2011 – poberanie odmeny konateľa „pravidelná“ do 31.8.2012

v prípade že by sa 09/2012 registrovala na UPSVáR vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti?
Trval počas rodičovskej dovolenky pracovný pomer ? (aby som nemusela skúmať tie dátumy)

Píšeš o odmene konateľa, si v tejto spoločnosti aj spoločníkom ? Ak ano, na UP ťa nezaevidujú, lebo spoločník sa pre účely Zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO.
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
veronikasad Pozri príspevok
Trval počas rodičovskej dovolenky pracovný pomer ? (aby som nemusela skúmať tie dátumy)

Píšeš o odmene konateľa, si v tejto spoločnosti aj spoločníkom ? Ak ano, na UP ťa nezaevidujú, lebo spoločník sa pre účely Zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO.
RD skonči 6.8.2012 a posledný PP skončil 31.7.210, ano je spoločníkom v s.r.o. aj konateľom ale len do 31.8.2012
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenlenka Pozri príspevok
RD skonči 6.8.2012 a posledný PP skončil 31.7.210, ano je spoločníkom v s.r.o. aj konateľom ale len do 31.8.2012
Zo zamestnania nemá splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch. (Počas RD sa započítava poistenie v nezamestnanosti len v prípade trvania prac.pomeru). Skontroluj si u mzdárky, či z odmeny konatela bolo platené poistenie v nezamestnanosti. Ak nebolo, aj keď skončí v s.r.o. ako spoločník, nárok na dávku v nezamestnanosti jej nevznikne.
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
veronikasad Pozri príspevok
Zo zamestnania nemá splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch. (Počas RD sa započítava poistenie v nezamestnanosti len v prípade trvania prac.pomeru). Skontroluj si u mzdárky, či z odmeny konatela bolo platené poistenie v nezamestnanosti. Ak nebolo, aj keď skončí v s.r.o. ako spoločník, nárok na dávku v nezamestnanosti jej nevznikne.
z odmeny konatela bolo platene poistenie v nezamestnanosti, takže keď 6.8.12 jej skončí RD, 31.8. skončí v s.r.o ako spoločník aj ako konateľ, aj tak nevznikne 09/12 nárok na DvN?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenlenka Pozri príspevok
z odmeny konatela bolo platene poistenie v nezamestnanosti, takže keď 6.8.12 jej skončí RD, 31.8. skončí v s.r.o ako spoločník aj ako konateľ, aj tak nevznikne 09/12 nárok na DvN?
Spočítaj si dni poistenia tri roky dozadu. Ak dobre počítam - nie, nebude to 730 dní (odmena konatela je len od decembra 2011)
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
veronikasad Pozri príspevok
Spočítaj si dni poistenia tri roky dozadu. Ak dobre počítam - nie, nebude to 730 dní (odmena konatela je len od decembra 2011)
uhm presne, Ďakujem krásne za odpovede
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ľubka - naozaj bodka. Ak sa na časti čerpania výpovednej doby nedohodnú pred začiatkom plynutia výpovednej doby, nemá nárok na žiadne odstupné (ak chceš pošli mi do profilu svoj email, pošlem ti stanovisko UPSVaR - nedá sa mi ho priložiť na Poradu)
veronika

tak mám tu výpoved - skončenie pracovného pomeru aj je tam napísané

pracovný pomer menovanej končí dňa 31.7.2012 v zmysle § 63 ods, 1 pism. b ZP.

bude mi to stačiť na odstupné a aj na VZ v nezamestnanosti ? /syn mal 3 roky 30.7.2012/

či som tam mala aj tak niečo dopísať?

dakujem ti velmi pekne
0 0
Načítať ďalšie