Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Pozri, ak chces pomoct a nevies presne, posli peniaze. Oni si kupia sami a aj ti blockom zdokladuju, na co to pouzili. Granulami zn. Pro Plan, Acana, Orijen, Magnusson, Britt, stenacie, alebo pre dospele psy nic nepokazis. Dalej mozes kupit konzervy pre macky, ale aj psov, utulky uvitaju aj cistiace potreby, tych je stale velmi malo. na tu konkretnu vec som uz zaslala oznam.
ok, diky za info, Uvidime co sa v tej veci robit. Nechajte cislo u vratnika, my sa vam ozveme
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
Pozri, ak chces pomoct a nevies presne, posli peniaze. Oni si kupia sami a aj ti blockom zdokladuju, na co to pouzili. Granulami zn. Pro Plan, Acana, Orijen, Magnusson, Britt, stenacie, alebo pre dospele psy nic nepokazis. Dalej mozes kupit konzervy pre macky, ale aj psov, utulky uvitaju aj cistiace potreby, tych je stale velmi malo. na tu konkretnu vec som uz zaslala oznam.
ok, diky za info, Uvidime co sa v tej veci robit. Nechajte cislo u vratnika, my sa vam ozveme
oukej
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

"taiko"
No hej, ale existuje milion znaciek a druhov a viem ze niektore su pre psy zijuce vonku, dnuka, hore , dole, velke psy, male psy. Tak ist, su znacky drahe a lacne. Asi bude lepsie kupit viac lacnejsich , ako malo drahych. atd atd. Ci to je jedno ake granule kupim? Jasne ze utulok vie najlepsie, ale ja ziadny utulok nepoznam, tak som myslel ze tu niekto bude vediet, co a ako a da konkretnu odpoved.
V prvej odpovedi som písala, že niektoré útulky lacné granule nechcú, preto nie vždy je lepšie kúpiť viac lacnejších (menej kvalitných) než menej drahších (kvalitnejších).
Zoznam útulkov nájdeš napr. tu http://www.psiadusa.sk/zoznam-utulkov/ , nie sú tam všetky, ďalšie nájdeš cez google.

Tento e-shop podporuje útulky a ani si veľmi nemusíš lámať hlavu, aké granule vybrať http://www.petstore.sk/Pomozte-nam-pomahat.aspx
1 vrece od Vás + 1 vrece od nás 1 miska od Vás + 1 miska od nás 1 hrebeň od Vás + 1 hrebeň od nás
Pravidlo "1 od Vás + 1 od nás" sa však vzťahuje iba na tovar zaradený v sekcii daného útulku.
Naposledy upravil Llívia : 29.01.14 at 11:19
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MAJME SRDCE.





NOVÉ INFO:28.01.14 Vďaka naším skvelým kolegynkám Zuzke a Soničke, ale hlavne vďaka pani Monike N., ktorá poskytla dočasku pre Colina, je malinký od dnes v teple. Jeho stav nevyzerá dobre. Má vykrivené nožičky, začervenalú kožu na celom tele. V najbližších dňoch ho čaká množstvo vyšetrení, na základe ktorých budeme mať viac info. Snáď to nebude nič vážne. Držte mu palce. Ďakujeme.

ĎAKUJEME VŠETKÝM ZA ZDIELANIE AJ PONUKNUTÚ POMOC. PSÍČEK BUDE ZAJTRA PREVEZENÝ NA VETERINU A NÁSLEDNE DO DOČASKY.

AKÚTNE HĽADÁME ASPOŇ DOČASNÚ OPATERU, ALEBO NOVÝ DOMOV PRE TOTO EXTRÉMNE ZANEDBANÉ ŠTENIATKO, KORÉ NÁM DNES PRIVIEZLI DO KS. JEHO STAV JE VEĽMI ZLÝ, V TÝCHTO MRAZOCH TO V STUDENOM KOTERCI NEZVLÁDNE. MÁ ZAHNISANÉ OČKÁ, JE VEĽMI VYCHUDNUTÝ A MÁ ZAPÁLENÉ LABKY. PROSÍME O POMOC, IDE O ČAS. PSÍK JE STREDNÉHO VZRASTU, IDE O ODRASTENÉ ŠTENIATKO CCA 6 MES. HĽADÁME DOČASKU V BA. AK VIETE POMOCŤ, NAPÍŠTE NÁM PROSÍM.
VETERINÁRNU STAROSTLIVOSŤ UHRADÍ NAŠE OZ, AK BUDE TREBA AJ KRMIVO. ozmajmesrdce@gmail.com




0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dna 23.1.14 mi uletel papagaj,,alexander maly" uletel z Ke-terasa ak by ho niekto nasiiel dajte vediet,, Dakujem pekne
mob:0944554580
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

alaya1
Taiko - Mozes rovno pomoc tu.


Maria Hornikova.






Práve presne teraz mi píše kamarátka, že ma "dilemu
a ja som jej odpisala, že idem prosiť na kolenách o jidlo
Čo sa to robí ? nič nie je

Dnes oficiálne došli granule je nás 25 zachránených psíkov pred utratením z celého slovenska! čo je celkom dosť ! papame to čo nám slečna Mária Horníková nadeli, vyčaruje.
Zajtra idem do pekárne na mech chleba, kedže je nás viacej a nové domovy sú v nedohľade papame ako mercedes a to je často problém.

Prosím ľudí o pomoc, ktorí majú vyššiu moc a ľudí, ktorí ma poznájú, aby sa za mňa prihovorili.
Vopred ďakujem za dar, ktorý zabezpečí momentálny biedny stav zásob

(2 fotky)
kde je ten útulok?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Terezia13
alaya1
Taiko - Mozes rovno pomoc tu.


Maria Hornikova.






Práve presne teraz mi píše kamarátka, že ma "dilemu
a ja som jej odpisala, že idem prosiť na kolenách o jidlo
Čo sa to robí ? nič nie je

Dnes oficiálne došli granule je nás 25 zachránených psíkov pred utratením z celého slovenska! čo je celkom dosť ! papame to čo nám slečna Mária Horníková nadeli, vyčaruje.
Zajtra idem do pekárne na mech chleba, kedže je nás viacej a nové domovy sú v nedohľade papame ako mercedes a to je často problém.

Prosím ľudí o pomoc, ktorí majú vyššiu moc a ľudí, ktorí ma poznájú, aby sa za mňa prihovorili.
Vopred ďakujem za dar, ktorý zabezpečí momentálny biedny stav zásob

(2 fotky)
kde je ten útulok?
Podla mnaje to docaska, mam to z FB.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Maya, Marty, Movie Za mestom (Pezinok) sa "zodpovedný majiteľ" zbavil troch šteniatok, tak že ich v holej krabici nechal na mraze!!! Šteniatka, maximálne 5 týždenné, bez šťastia v podobe dobrých ľudí, ktorí ich priviezli na MP nemali šancu prežiť! Sú to dvaja chlapčekovia a jedno dievčatko. Sú kontaktné, maznavé, hravé, nebojácne. Bábätká, ktoré nejaký odľud odtrhol od maminy, zatvoril do škatule a odviezol do tmy zmrznúť!!! Už sú v teple dočasných opatier. Dostali mená Maya, Movie a Marty. Maya je veľmi životaschopná, na ľudí a psíkov naviazaná, nebojácna. Je v dočasnej opatere bez bračekov. Movie a Marty zostali spolu a sú v dočasnej opatere spolu s ďalšími troma straršími šteniatkami. Už sú veterinárne prezretí, prvý krát zaočkovaní, odčervení. Sú krásni a zdravučkí. Predpokladáme, že budú stredne veľkého vzrastu (cca 20-25 kg). V piatich týžňoch vážia: Maya - 2,0 kg, Movie - 2,5 kg, Marty - 2,6 kg. Video z veterinárnej ambulancie: https://www.facebook.com/photo.php?v=344123202394925&set=vb.153651754775405 &type=3&theater Video z posledných spoločných chvíľ pred rozdelením:https://www.facebook.com/photo.php?v=344324752374770&set=vb.153651754775405 &type=3&theater
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prešovskí havkáči





V.ŠEBASTOVÁ !!!!
Dobrý večer prosím pomôžte mi zdielaním tejto fotografie. stratila sa Fenka počúva na meno Rikina alebo Rikinka. stratila sa včera ráno . je z Vyšnej Šebastovej. keby ju niekto videl prosím kontakt:0911 356 690.. ešte raz vám ďakujem.


0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Podporte dobrú vec! Prispejte psíkom z útulku na krmivo!
Zabagateľ.sk a OZ Psia duša chcú pomôcť psíkom bez domova! Výťažok akcie pôjde na nákup kvalitného krmiva pre nechcených a opustených psov v útulkoch po celom Slovensku.
PROJEKT bol spustený 26.2. a trvá do 31.3.2013, vopred ĎAKUJEME všetkým za podporu!

V stručnosti o zľave


  • Spravte dobrý skutok a pomôžte psíkom v núdzi! Zabagateľ.sk a OZ Psia duša sa spojili aby aj s pomocou Vás, našich milých zákazníkov, pomohli nakúpiť kvalitné krmivo pre psíky v útulkoch.
  • Prispieť môžete zakúpením voucheru v hodnote 1 €, 2 €, 5 € alebo 10 €.
  • Z Vašich štedrých darov potom prostredníctvom OZ Psia duša pomôžeme zakúpiť krmivo EMINENT pre psíkov v útulkoch!
  • V podrobnostiach sa dozviete viac o OZ Psia duša ako aj o psoch v útulkoch a o krmive, ktoré im bude za Vaše príspevky dodané.
  • Zabagateľ.sk si z vybraných peňazí nič nenecháva!
  • Pomôžte spolu s nami psíkom v útulkoch, v podrobnostiach nájdete aj fotky a popis psíkov, ktoré sú k dispozícii aby našli svoj nový domov, možno práve u Vás.

- See more at: http://www.psiadusa.sk/podporte-dobr....SCxSTxNS.dpuf
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
Podporte dobrú vec! Prispejte psíkom z útulku na krmivo!
Zabagateľ.sk a OZ Psia duša chcú pomôcť psíkom bez domova! Výťažok akcie pôjde na nákup kvalitného krmiva pre nechcených a opustených psov v útulkoch po celom Slovensku.[CENTER][COLOR=#071B91][FONT=Helvetica Neue][COLOR=#3366FF][B]PROJEKT bol spustený 26.2. a trvá do 31.3.2013, vopred ĎAKUJEME všetkým za podporu!]
alaya1 Dnes 09:33



Dnes je 31.3.2014.

0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Králiky a hlodavce v núdzi
https://sk-sk.facebook.com/permalink...66788250051212

Priatelia, ak máte doma nepotrebné deky, uteráky, rohožky, koberčeky, podložky pod ležiacich pacientov, krmivo pre králiky a hlodavce, PODSTIELKU cats best oko plus (alebo inú hrudkujúcu podstielku do toaliet), misky na krmivo, toalety a iné potreby pre hlodavčeky, ktoré nepotrebujete, nevyhadzujte to, nám sa to momentálne zíde viac ako inokedy, rozrastáme sa!!! Každá Vaša pomoc sa nám veľmi urgentne zíde, keďže sme momentálne na nule, dokonca v mínuse... Ďakujeme aj za zdieľanie, bez Vašej pomoci by sa toľkým tvorčekom určite nepomohlo...



(Sú to dobrovoľníci, nie občianske združenie.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Záhranná stanica pre zranené živočíchy Zázrivá
Mili naši priatelia,
blíži sa čas zúčtovania daní so štátom a zároveň aj možnosť obdarovať organizácie podielom z dane. Aj naša záchranná stanica sa uchádza o Vaše percentá z dane, pretože tvoria významnú a existenčne dôležitú súčasť financ...ovania našich aktivít.
K čomu používame Vami darovaný podiel dane?
Ku každodennej prevádzke Záchrannej stanice a Ekocentra, nákupu potravín a liečiv pre živočíchy, ktoré liečime; k zabezpečeniu chodu zariadenia po materiálnej stránke, na financovanie ciest za živočíchmi a ostatnými potrebnými legislatívnymi úkonmi; ale aj na každoročne potrebnú rekonštrukciu a starostlivosť o všetky objekty Záchrannej stanice a Ekocentra.
V roku 2013 sme prijali vyše 100 živočíchov, ktoré si vyžadovali náležitú starostlivosť - preto všetkým, ktorí na nás v roku 2013 prispeli svojim daňami, vyslovujeme veľké Ďakujeme

Postup a tlačivá http://www.zachranazvierat.sk/o-nas/...mozete-pomoct/
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

2 % z dane - zoznam všetkých príjemcov, možnosť priamo zo stánky vytlačiť už vyplneneé formuláre

http://rozhodni.sk/zoznam-prijimatelov/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prešovskí havkači

Priatelia zvierat
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

PETÍCIA za výstavbu a prevádzku útulku pre psov v RS

Dolu podpísaní obyvatelia Rimavskej Soboty a okresu Rimavská Sobota žiadame mesto Rimavská Sobota o výstavbu a prevádzku útulku pre psov, ktorá je pre toto mesto nevyhnutná. Žiadame mesto, aby peňažné prostriedky, ktoré sa vyzbierajú na dani zo psov sa použili na výstavbu útulku a následne na jeho prevádzku.

http://www.peticie.com/utulok-rs
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ŽIADAME dodržiavať zákony na OCHRANU PRASIAT!

500 miliónov prasiat v zlých podmienkach!

Na svete je chovaných 500 miliónov prasiat v priemyslených systémoch známych ako veľkochovy. Tieto systémy sa podobajú viac továrňam ako chovom živých zvierat. Ignorujú základné potreby zvierat a sútreďujú sa na rýchly výkrm na mäso alebo produkciu prasiatok. Cieľom je “vyrobiť” veľa za čo najkratší čas a čo najmenej peňazí.
2008: Prasačí krôčik vpred – legislatíva na ochranu prasiat

EÚ za posledné roky postúpila v ochrane zvierat o krok vpred. Uznala zvieratá ako cítiace bytosti (Lisabonská dohoda, Zmluva o fungovaní EÚ, článok 13), prijala minimálne legislatívu na ochranu nosíc (zákaz holých klietok, január 2012) a už v roku 2008 pre prasiatka prijala spoločnú legislatívu na ich ochranu (Smernica Rady 2008/120/ES, Nariadenie vlády 735 / 2002 Z. z., Nariadenie vlády 322 / 2012)
Smernica má európskym prasatám garantovať minimálne podmienky ochrany: zákaz uväzovania, zákaz rutinného skracovania chvostíkov a zubov, a kastrácií bez umŕtvenia, obohatenie chovného priestoru materiálom na hrabanie, rýpanie a hranie sa.
2013: Zákaz klietok pre prasnice

Od januára 2013 pribudol aj zákaz klietkového ustajnenia prasníc. V klietkach, ktoré boli najbežnejším systémom veľkochovov trávili prasnice celú graviditu takmer bez pohnutia!
animalsvoices.org
petaasiapacific.org

Project Pig


Inšpektori partnerských organizáciií chceli zistiť, ako chovatelia v EÚ dodržiavajú legislatívu na ochranu prasiat. V lete 2013 sa preto rozhodli navštíviť a zdokumentovať chovy v Írsku, Španielsku, Taliansku, Poľsku a Českej republike.


Čo zistili inšpektori v európskych chovoch?

Počas inšpekcií na 31 farmách v Írsku, Španielsku, Taliansku a viacerých krajinách EÚ zdokumentovali:

  • rutinné mrzačenie zvierat pri plnom vedomí (skracovanie chvostíkov, zubov, kastrácie, bez umŕtvenia),
  • holé priestory s tvrdými a roštovými podlahami bez podstieľky a akéhokoľvek obohatenia v podobe dreva, pilín, slamy alebo sypkého materiálu na rýpanie a skúmanie prostredia, ktoré sú neodmysliteľnou súčaťou prirodzeného správania prasiat. , na ktorých bolo jasne vidieť, v akých hrozných podmienkach museli zvieratá žiť.

Vážne podvyživené prasiatko na írskej farme ponechané v uličke napospas osudu


Mnohé prasiatka trpia bolestivými neliečenými poraneniami chvostíkov
Namiesto suchej podstielky podlaha plná výkalov

Zdroj foto: CIWF

Všetko toto je zakázané a takéto zaobchádzanie so zvieratami je neprípustným ignorovaním právnych predpisov EÚ na ochranu prasiat! preklik na peticiu: slobodazvierat.sk/Vyzva-ministrom.352.0.html
Ako to riešia farmári?

  • Rutinne zvieratám skracujú, obrusujú a trhajú očné zuby
  • kupírujú chvostíky (bez umŕtvenia)
  • vykonávajú kastrácie samčekov (rovnako pri plnom vedomí)


Rutinné a bolestivé mrzačenie zvierat pri plnom vedomí sa v európskych chovoch ukázalo ako bežná prax! Napriek tomu, že všetko toto smernica zakazuje.
Žiadame dodržiavanie legislatívy! Všetci 28 ministri dostávajú od občanov EÚ výzvu.

Project Pig zdokumentoval realitu a so získanými dôkazmi vyzýva Európsku komisiu na okamžitú nápravu. Vyzýva EK, aby dodržiavala vlastné zákony a aby zabezpečila u farmárov ich plnenie. Inak sú zákony len zdrapy papiera a zvieratá budú naďalej trpieť.
Ministrom poľnohospodárstva/pôdohospodárstva členských štátov EÚ posielajú Euroobčania list s výzvou.
Posilni zákony, ochráň prasiatka a pošli našu výzvu! Podporilo ju už 300 tisíc ľudí.

http://slobodazvierat.sk/ZIADAME-dod...IAT.349.0.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pomôžte Anetke! Má bolesti, potrebuje chirurgickú pomoc
http://utulkovo.teraz.sk/anetka-tulava-labka/


Prievidza 11. februára (Útulkovo.sk) – Anetkin príbeh začal tak, ako u mnohých mačiek. Túlala sa po ulici, bola vo veľmi zlom stave, mala len dve kilá, žiadne zúbky, odbíjali jej posledné hodiny života… Ľudská ľahostajnosť sa však v jej prípade našťastie neprejavila a vďaka svojim záchrancom skončila na veterinárnej klinike.
V priebehu troch týždňov využívala tri balenia antibiotík a meloxoral. Zároveň bola odčervená, bola ošetrená proti svrabu, testovaná s negatívnym výsledkom na Fiv a Felv. Boli jej robené krvné testy a biochémia. “Jej vek sa nedá objektívne odhadnúť, pretože nemá zuby, no predpokladáme, že to nie je stará mačka,” informovala Útulkovo.sk Viktória z Občianskeho združenia Túlavá labka.
Aj keď sa vďaka podanej liečbe Anetkin stav výrazne zlepšil, neustále má hnisavé soplíky. Záchrancovia s ňou navštívili kliniku v Bojniciach, kde bola podrobne prehliadnutá a zistilo sa, že to, čo jej spôsobuje najväčšie problémy sú zuby, presnejšie to, že jej vypadli len korunky a zostali korene, ktoré hnisajú a vytvárajú diery v ďasnách.
“Vzhľadom na zapálené a zahnisané korene má Anetka veľké bolesti a v tomto stave jej hrozí sepsa. Lekárka preto navrhla chirurgické riešenie,” dodala Viktória s tým, že doterajšie liečenie bolo Anetke zaplatené, no náklady na liečbu sú už privysoké.

Preto sa Občianske združenie Túlavá labka rozhodlo na Anetkinu liečbu urobiť zbierku. Ak máte nejaké zvyšné euro, aj vy ho môžete venovať Anetke. Chirurgické ošetrenie bude stáť približne 250 eur.
Číslo účtu: 0412242313/0900
Do poznámky napíšte: vaše meno/Anetka.
Všetci darcovia budú zverejnení na FB a na stránke http://www.tulavalabka.sk/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tlačivo ku darovanie 2% na pomoc psíkom a mačičkám v Prešove





0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať