Zavrieť

Porady

Vyradenie osobného auta z jednoduchého učtovníctva

Poprosil by som Vás o radu. Som živnostník vediem jednoduché učtovníctvo a mám v majetku auto ktoré je odpísané - má 7 rokov. Chcel by som ho prepísať z fyzickej osoby zo svojho ICA na moje meno- fyzicku osobu bez iča. Je nutné ho predať sám sebe ked je odpísané. Čo mám vykonať pred prepisom.
Dakujem za rady.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
margaretka71 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať, keď bolo súkromné auto zaradené do DHM v JÚ v nulovej hodnote, pri predaji tohto auta je treba faktúru vystaviť s DPH alebo bez DPH, keďže sa jedná o platcu DPH? Ďakujem
marta bodonova Pozri príspevok
Pri vloženom aute do podnikania sa nedá uplatniť odpočet DPH z nákupu PHL?
Od 1.1.2013 by som chcela vložiť auto do podnikania s 0 hodnotou, lebo ho využívam 100% len na podnikanie. Môžem si uplatniť sumu za PHL bez DPH, základnú náhradu asi nie a DPH z blokov? Chápem to správne.
Ďakujem.
No najprv si uviedla niečo iné.
Myslel som, že auto už bolo zaradené.
Mne sa javí výhodnejšie nezaradiť auto do majetku a uplatňovať si základnú náhradu 0,183 €/km.

Čo sa týka odpočtu DPH PHL pri súkromnom vozidle, pozri, čo píše DRSR v tomto linku.
http://moje.hnonline.sk/node/3988
Naposledy upravil marjankaj : 13.12.12 at 09:04
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

katarina
...Na karte DHM treba urobiť zápis - preradené do osobného užívania, uviesť k akému dátumu. Predávať ho sebe nebudeš. Ale pri predaji auta do 5 rokov od vyradenia z majetku sa predajná cena v plnej výške bude zdaňovať cez § 8.
tictac7 Pozri príspevok
...tak, sám sebe si faktúru nevystavíš. Iba na DI vykonáš zmenu a auto vyradíš z obchodného majetku (k vyradeniu prilož fotokópiu nového TP, aby bolo jasné, že si ho nepredal)
Zivnostnik vyradil auto - preradil ho do osobneho pouzivania urobenim zapisu na karte DHM. Na DI nevykonal zmenu, pretoze za nu chceli nehorazne peniaze (33 Eur a predpokladal, ze by mohlo byt vyuzivane v pripade potreby v buducnosti jeho zamestnancom a teda vyradene z osobneho uzivania a navratene do uzivania firmou). Po preradeni do osobneho uzivania (urobeni zapisu pred 3 rokmi na karte) neplatil z tohto auta Dan z motoroveho vozidla (cestnu dan). Platil ju vsak, a vyssiu, za jeho nove auto v osobnom vlastnictve (kupa pri srotovnom), ktore pouzival na sluzobne ucely az do prerusenia zivnosti minuly rok (prerusenie na 3 roky). Stare auto preradene do osobneho pouzivania potrebuje teraz pozicat svojmu dietatu na urcitu dobu (pol roka). Nachadzate v tom nejaky problem? Moze jazdit jeho dieta s autom preradenym do osobneho pouzivania zapisom ale nie zmenou v technickom preukaze (stale tam figuruje jeho ICO).
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Posuvam, prosim o vyjadrenia. Nenachadzate problem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Takmerstarec Pozri príspevok
Zivnostnik vyradil auto - preradil ho do osobneho pouzivania urobenim zapisu na karte DHM. Na DI nevykonal zmenu, pretoze za nu chceli nehorazne peniaze (33 Eur a predpokladal, ze by mohlo byt vyuzivane v pripade potreby v buducnosti jeho zamestnancom a teda vyradene z osobneho uzivania a navratene do uzivania firmou). Po preradeni do osobneho uzivania (urobeni zapisu pred 3 rokmi na karte) neplatil z tohto auta Dan z motoroveho vozidla (cestnu dan). Platil ju vsak, a vyssiu, za jeho nove auto v osobnom vlastnictve (kupa pri srotovnom), ktore pouzival na sluzobne ucely az do prerusenia zivnosti minuly rok (prerusenie na 3 roky). Stare auto preradene do osobneho pouzivania potrebuje teraz pozicat svojmu dietatu na urcitu dobu (pol roka). Nachadzate v tom nejaky problem? Moze jazdit jeho dieta s autom preradenym do osobneho pouzivania zapisom ale nie zmenou v technickom preukaze (stale tam figuruje jeho ICO).
Môže jazdiť jeho vozidlom.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. SZČO vlastní dodávku (staršiu), ktorú ešte nemá odpísanú (minulý rok si neuplatňoval odpis) a ktorú od 1.7.2012 prenajal vlastnej s.r.očke.
1. Ako SZČO si môže uplatniť odpis v alikvotnej časti do 30.6.2012?
2. Ako postupovať v prípade, ak by tú dodávku (ešte neodpísanú) chcel svojej s.r.očke k 31.12.2012 predať. Ďakujem pekne.
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Ahoj, chcem sa opýtať, keď SZČO ukradli auto, nie plátcom DPH, polovicu auta zaplatil v hotovosti, polovicu na spotrebný úver, po 3 mesiacoch mu ho ukradli. Odpisy si možem uplatniť jen za mesiace užívania? Auto vyradím na inventárnej karte? Ako dostanem do daň. uznateľných výdavkov tú uhradenú polovicu? Radka
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

čauko ,,chcem len poprosiť o radu ,,na polícii - DI čo treba aby sa prepísalo auto z firmy do osobného vlastníctva .. doklad? že na karte DHM sa urobil zápis - preradené do osobného užívania Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať