Zavrieť

Porady

Predčasné splatenie úveru

S priateľom sme si asi pred rokom zobrali spotrebný úver, teda vlastne dostupnú pôžičku od Poštovej banky. Momentálne sme našli voľné peňažné prostriedky, preto sme sa rozhodli dostupnú pôžičku splatiť. Požiadali sme o predčasné splatenie a prišla nám odpoveď, v ktorej sme mali vypočítanú presnú sumu, ktorú máme zaplatiť. Táto suma obsahovala okrem nesplatenej istiny aj poplatok za predčasné splatenie úveru a taktiež nezaplatené úroky. Chcela by som sa spýtať, z čoho vlastne vypočítali túto sumu???? Myslím tie nezaplatené úroky - sú to úroky, ktoré by sme zaplatili, keby sme normálne splácali? Veľmi ma to zaujíma, pretože táto suma je dosť vysoká, zostala som z nej dosť zarazená.
Taktiež sme začali už aj premýšľať nad tým, či sa lepšie neoplatí len čiastočne splatenie úveru, kedy sa vlastne platí len poplatok za predčasné splatenie. Že či by sa to lepšie neoplatilo zaplatiť takto napr. na 3 krát...
Usporiadat
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Nemôžeš vydržať do septembra, tuším ak som dobre postrehla vláda schválila zmenu zákona predvčerom...banky musia prijať predčasné splatenie úverov bez sankcií...skrátka trochu vydrž, prípadne si to preštuduj na stránke MF
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať