Zavrieť

Porady

socialna davka a danovy bonus

Dobry den, chcem sa spytat, ked si manzel neuplatnil danovy bonus za rok 2011, kedze je zivnostnik a nemal narok, lebo mal nulvoy prijem, a ja som na materskej dovolenke, pri dvojickach, ktore maju 10 mesiacov,a este mame 4 rocnu dceru, niekde som citala o nejakej davke, ale boli tam divne podmienky , prva bola, ze si nemohol uplatnit danovy bonus ani jeden z rodicov ,co sme splnili ale potom tam bolo nieco, ze si to mozu uplatnit dochodcovia, mozete mi to objasnit , neviem najst ten papier kde to presne bolo napisane, ale ved dochodcovia danove priznanie nepodavaju nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daňový bonus nahrádza príplatok k prídavku na dieťa, ale ten sa vzťahuje iba na dôchodcov - čo nie je prípad vašej rodiny. Príplatok k prídavku na dieťa nevypláca DU.

    Na to, aby ste si mohli žiadať ešte o príplatok musíte navyše spĺňať nasledujúce podmienky:


    • musíte byť poberateľom starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%, výsluhového dôchodku, či iného dôchodku uvádzaného v zákone.
    • nemôžete vykonávať zárobkovú činnosť, a ani iná fyzická osoba, ktorá by si na to dieťa mohla uplatniť daňový bonus.
    • v prípade, že si uplatníne nárok na prídavok a žiadate o príplatok, tak na to dieťa si nemôžete priznať daňový bonus.



    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...JLbPcqA5ouYe2g

    socialna davka a danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.