Zavrieť

Porady

Úver z VUB -jednoduché účtovníctvo

Neviem si rady so zaúčtovaním úverového účtu v JU. Našla som tu niekoľko tém, ale všetky sa týkali len podvojného účtovníctva. Nájde sa niekto, kto takýto účet v JU účtuje? Už sa s tým trápim dosť dlho...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z ktorej banky ? Splátky úveru sú z bežného účtu ?

    Napíš podrobnejšie aké položky na ktorom účte máš evidované.

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Dala som to do názvu témy, asi si prehliadla...je to z VUB banky.
    Účtovanie na bežnom účte mi nerobí problém. Dokonca aj prvý výpis úverový mi sedí.
    Na prvom úverovom bolo:
    Vyrúbenie odplaty -163,8
    Čerpanie úveru -16.380.-
    Zaplatenie odplaty 163,8
    Vyrúbenie poplatku -4,3
    Zaplatenie poplatku 4,3
    Príslušenstvo, z toho :
    úroky účtované nezaplatené 78,78
    úroky akumulované nevyúčtované 4.-
    Účtovný zostatok k 31.12.2011 16462,78 -
    ------------------------------------------------------
    Druhý výpis:
    Splátka úveru z toho úroky 78,78
    Splátka úveru z toho istina 340,-
    Vyrúbenie poplatku -4,8
    Zaplatenie poplatku 4,8
    Splátka úveru 129,34
    - z toho: úroky 123,21
    poistenie 6,13
    Príslušenstvo z toho:
    úroky akumulované nevyúčtované 3,92

    Zostatok k 31.1.2012 16043,92

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Tak toto by aj mna zaujimalo druhy vypis mi pride po auguste a ako pozeram budem z toho urcite pako aj ja sa potesim rade

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    kubkokubko Pozri príspevok
    Tak toto by aj mna zaujimalo druhy vypis mi pride po auguste a ako pozeram budem z toho urcite pako aj ja sa potesim rade
    prvý si uz naúčtoval a sedí ti zostatok?

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Zatial som este nic neuctovala, len sme koncom jula zobrali vo vub podnikatelsky uver a pozerala som uz na prvy vypis ako ze co to ma byt. Vobec nechapem co su uroky akumulovane nevyuctovane ved ked o nich vedia, tak preco ich nedaju do normalnych urokov... Asi sa profi uctovnici budu chytat za hlavu, ked toto budu citat... vopred sa ospravedlnujem

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    kubkokubko Pozri príspevok
    Zatial som este nic neuctovala, len sme koncom jula zobrali vo vub podnikatelsky uver a pozerala som uz na prvy vypis ako ze co to ma byt. Vobec nechapem co su uroky akumulovane nevyuctovane ved ked o nich vedia, tak preco ich nedaju do normalnych urokov... Asi sa profi uctovnici budu chytat za hlavu, ked toto budu citat... vopred sa ospravedlnujem
    Citujem z jednej odpovede KEJKY

    nevyúčtované-akumulované bude treba zohľadniť pri vyčíslení-kontrole zostatku. Závisí od dátumu čerpania a dátumu uzávierky mesačného obdobia - pozrie v zmluve, mal by tam byť popis výpočtu úrokov.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Aha dakujem za vysvetlenie, ked mi pride dalsi vypis a pridem medzi tym na to co s tym, tak dam urcite vediet. Krasny den.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Prosím, ako ste si poradili s tým úverom. Už tretí deň sa s tým trápim a nie a nei to dať dokopy. Hlavne zpčtovanie výpisu z UU.

    Minna je offline (nepripojený) Minna

    Minna
    prosim to nikto neuctuje podnikat.úver z VUB ? tiez mam ten isty problem ... ale rozmyslala som ze ten vypis z UU len pripnem k vypisu z BU kde je uvedena splatka uveru a potom ked budem uctovat vypis z BU tak tu splatku priamo rozuctujem istinu VNZD a urok VOZD a samotny vypis z UU nebudem uctovat - bude tvorit len kvazi prilohu k vypisu z BU aby bolo jasne ze podla coho som tu splatku rozuctovala .... mohlo by to tak byt?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    aj ja chcem poprosiť o radu ako zaúčtovať podnikateľský úver od VÚB
    existuje riadny účet a účet podnikateľského úveru
    v knihe záväzkou je mi všetko jasné a na konci roka všetko sedí avšak pri úverovom účte to robí určite zle
    - z riadneho účtu sú sťahované splátky na úverový účet
    môj postup -presun z riadneho účtu na úverový som účtovala cez priebežné položky a následne z úverového účtu som uhrádzala istinu ako VNZD
    a úrok a odplatu ako VOZD
    priložím aj výpis z úverového účtu
    za radu vopred ďakujem
    podnikateľský úver.jpg  

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    môžem z riadneho podnikateľského účtu zaúčtovať úroky, istinu, poplatok za vedenie účtu cez 39
    a v knihe záväzkov ponižovať úverový účet -účtovať o úvere -úroky a odplatu cez prevádzkovú réžiu - 25 VOZD a istinu cez 39 -VNZD
    prosím o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.