Zavrieť

Porady

účtovné výkazy

  1. kto mi vysvetlí vyplnenie účtovných výkazov pre SVB nouč 1-01 a nouč 2-01,
  2. aký účtovný program je najlepší pre SVB
  3. prečo niektoré SVB prechádzajú z JÚ na PÚ
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Elenka, svojar, ešte by som sa vrátila k diskusii o tom riadku 14 vo výkaze maj. a záväzkov... citát z poučenia:

Záväzky
1. V riadku 13 sa uvádza konečný zostatok z knihy sociálneho fondu.
2. V riadku 14 sa uvádza konečný zostatok z knihy fondu prevádzky, údržby a opráv.

Mne to tak pripadá, že v riadku 14 má byť zostatok FPÚaO k 31.12.2008, nie nepreplatené faktúry či neplatiči a pod, ale celkový zostatok fondu ku koncu roka.
Uvažovala som tak preto, že ak zostatok sociálneho fondu je vlastne mojím záväzkom voči pracovníkom (pretože sa má vyčerpať v prospech nich - aj v klasickom jednoduchom účtovníctve je to tak, že zostatok je záväzkom), tak analogicky aj zostatok fondu opráv je záväzkom voči vlastníkom, pretože sa má/mal vyčerpať v prospech vlastníkov bytov...
0 0
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

a výdavky sa akú vypĺňajú? do akej kolonky sa dávajú výdavky za správu, za služby spojené s užívaním bytu(voda, kúrenie, a pod), výdavky z FPÚO? poradí niekto pri vyplňovaní výkazu o príjmoch a výdavkoch?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ja som dal výdavky takto :
za služby s užív. bytu 18
odmeny 19
do soc. poist 20
ostatné náklady na správu 21
FÚaO 23
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

My soc. fond netvoríme a FÚaO podľa mňa keď už by bol záväzkom tak nie vôči vlastníkom, ale vôči domu, alebo bytu. Keby bol vôči vlastníkom, tak by sa mala príslušná časť pri sťahovaní vyplácať, čo podle legislatívy nie je možné.
Zasa daňováci niečo vymysleli. V jednom riadku to uvedieme, že to máme na účte a v ďalšom to hneď odpíšeme.
0 0
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

a príjmy si ako uviedol.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Príjmy - 13 zálohy na služby
14 FPÚaO obidva stĺpce pretože prenajímame
takže 1 od vlastníkov , 2 od nájomcu
15 príspevky na správu,
0 0
starkanaj starkanaj

starkanaj je offline (nepripojený) starkanaj

Bambit, prepac, ale mala som nefunkcnu od marca mailovku. Uz asi mas problemy a EASYsvb vyriesene, no ak preca, napis mi este raz na mail a napis aj tvoju adresu. Ja ti urcite odpisem.

Starka
0 0
Dula Dula

Dula je offline (nepripojený) Dula

Ahojte poraďaci, sú už výkazy na rok 2009? Pozerala som na drsr a tam su na rok 2008, či tie platia ja narok 2009?
Dakujem
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Zatiaľ tam nie sú, idem sa ich opýtať, teda DRSR, ako to bude.
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
chcela by som sa spýtať ako je to so zaokruhľovaním vo výkazoch?? matematický? alebo na celé eur nahor??
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Tento rok je daňové priznanie PO po novom . Robil ho už niekto? Výkazy som prehrýzla, riadok 100 priznania tiež, ale ďalej..... na dnes končím ..............neviem tóóó...( alebo už nemyslím?, alebo moc myslia-vymýšľajú na MF?) Ak to niekto už robil skúste dať návod.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Tak ja som dnes boj s výkazmi, rozdielom príjmov a výdavkov, tabuľkou c2 v DP a celým daňovým priznaním vybojovala. Či úplne správne neviem, ale snažila som sa dať tam správne cifry. Tak Vám držím palce.
Chcela som len upozorniť na zmenu v DP.
Pekný večer.
0 0
Machulka Machulka

Machulka je offline (nepripojený) Machulka

:-)
svojar Pozri príspevok
Zatiaľ tam nie sú, idem sa ich opýtať, teda DRSR, ako to bude.
Neviete niečo nové ohľadom výkazov pre rok 2009 pre neziskovky? Lebo na DRSR este nie sú a keď volám, tak mi nedvíhajú, alebo majú obsadzovací. Robím pozemkové spoločenstvo, vedú JÚ a tlačivo priznania mi dali, ale akosi mi chýbajú výkazy NO Úč.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Na DU mi nikdy nedali tieto výkazy... vždy som si ich musela odvzorovať z DRSR stránky. Tohto roku ani hlásenie o zrážkovej dani nemajú. Vraj tiež len z netu. Len ak sa použijú z roku 2008 výkazy a potom dajú aj výkazy na rok 2009 budú človeka obháňať že dal nesprávne výkazy.
1 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Elenka, kašlať na nich. Ja som vyplnil vlaňajší vzor, predsedníčka podpísala a odišla do Rakúska.
1 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Tieto tlačiva pre rok 2009 Výkaz No Úč. 1-01 a 2-01 sú na stranke
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...azy_index.html

Účtovné výkazy za rok 2008 a 2009 pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave jednoduchého účtovníctva
Účtovné výkazy pre účtovné jednotky, ktoré používajú postupy účtovania a účtovnú osnovu pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave jednoduchého účtovníctva (Opatrenie č. 24764/2007-74 v znení zmien a doplnkov)
- Výkaz o príjmoch a výdavkoch - (Výkaz NO Uč.1-01) - príloha č. 1 k opatreniu č. 24764/2007-74,
- Výkaz o majetku a záväzkoch - (Výkaz NO Uč 2-01) príloha č. 2 k opatreniu č. 24764/2007-74.
Postup pri tlačení výkazov: uložiť na svoj PC, rozbaliť, otvoriť aplikáciu MS Excel a následne otvoriť rozbalené súbory.

Nema niekto tieto subory v exceli alebo worde nejde mi to orvoriť v tychto suboroch veľka vďaka
1 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

rok 2009
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vykazy_index.html[/url]
1 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Senior Member

Členom od: 15-08-08
Miesto: Trenč.Teplice
Príspevky: 117
Súhlasil: 257x
Získal 130 súhlasov
v 45 príspevkoch
PoradaBody: 6
halúzka začína zbierať body

Re: účtovné výkazy
chcela by som sa spýtať ako je to so zaokruhľovaním vo výkazoch?? matematický? alebo na celé eur nahor??


ebenova:
to neviem ani ja ako sa zaokruhľuje, že by matematicky ako píšeš do 0,49 dole a od 0,50 centov hore ak niekto vie nech napíše

opatrenie ktoré som prilepila je podľa § 15 ods.4 a 5 na cele eura. Ale ako?
Ď.
Naposledy upravil ebenova@zoznam.sk : 21.02.10 at 20:09 Dôvod: subor
2 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

pripajam vykazy NO Úč. 1-01, 2-01 pre rok 2009
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dobrý deň,
učím sa na internete a neviem si stiahnúť výkaz No Uč 1-01 výkaz o príjmoch a výdavkoch a taktiež výkaz NO Uč 1-02 výkaz o majetku a záväzkoch. Prosím o navigovanie ak máš čas. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať