Zavrieť

Porady

Odhad ceny bytu

Zdravim

Rozmyslam nad kupou bytu v Svatom Jure link

Problem je vsak v tom, ze realitacka mi povedala ze je nutne doplatit hotovost.
Konkretne je vraj byt ohodnoteny na cca 47 000, cize doplatok takmer 20 000, co sa mi zda moc, a s majitelom sa neako dohodnut neda.

Neviete ci sa da odhadnut cena nehnutelnosti, na zaklade inzeratu (fotografii)?
Respektive myslite ze sa takato kupa oplati?
Naco si pri tomto byte este dat pozor?

Mali by byt menene vsetky rozvody, podlaha menena do hlbky 10cm, spravene podlahove kurenie, nova kuchynska linka, kupelna.

Vopred dakujem za vsetky reakcie
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nerinko Pozri príspevok
Myslim ze do buducna by nemal byt problem predat to, mozno lacnejsie ako kupim, ale tak to ukaze cas...
A starci tam mozu odkladat vnucata
ja teda ešte vnúča nemám /dúfam, že ešte dlho nie/ má tak okolo 40+ ale neviem či sa mi tam chcelo štverať....a teplo stúpa hore + 2x astma nič moc....ale to už je fakt o mne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
OK...Buchi...ale stropy nemáš také vysoké...či ked nebudú celý deň doma kto by im prikladal....ja napríklad toho veľa nenakúrim v byte ked nie sme doma...otočím "kohútikom" ked prídem domov....beriem to z mojeho hladiska, že som zmzlina


...he ........beriem z môjho hľadiska ........

...pri mne by si nezmrzla .....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nerinko Pozri príspevok
Zdravim

Rozmyslam nad kupou bytu v Svatom Jure link

Problem je vsak v tom, ze realitacka mi povedala ze je nutne doplatit hotovost.
Konkretne je vraj byt ohodnoteny na cca 47 000, cize doplatok takmer 20 000, co sa mi zda moc, a s majitelom sa neako dohodnut neda.

Neviete ci sa da odhadnut cena nehnutelnosti, na zaklade inzeratu (fotografii)?
Respektive myslite ze sa takato kupa oplati?
Naco si pri tomto byte este dat pozor?

Mali by byt menene vsetky rozvody, podlaha menena do hlbky 10cm, spravene podlahove kurenie, nova kuchynska linka, kupelna.

Vopred dakujem za vsetky reakcie
Otazka ceny vzdy zavisi od ponuky a dopytu. Vygoogli si ceny podobnych bytov v rovnakej lokalite a budes vidiet, ci nahodou nepreplatis. Taktiez si laho zistis na strankach realitky,ako dlho sa nehnutelnost predava. Cim dlhsie sa predava, tym viac sa da o cene zjednavat.

Neviem posudit, aka je realna cena,ale ak si niekto da urobit podhodnoteny znal.posudok, tak asi preto,ze chce platit mensie dane z predaja / ak podla zakona platit ma.../ pre teba,ako kupujuceho to moze byt skor na skodu...

Najdi si nejakeho odhadcu,bud znalca,alebo nejakeho skuseneho realitneho maklera, ktory ti urobi neoficialnu obhladku na mieste. Zaplatis mu iba nejaku mensiu sumu za strateny cas,prip. za cestu, ale budes mat jasnejsie.

Odhady znalcov sa lisia iba velmi malo,v dnesnych casoch si nik nedovoli robit velke rozdiely.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nerinko Pozri príspevok
No realitacka s majitelom vraj rozpravala, lebo som chcel cenu zjednat aspon na 60 000, ale ze nechce spustit vobec, mala s nim este skusit rozpravat a cez vikend sa ozvat, ale ziadna odpoved...
ponuka to este jedna realitka, tak rozmyslam ze skusim este cez tu, ci tam nebudu sikovnejsi

Nazivo je to este krajsie, klenbove stropy robia svoje, mozno trocha minus spolocny dvor, ale zas proti normalnemu bytu je to skor plus
Ked si tam uz bol s jednou realitkou a teraz by si chcel skusit cez druhu,tak ten 1.realitak ti moze robit problemy-moze pozadovat poplatky za sprostredkovanie.
Precitaj si pozorne protokol o obhliadke,ak si nejaky podpisoval.
0 0
Nerinko Nerinko

Nerinko je offline (nepripojený) Nerinko

arizona Pozri príspevok
Otazka ceny vzdy zavisi od ponuky a dopytu. Vygoogli si ceny podobnych bytov v rovnakej lokalite a budes vidiet, ci nahodou nepreplatis. Taktiez si laho zistis na strankach realitky,ako dlho sa nehnutelnost predava. Cim dlhsie sa predava, tym viac sa da o cene zjednavat.

Neviem posudit, aka je realna cena,ale ak si niekto da urobit podhodnoteny znal.posudok, tak asi preto,ze chce platit mensie dane z predaja / ak podla zakona platit ma.../ pre teba,ako kupujuceho to moze byt skor na skodu...

Najdi si nejakeho odhadcu,bud znalca,alebo nejakeho skuseneho realitneho maklera, ktory ti urobi neoficialnu obhladku na mieste. Zaplatis mu iba nejaku mensiu sumu za strateny cas,prip. za cestu, ale budes mat jasnejsie.

Odhady znalcov sa lisia iba velmi malo,v dnesnych casoch si nik nedovoli robit velke rozdiely.

V ponuke je to uz velmi dlho(cez 2 mesiace), a praveze cez vela realitiek, takze bud o to neni zaujem, alebo zaujem je ale sa s majitelom neda dohodnut... a cena je dost podobna ako je okolie, ale moc sa mi nezda ze by vsetci chceli takto nadhodnocovat...
0 0
Nerinko Nerinko

Nerinko je offline (nepripojený) Nerinko

arizona Pozri príspevok
Ked si tam uz bol s jednou realitkou a teraz by si chcel skusit cez druhu,tak ten 1.realitak ti moze robit problemy-moze pozadovat poplatky za sprostredkovanie.
Precitaj si pozorne protokol o obhliadke,ak si nejaky podpisoval.
Zatial som na ziadnej obhliadke nic nepodpisoval, a prvykrat o niecom takom pocujem.
A to ze chcem ist cez inu realitku je v tom, ze ta cez ktoru som to prvykrat bol obhliadnut, nevie dohodnut podmienky (cenu) aku si predstavujem, v inej mozu byt sikovnejsi...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nerinko Pozri príspevok
Zatial som na ziadnej obhliadke nic nepodpisoval, a prvykrat o niecom takom pocujem.
A to ze chcem ist cez inu realitku je v tom, ze ta cez ktoru som to prvykrat bol obhliadnut, nevie dohodnut podmienky (cenu) aku si predstavujem, v inej mozu byt sikovnejsi...
Ak majitel nechce cenu znizit, tak realitak si moc nepomoze.
Dva mesiace je podla teba velmi dlho? Ha,ha,to je skor velmi malo,preto majitel drzi cenu...
0 0
Nerinko Nerinko

Nerinko je offline (nepripojený) Nerinko

arizona Pozri príspevok
Ak majitel nechce cenu znizit, tak realitak si moc nepomoze.
Dva mesiace je podla teba velmi dlho? Ha,ha,to je skor velmi malo,preto majitel drzi cenu...
Dlho to berem z mojho hladiska, ze by to mohol uz pomaly znizovat
A realitak v prvom rade hovori s majitelom a moze ovplyvnit cenu, skratka bude mu tlmocit moje navrhy
0 0
genius007 genius007

genius007 je offline (nepripojený) genius007

Všimol som si v diskusii, že nemáš jasno v tom či je podlahové kúrenie alebo nie. Ak ti môžem poradiť, zisti si aj technické veci ohľadom nehnuteľnosti. Nielen cena je podstatná. Zober si so sebou stavbára, ktorý sa vo veciach vyzná a ten nech ti zistí či je byt v poriadku. Takto by som postupoval ja.
A na margo tvojho vyjednávania s inou realitkou. Nemyslíš, že je to prinajmenšom neseriózne? Postav jednoducho majiteľa aj realiťáčku pred seba a skús navrhnúť cenu, ktorú si ochotný zaplatiť. Načo do toho ťahať niekoho ďalšieho. Veď ten bude vyjednávať zas len s tým istým majiteľom.
Stáva sa, že predávajúci je natvrdlý a nechce spustiť z ceny. Ale môže byť, že si nedal serióznu ponuku. Daj ju a uvidíš reakciu. Podľa toho sa zariaď. Nemá zmysel rokovať tam kde nie je vôľa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
genius007 Pozri príspevok
A na margo tvojho vyjednávania s inou realitkou. Nemyslíš, že je to prinajmenšom neseriózne? Postav jednoducho majiteľa aj realiťáčku pred seba a skús navrhnúť cenu, ktorú si ochotný zaplatiť. Načo do toho ťahať niekoho ďalšieho. Veď ten bude vyjednávať zas len s tým istým majiteľom.
Stáva sa, že predávajúci je natvrdlý a nechce spustiť z ceny. Ale môže byť, že si nedal serióznu ponuku. Daj ju a uvidíš reakciu. Podľa toho sa zariaď. Nemá zmysel rokovať tam kde nie je vôľa.
...no neviem ...niekedy proste jedna realitka drží cenu a záujem klienta drží pod pokrievkou ....
Tá druhá by zasa obchod do konca dotiahla .....

Najlepšia varianta je jednanie so samotným majiteľom ....
Každý má svoju cifru ...aj predávajúci ( čo najviac inkasovať - no mať aj svoju spodnú hranicu ) a aj kupujúci ( čo najmenej zaplatiť - no mať svoje maximum )...
Papiere okolo predaja/kúpy sú potom malina , ak sú obaja normálni a majú záujem o predaj/kúpu....
0 0
genius007 genius007

genius007 je offline (nepripojený) genius007

buchač Pozri príspevok
...no neviem ...niekedy proste jedna realitka drží cenu a záujem klienta drží pod pokrievkou ....
Tá druhá by zasa obchod do konca dotiahla .....

Najlepšia varianta je jednanie so samotným majiteľom ....
Každý má svoju cifru ...aj predávajúci ( čo najviac inkasovať - no mať aj svoju spodnú hranicu ) a aj kupujúci ( čo najmenej zaplatiť - no mať svoje maximum )...
Papiere okolo predaja/kúpy sú potom malina , ak sú obaja normálni a majú záujem o predaj/kúpu....
OK súhlas. Chcel som tým povedať, že čestné jednanie, alebo aspoň pokus o neho, je prijateľnejšie ako obchádzanie poza chrbát.
Myslím si, že z kúpy musí mať dobrý pocit ako predávajúci tak aj kupujúci.
Toť môj názor.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
genius007 Pozri príspevok
OK súhlas. Chcel som tým povedať, že čestné jednanie, alebo aspoň pokus o neho, je prijateľnejšie ako obchádzanie poza chrbát.
Myslím si, že z kúpy musí mať dobrý pocit ako predávajúci tak aj kupujúci.
Toť môj názor.
Ja , ako vždy , len za seba ( moje skúsenosti ) vravím ...

S realitkou som sa pokonal .... http://www.porada.sk/t186192-p1091-c...ml#post2110159 a ešte nejaké to repete bude , nášup....

Následne som s predávajúcim urobil biznis , len podanie ruky stačilo ( žiadne zmluvy s prednostným právom ) , spokojný sme boli obaja s dohodnutou sumou.....
On teraz užíva love ( keď ich ešte má ) a ja si užívam chalupu...
0 0
moni4 moni4

moni4 je offline (nepripojený) moni4

Vie mi niekto poradiť VZOR nájomnej zmluvy na prenájom záhrady?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať