Zavrieť

Porady

ako správne žiť?

včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
Usporiadat
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

pre LUJZU.J áno založila som pred časom tie dve témy, len mi príde nevhodné, že ich tu teraz spomínaš. aj tvoja odpoveď, že to nie zakázané mi príde trocha nevhodná. ked sem človek píše, tak asi nie zo srandy a hľadá pomoc a odpovede. nikto nemá rád, ked mu druhí pripomínajú jeho slabosti. -------- ale aj tak sa dá " správne" žiť
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tak.

Zo dňa na deň.

A treba, prežiť.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

podla mna ma kazdy svoje "spravne" - co je pre mna spravne zit, nemusi byt spravny zivot z pohladu niekoho ineho

... vela zalezi od rodicov - aky vzor nam dali ... potom uz na zaklade svojich zazitkov, skusenosti a cielov si urcime ten svoj spravny zivot.

motivacnu literaturu nemusim ... pre mna je motivaciou moje okolie ... ale aj stranka porady - ked citam problemy niektorych pisatelov ...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Prečo by mala byť motivačná literatúra len pre stratených ľudí ??

Možno niekomu niečo chýba / pocit ,že robí veci správnym sposobom/ a ten pocit može nadobudnuť práve po prečítaní nejakej motivačnej knihy,že sa stotožní z myšlienkami autora knihy,pretože s nim súhlasí.

Ďalšia vec, nie každý bol v mladosti svojimi rodičmi správne nasmerovaný... možno v dospelosti chce zmeniť smer svojho života, alebo sa v živote posunúť trochu ďalej.. a prave pre takých ľudí sú motivačné knihy nepostradateľné
aby vedeli AKO zlepšiť svoj život...

Teda všetci potrebujeme povzbudenie a pochvalu ,že kráčame po tej pre nás správnej ceste.
A keď nepricháddza od okolia, možno ju najdeme práve v týchto knihách...

Jednoducho, podobne ako niekto číta cestovné bedekery, iný číta návody na opravu auta,další recepty
niekto historické knihy, tak podobne sú ĺudia,čo čítajú motivačné knihy aby zlepšili seba a svoj život
Čo je na tom chybné ?
Naposledy upravil Indeed : 06.08.12 at 21:56
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gymka Pozri príspevok
pre LUJZU.J áno založila som pred časom tie dve témy, len mi príde nevhodné, že ich tu teraz spomínaš. aj tvoja odpoveď, že to nie zakázané mi príde trocha nevhodná. ked sem človek píše, tak asi nie zo srandy a hľadá pomoc a odpovede. nikto nemá rád, ked mu druhí pripomínajú jeho slabosti. -------- ale aj tak sa dá " správne" žiť
ja som tie dve témy sem len "prilepila" ja som to nijak nekomentovala.....
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lofr Pozri príspevok
Wow, proste... pomaly lepsie by som to nenapisal. :-) Az na tu vec, ze moja rodina ma skor naucila, co nerobit, ako co robit.
Ale to s tou motivacnou literaturov, to je palka, tak to je. Ale neodsudzoval by som to, mne to jeden cas dost pomohlo najst cestu. Povedal by som, ze je to pre stratenych ludi, ako aj nabozenstvo, a nabozenska literatura. Pokial clovek najde sameho seba, uz to nepotrebuje.
Ale, zakladatelka temy je zjavne stratena v zivote, ked sa pyta ako zit. Takze, v tomto pripade je urcite lepsie, ked cita motivacnu literaturu, nez cumi na telenovely. Ono, v jeden okamzik tu motivacnu literaturu mozno odlozi, a vtedy konecne clovek objavi sameho seba, a zacne zit. Nenazval by som to teda pre slabochov... to je trochu opovrhujuce... nazval by som to, ze je to pre stratenych ludi. Bohuzial, vacsina motivacnej literatury sa ich snazi drzat neustale v rovine teorie... len malokrat navadza k skutocnemu zmyslu motivacnej literatury... odlozit knizky o tom ako zit, raz navzdy. Ale v podstate, ked k tomu vedie, tak je to spravna motivacna literatura (nevidel som este taku v podstate, ale niektore knizky mi rozsirili poznanie, nemozem ich zase vsetky hodit do jedneho vreca... napriklad take knizky od Miguela Ruiza ma naucili, preco neodsudzovat... to je krasne poznanie, ktoreho sa nechcem vzdat. Kto odsudzuje, nevie a nebude vediet).
odcudzovať je asi nesprávne slovo, mne je len na smiech táto stádovitosť ľudí. Teraz je trend všetko o motivovaní a kto s nimi nesúhlasí, je asi idiot, ktorý žije v minulosti a neprijíma nové veci Ľudia by si mali uvedomiť, že jedine oni sa môžu pokúsiť zmeniť svoj život a jedine preto, lebo sa tak sami rozhodnú, nie že im to motivátor odporučil a "ukázal cestu." A pre mňa sú ľudia v stáde slabosi.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

gymka Pozri príspevok
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
Nepozeraj na druhých, skús začať od seba - dodržiavať to... A uvidíš, aké je to ťažké, preto to ľudia nepraktizujú, lebo to stojí námahu, odriekanie, úctu, lásku...
Alebo ich stačí zhutniť do jedného - Nerob iným to, čo nechceš, aby robili Tebe... Keby sa ľudia /bez ohľadu na pôvod, rasu, národnosť, vierovyznanie či nevyznanie/ snažili dodržiavať túto jedinú vetu, svet by bol hneď krajší a život ľahší... Ľudstvo by nepoznalo vojny, holokaust, vykorisťovanie, biedu, hlad, vraždy, znásilnenia, únosy, teroristické útoky, nezamestnanosť... Utópia, však? Lebo v tom nie sú peniaze, zisk, moc, politika, egoizmus...

Nemyslím si, že všetko je na webe... Tak sa nečuduj, že si nenašla "návod na život" - to predsa nie sú recepty... Nehrab sa zbytočne "v sebe", ale vyjdi "zo seba"... Namiesto virtuálneho sveta sa pozri za dvere Tvojho príbytku - akých máš susedov, známych, kolegov, priateľov, nepriateľov... Nepotrebuje niekto z nich s niečím pomôcť? Postrážiť deti, spraviť nákup, vyvenčiť psa, vypočuť... Ak máš pocit samoty, bezvýznamnosti alebo zbytočnosti, možno by to na začiatok stačilo... a potom už uvidíš, čo má zmysel a ako sa dá žiť - žiť pre iných, nie pre seba... Ale šťastná budeš aj Ty...

Ktosi povedal, že človek by mal žiť každý deň tak, akoby bol jeho posledný... Občas je dobré spomenúť si na to... A človek hneď pochopí priority života... Ak by si vedela, že zajtrajšok bude Tvoj posledný deň, čo by si urobila? Koho by si chcela stretnúť, komu zavolať, s kým sa porozprávať? Určite by si nešla na nákupy do Eurovey či Avionu, do 3D kina alebo na pláž 33... Kto žije tak, že by ani po takejto správe nič vo svojom programe dňa nemenil, žije správne...
Naposledy upravil Oliwa : 07.08.12 at 00:02
1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Indeed Pozri príspevok
Prečo by mala byť motivačná literatúra len pre stratených ľudí ??
Na tuto otazku je velmi jednoducha odpoved. Pretoze, clovek, co najde svojho ducha, prestava byt strateny, a v rovnakom momente sa zacne ucit zo zivota, z okolia, a v spojeni s duchom tomu zacina rozumiet. Nepotrebuje dalsie knizky, tie su uz zbytocne. Su to len myslienky a vety druheho cloveka, co kaze ako zit - nieje ich treba. Duch to vie lepsie. V spojeni s duchom prejst sa prirodou, pozerat ako sumi listie, vnimat ticho lesa alebo hory, snazit sa pochopit zmysel kazdeho zivocicha v okoli v okoli a pozorovat ho, brat ho taky aky je, dava cloveku viac poznania, nez akakolvek knizka. Pretoze vysledkom je vlastne, ze sa tym uci, kto je on sam. Casom clovek nastupi na duchovnu cestu a tam uz knizky vonkocom nepotrebuje. Jedine co potrebuje, je on sam, a ciste vedomie, cim cistejsie, tym lepsie. Knizky vymeni za ocisty, spojenie, a harmoniu.

Ti ostatni ich este potrebuju, ale hladaju vlastne svojho ducha. Vacsinou to ani nevedia. Tuzia po spojeni s nim, bohuzial tie knizky ich k tomu priamo nevedu, iba im davaju dalsie prikazy a navody, ako zit. Kym to raz nepochopia aj oni, co vlastne hladaju a potom odhodia vsetky knizky o tom ako zit. Zacnu si vyberat sami, ako zit, a duch ich vedie vzdy tou spravnou cestou.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

gymka Pozri príspevok
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
Dnes? Skoro kazdy dodrziava miluj svojho blizneho ako seba sameho. Problem je, ze nenavidia samych seba. Rovnakym dielom potom "miluju" bliznych svojich. Nikto im neukazal, co je to laska, nezazili to. Nevedia ake je to mat rad sameho seba. Takze toto pravidlo dodrziavaju, miluju ostatnych ako seba samych - nenavidia ich.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
mattto Pozri príspevok
odcudzovať je asi nesprávne slovo, mne je len na smiech táto stádovitosť ľudí. Teraz je trend všetko o motivovaní a kto s nimi nesúhlasí, je asi idiot, ktorý žije v minulosti a neprijíma nové veci Ľudia by si mali uvedomiť, že jedine oni sa môžu pokúsiť zmeniť svoj život a jedine preto, lebo sa tak sami rozhodnú, nie že im to motivátor odporučil a "ukázal cestu." A pre mňa sú ľudia v stáde slabosi.
Preco pouzivat slova ako "idiot" ??? preco by mali byt ludia, ktorým to uz kôli veku nepali idioti len preto ze nechcu alebo odmietaju vypoctovu techniku ? Preco by mal byt idiot ten, kto odmieta nieco nove, co nie je uz schopny sa naucit ? Myslim ze slaboch nie je v tom ze clovek nieco odmieta alebo preto ze cita knizky. môj nazor je taky, ze clovek, ked nieco cita tak moze byt skôr rozumny a inteligentny ako "idiot". Slaboch je ten, kto odmieta vsetko ostatne a odmieta narozy inych, myslenie inych a nevie si ich vypocut, no kazdemu len ten svoj nazor tlaci....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gymka Pozri príspevok
včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS.

Ja žijem preto, aby som umrel(to hovoril aj Vlasta Burian). A každým dňom sa približujem k tomu okamžiku o jeden deň. To platí pre všetkých. Keby to tak nebolo, tak sa tu všetci nepomestíme.

Ja som našiel napríklad dve
http://www.gotquestions.org/Slovenci...el-zivota.html
http://www.kankan.sk/clanok/psycholo...avne-zit/17648

Čo mám ja z toho, že Martikán získal medailu na OH? Alebo Sagan prišiel na Tour de France v zelenom tričku? Čo majú z toho oni? Kto si pamätá olympijských víťazov zo starovekého Grécka?

PS. Pokiaľ ide o ten sex, čo si spomínala. Ako správne sexovať? To si sa už dočítala?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
[QUOTE=ivantt;2119505]Preco pouzivat slova ako "idiot" ??? preco by mali byt ludia, ktorým to uz kôli veku nepali idioti len preto ze nechcu alebo odmietaju vypoctovu techniku ? Preco by mal byt idiot ten, kto odmieta nieco nove, co nie je uz schopny sa naucit ? Myslim ze slaboch nie je v tom ze clovek nieco odmieta alebo preto ze cita knizky. môj nazor je taky, ze clovek, ked nieco cita tak moze byt skôr rozumny a inteligentny ako "idiot". Slaboch je ten, kto odmieta vsetko ostatne a odmieta narozy inych, myslenie inych a nevie si ich vypocut, no kazdemu len ten svoj nazor tlaci....[/QUOTE]

Presne si to vystihol/a ivantt s tými slabochmi. Stačí prečítať pár tém na Porade a takých moralistov a ľudí iba s jediným správnym názorom je tu neskutočne veľa.

Ja som minule počula myšlienku o živote a smrti:
Čo ak nežijeme preto, aby sme zomreli,
ale zomierame preto, aby sme sa narodili.
1 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

Človek by mal žiť tak, aby na smrteľnej posteli nič neľutoval. Čokoľvek čo človeka posunie dopredu k lepšiemu životu, treba využiť, či už je to literatúra, dobrá rada, alebo odpozorovanie správania sa iných, rodičov, priateľov atď.

Päť najčastejších ľútostí a výčitiek na smrteľnej posteli:


1. „Želám si, aby som mal /a viac odvahy žiť život podľa seba, nie podľa očakávania druhých (rodiny, spoločnosti, priateľov).“

2. „Želám si, aby som tak tvrdo a dlho nepracoval/a. Aby som netrávil/a toľko času prácou.“

3. Želám si, aby som mal/a viac odvahy vyjadrovať svoje pocity a svoje želania.“

4. Želám si, aby som bol/a viac v kontakte so svojimi priateľmi.“

5. Želám si, aby som si dovolil/a byť oveľa šťastnejší.“

http://adam.azet.sk/clanky/13104/co-...j-posteli.html
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dovolila som si do tejto témy pridať pesničku od Richarda Múllera

Jenom klid, mír a pokora

A srdce otvorené dokorán
Len láska, pravda a česť
Aj keď sa to občas nedá zniesť

Sme lidé hříšní proto někdy krutí
Lžeme si že život nás k tomu nutí
Svoj svet nosíme v sebe a so sebou
a každý máme svoje vlastné nebo

Právě proto musíme žít
Abychom našli pokoru, mír a klid

Jenom klid, mír a pokora
Bojím se to opakovat dokola
Velké slova mají být němé
Ukryté ve vnitř v tobě i ve mně

Poď skúsme žiť bez silných fráz
Každé ráno znova, každý deň zas
Búrky patria k životu ako k slnku tma
Neopouštěj mně
Neopúšťaj ma

Právě proto musíme žít
Abychom našli pokoru, mír a klid
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Otázka znela: ako správne žiť a zvrtlo sa to na boha? Som ateista, neviem čo je kostol ani ma nikto neviedol k tomu aby som veril v boha. Ale si myslím že človek to musí cítiť ako sa k nemu správajú v práci v rodine a v okolí.Nie peniaze ani boh robia človeka šťastným ale tvoji blízky a preto nezahoď šancu lebo dopadneš ako Richard Müller.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
vlado 33 Pozri príspevok
Otázka znela: ako správne žiť a zvrtlo sa to na boha? Som ateista, neviem čo je kostol ani ma nikto neviedol k tomu aby som veril v boha. Ale si myslím že človek to musí cítiť ako sa k nemu správajú v práci v rodine a v okolí.Nie peniaze ani boh robia človeka šťastným ale tvoji blízky a preto nezahoď šancu lebo dopadneš ako Richard Müller.
No ved nemusis verit v boha ale vieru nejaku predsa mas.. viera nemusi byt o nabozenstve. Mna ked sa spytaju ci verim v boha tak sa na oplatku spytam ci to zmeni jeho postoj ku mne. To, ci niekto vie v co verim nerobi zo mna lepsieho a ani stastnejsieho cloveka. Moja viera je dolezita pre mna a nie pre inych. Ako dopadol Muller ,?? Ja viem ze sa nechcel podobat na svojho otca a on ako by mu z oka vypadol.
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

O tej viera v Boha, kedysi som sa tým nezaoberala, ale teraz, eď vidím čo sa deje okolo mňa a vo svete, tak mi to dáva nádej. minule som dostala nie peknú sms od dcéry. najprv ma to urazilo, potom veľmi, veľmi bolelo, ale nakoniec mi čosi vo mne povedalo, že raz nás bude súdiť niekto iný, mňa ako matku, ju ako dcéru. ja viem, že som nebola 100% , nikto nie je, ale snažím sa žiť tak, aby raz pri tom súde som prešla. a to mi dáva silu povzniesť sa nad niektoré veci, ktoré mi robia niektorí ľudia. dnes viem, že dcéru to mrzí, že to napísala v zlosti a správam sa k nej ani keby sa nič nestalo. Tak tak o tom Bohu, keby nebolo tej Vyššej sily, aký by mal náš život zmysel? na východe žije jeden kňaz, volá sa Mariám Kuffa a on hovorí, že sme tu prišli len preto, aby sme urobili maturitu z lásky. ja to chápem tak, že nieln k človeku, ale ja k zvieratám, prírode.,.. aj k svojim nepriateľom
3 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Vlado33
ak tento spevak ma co povedat kym ho depka nepremohla dovtedy chodil nadrogovany holy ako debil
prepáč Vlado33 ja som nepovedala, že Richard Múller je mojim životným vzorom, ale to premňa neznamená, že všetko čo urobil nemá žiadnu hodnotu - nikto nie je iba dobrý, alebo zlý. Všetko nie je iba čierne, alebo biele. Nemám rada extrémy.
Toť môj názor
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

tu nejde o náboženstvo, ale o to ako sa vyrovnať so životom, ako správne žiť, o nejakej psychohygiene
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať