Zavrieť

Porady

ako správne žiť?

včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gymka Pozri príspevok
prečo?
Doplnil som. Mohol som aj viac.
Aj Pýtia dávala rady, ktoré sa dali vysvetľovať rôzne. Jeden pochopí tak druhý zase onak. Či "správne", to záleží ako sa to vyvŕbi.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivantt Pozri príspevok
Tak tomu nerozumiem. Preco nie su povolene temy o nábozenstve ? ved je to tema ako každá iná. Alebo sa mylim ? Ze by sa vratila cenzura ??? tomu fakt nerozumiem.
Nie, nie je tomu tak, môže sa hovoriť aj o tejto téme, ale v tzv. medziach normy. Bez urážok a invektív.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Oliwa Pozri príspevok
Tých to učiť netreba, lebo sú určite šťastnejší , aj keď netušia, že existujú nejaké rady na internete ako správne žiť...
To môže byť pravda. Ale potom asi nežijú "správne"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
To môže byť pravda. Ale potom asi nežijú "správne"
Čo je správne, nesprávne, šťastie, to zistíme až počas života. Aj to je len relatívne poznanie. Pretože čo je správne pre jedného, nemusí byť zároveň aj pre druhého, rovnaké to je so šťastím. Kto neskúsil žiť, neskúsil nič. Aj chyby nás posúvajú, rovnako ako dobrý krok v živote.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Čo je správne, nesprávne, šťastie, to zistíme až počas života. Aj to je len relatívne poznanie. Pretože čo je správne pre jedného, nemusí byť zároveň aj pre druhého, rovnaké to je so šťastím. Kto neskúsil žiť, neskúsil nič. Aj chyby nás posúvajú, rovnako ako dobrý krok v živote.
To som písal už skôr.
Chovajte sa tak, ako vám radí váš rozum a cit, a nie tak, ako si myslíte, že od vás očakávajú ostatní.

http://www.kankan.sk/clanok/psycholo...avne-zit/17648
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

gymka Pozri príspevok
napr. na jednej ruskej stránke som našla takéto rady ( dúfam, že tá RUSKÁ stránka vás neodradí:
- Rob to, čo sa ti páči - čo ťa robí šťastným, spokojným
- zdravo jedz!
- uč sa cudzie jazyky!
- čítaj knihy!
- užívaj si voľné dni - choď do múzea, na výstavu, športuj, navštív známych- nese´d na mieste, dôležité sú zážitky
- píš si denník!
- urči si ciele! - napíš si ich na papier
- ovládni svoj čas!
- nehraj PC hry, nesurfuj bezcieľne po internete!
- prestaň sa zaujímať o správy - sú plné negatívnych vecí
- vstávaj skoro ráno!
- obklop sa čestnými, rozumnými ľu´dmi, plnými energie!
- začni cestovať !- netreba peniaze na Argentínu, stačí do okolia, uvidieť nové miesta, nových ľudí
- fotografuj! - zachyť momenty udalsoti, ktoré stoja za to
- športuj! -v zdravom tele- zdravý duch
- neohováraj, nikoho nekritizuj! - všetko zlé je na niečo dobré
- zabudni na minulosť - tú už nezmeníš
- šetri ! - nevieš čo ťa čaká
- rob neobyčajné veci! choď tam, kde si ešte nebol, do práce choď inou cestou, zaujímaj sa o niečo v čom nie si dobrý, zmeň výzor, účes, prestavaj nábytok....
- neboj sa plniť tieto body!
mne sa toto, čo tu je napísané, veľmi páči. Zisťujem, že vďaka kríze sme niektoré veci doma aj začali Zaujímavé, čo všetko sme objavili v blízkom okolí, veľa aj zadarmo. Spravy sa snazime programovo vypinat. k šetreniu sme priamo nútení a mám pocit, že to trochu súvisí aj so zdravou stravou - nezobrať to cez akciove ceny ale cez staré recepty.
A aj iné sú celkom zaujímavé nápady. Len treba aj začať realiziovať.
1 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Ako správne žiť sa učíme od narodenia, až do smrti.......
0 0
tomsoki tomsoki

tomsoki je offline (nepripojený) tomsoki

jednoducho - žiť podľa svojej intuície
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Milá otázka ... cítim sa taaak mladá na odpoveď

Ako správne žiť? Na to existuje veľmi veľa metód - pozorovanie ľudí, napr. len tak z okna, špehovať ich pri živote, ale to môže dosť pomýliť a skresliť predstavy. A čo tak internet? Tu sa stretá mnoho ľudí, ktorí rozoberajú život celé hodiny, čo s ním začnú a o pánovi Googlovi ani netreba hovoriť, ten má odpoveď na úplne všetko, nie jednu mnoho a človek prečíta a vyskúša, keď to klaplo u jedného musí aj u mňa.
Lenže potom zistí, že tieto overené metódy majú strašne krátku platnosť a bohužiaľ sa nedajú použiť pre každého.
Tak pridám tu moju metódu Veď žijem život správne "po svojom"
V základe potrebuješ mať nejaký cieľ. Najlepšie bude, keď sa ten cieľ bude odlišovať od miesta, kde sa práve nachádzaš. Zjednodušene? Teraz som v kancelárii od kancelárie sa odlišuje spálňa, od kuchyne kúpeľňa, od WC Nový Zéland a pod.
A keď už máš tieto veci, čiže miesto, kde sa nachádzaš, miesto kam chceš ísť (cieľ) musíš sa vydať na cestu, dorazíš do cieľa, zvolíš si čas ako dlho tam pobudneš a vrátiš sa naspäť, odkiaľ si vyšiel.
V praxi to znamená: Pohyb z bodu X (miesto, kde sa nachádzaš) do bodu Y (cieľ) zdržanie sa v cieli časové obdobiet a napokon cesta späť do bodu X vyjadríme vzorcom XYtX.
A práve "XYtX" je práve to, čo ľudia stále dookola robia a keď to robia všetci je to vlastne ten trik ako správne žiť.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://ozene.zoznam.sk/cl/10159/2627...te-podAla-seba
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať