Zavrieť

Porady

zdravotné poistenie

Dobrý deň. Prosím Vás veľmi pekne o radu pre manžela.
Prišiel mu papier z okresného súdu Výzva a predvolanie na súd. týka sa to nezaplatenia poistného v zdravotnej poisťovni Perspektíva za obdobie 9/r.1996 a 10/rok 1996. Vraj ako samoplatca bol povinný v tomto období zaplatiť poisťovni poistné vo výške 24,56 eur. Samozrejme plus ďalšie poplatky za úrok a ešte niečo tam bolo. Návrh podala advokátska kancelária ZH Kredit s. r. o. ktorá túto pohľadávku odkúpila v roku 2007.
Manžel v tom období nebol samoplatcom, bol riadnym zamestnancom. Tak sa domnievam, že platiť zdravotné odvody mala za neho firma, u ktorej bol zamestnaný.
Nikdy pred tým, mu neprišlo žiadne upozornenie a ani výzva na vyrovnanie poistného v poisťovni Perspektíva.
zarazilo ma hlavne toto:

Rozsudok:
Odporca je povinný do 3 dní od právoplatnosti rozsudku zaplatiť navrhovateľovi na bankový účet čslo 063 219 9177/0 vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s. dlžné poistné vo výške 24,56 eur a poplatok z omeškania 0,2% denne zo sumy 24,56 eur odo dňa 9.11.1996 do zaplatenia.

Prečo prišlo takéto rozhodnutie až teraz, po 16 rokoch.


Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť ako máme ďalej postupovať?
Veľmi pekne ďakujem za radu. s pozdravom Maja
Usporiadat
MajaJ71 MajaJ71

MajaJ71 je offline (nepripojený) MajaJ71

Nie, nestačil. Týmto sa manžel hradil. Pani sudkyňa mu povedala, že si je za zdravotné poistenie sám. Poprosila som firmu,v ktorej vtedy pracoval, či by sa dalo poslať potvrdenie o platení poistného. Ak by ho poslali, tak napíšeme odvolanie. Mám sto chutí podať na pani sudkyňu z trnavského súdu podať sťažnosť .
0 0
MajaJ71 MajaJ71

MajaJ71 je offline (nepripojený) MajaJ71

Malo tam byť že si je za zdravotné poistenie zodpovedný sám, ale pomýlila som sa.Strašne ma totiž štve, že obyčajný človek si nepomôže. A vadiť a naťahovať sa po súdoch, radšej zaplatí .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MajaJ71 Pozri príspevok
Nie, nestačil. Týmto sa manžel hradil. Pani sudkyňa mu povedala, že si je za zdravotné poistenie sám. Poprosila som firmu,v ktorej vtedy pracoval, či by sa dalo poslať potvrdenie o platení poistného. Ak by ho poslali, tak napíšeme odvolanie. Mám sto chutí podať na pani sudkyňu z trnavského súdu podať sťažnosť .
Zdravotná poisťovňa evidovala nedoplatok voči zamestnávatelovi, alebo tvoj manžel nebol v ZP vôbec prihlásený ?
0 0
MajaJ71 MajaJ71

MajaJ71 je offline (nepripojený) MajaJ71

On bol vtedy zamestnaný a zamestnávateľ mal povinnosť ho nahlásiť a platiť za neho odvody. A vyzerá to že asi neplatil. Ale sociálne odvody boli odvedené. Ale žaloba prišla na manžela.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať