Zavrieť

Porady

Aký je Váš názor na očkovanie? Nechali ste očkovať Vaše dieťa / seba?

Anketa: Aký je Váš názor na očkovanie?

Počet hlasujúcich
85. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • som za povinné očkovanie

    37 43.53%
  • som za dobrovoľné očkovanie

    35 41.18%
  • som proti očkovaniu

    9 10.59%
  • nechal som sa / svoje dieťa očkovať

    32 37.65%
  • nenechal som sa / svoje dieťa očkovať

    7 8.24%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Dobrý deň,

rada by som vedela, aký máte názor na očkovanie vo všeobecnosti, či ste za alebo proti očkovaniu, či preferujete povinné očkovanie alebo by ste boli za dobrovoľné resp. odporúčané očkovanie. Nechali ste sa / svoje dieťa niekedy očkovať (proti čomu?), mali ste po ňom nejaké ťažkosti alebo bol priebeh bezproblémový?

Túto anketu potrebujem na školskú prácu, budem rada, ak mi budete ochotní pomôcť Za pochopenie a pomoc ďakujem
Usporiadat
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Nandrolon Pozri príspevok
novidíš a presne si nevedomky vystihol princíp fungovania vakcín, akurát tie reči o rúškach a sterilnom prostredí treba ZNEGOVAť a máš hotový princíp, že si do tela pichneš "rozkrájané alebo inak usmrtené" chrípkové vírusy, o ktorých telo neviem že sú mŕtve, preto si nahromadí kopec protilátok..... zdôrazňujem vlastných vyrobených protilátok.
Prirovnanie "očkovania" k sterilnému prostrediu je úplný opak. Práve to očkovanie slúži na BEZPEČNÝ stret organizmu s vírusom... Iba sa mi potvrdilo že človek čo nemá takéto základné vedomosti nemôže odbornejšiu debatu viesť na danú tému.

PS: ja zastávam 1 názor, ktorého sa snažím držať celý život:
"Ak o niečom viem veľké "H", nezapájam sa do debaty".
No, az nejako moc upriamujes pozornost ze som pubertiak a teda ty tym padom dospely, no, lichoti mi to, duchom sa citim stale mlady a bezne mi hadaju o 10 r menej. Teraz ta troska chytim za slovicka. Pises ze si na azete, pokeci nikdy nechodil, iba vies ze existuje. Ako teda mozes tvrdit ze tam dane info ohladom ockovania nenajdem? Bud si tam bol, a preto vies ze tam tie info nie su - a teda si klamal, alebo, si tam naozaj nebol a iba vies z inych zdrojov, ze sa tam take informacie nenachadzaju. V tom pripade si neklamal,ale iba slepo prezentujes nazory inych bez toho aby si si ich aspon overil, co v tomto pripade by bolo to najjenoduchsie. Predpokladajme ze by som isiel hladat na azete info ockovani a hla, kua, co to? http://www.azet.sk/katalog/vyhladava...D%3A9&ie=utf-8
v tomto pripade by som vdaka AZETu nasiel info o danej problematike. No ale to by zasa znamenalo, ze tvoje zdroje maju hodne obmedzene vedomosti, ked tvrdia ze na azete sa tieto info nenachadzaju.
P.S. Prosim ta, snaz sa drzat svojho 1 nazoru ktory si vyssie definoval.
Osobne, ked nieco neviem,alebo som si neni na 100%, neprezentujem to ako "toto je pravda" a radsej priznam farbu. To sa o ockovani naozaj neda tvrdit. Ohladom tvojej otazky na princip fungovania vakciny proti chripke, to co si napisal som cca vedel, myslel som ze sa pytas na nejake konkretnejsie , detailnejsie veci, nie na vseobecny princip...
Ospravedlnujem sa za tento text, tato tema je uplne o niecom inom, ako o nasich zabo mysich kecoch...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Syna mám astmatika a na chrípku ho už očkujem asi 6rokov/ má 8/. Minulý rok po očkovaní skončil v nemocnici s teplotami 40° a zápal kože mal...Tento rok som si povedala, nezaočkujem a uvidím...NO DL mi povedal, čakajte zhoršenie stavu ale je to Vaša voľba..Vystrašil ma . Ale od kedy ho očkujem nemáva ATB. A dovtedy to bola samá katastrofa. Asi ho len zaočkujem
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Dá sa aj iným spôsobom podporiť imunita dieťaťa.Len to je na posúdenie imunologa,toho hlavne.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

pozri: Nebezpečie vakcín je dobre známe (text + video) http://www.magnificat.sk/2012/01/201...ho-poriadku-2/
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Mudr. Eleková z Prahy ... niekde sa vyjadrila: " Tvrdím, že očkování je posvátnou krávou moderní medicíny. "
Ktovie, koľko jej podobných lekárov existuje - no nemajú odvahu prehovoriť:,

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...ipkova-sezona/

http://osud.biz/01-12-2011/215/ockov...udmila-elekova
/ s tou poruchou imunity u detí fakt nekecá
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mohla doktorka zaočkovať pacienta proti chrípke ak má pozitívný výsledok na helikobaktera a ešte nemá nasadenú liečbu? Lebo zaočkovala , povedala nám, že to nevadí.ďakujem za názor
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Práve čítam knihu od Dr. Natashy Campbell-McBride: Syndróm trávenia a psychológie. Nie je odporcom očkovania ako takého, ale napriek tomu si dovolím odcitovať z tejto knihy jej názor:
"Musíme sa pozrieť na očkovanie ako také. Čo sa stáva s deťmi v našej modernej spoločnosti? Ak sa okolo seba poobzeráte, koľko zdravých detí vidíte? Detská astma, ekzém, cukrovka, alergie, senná nádcha, poruchy trávenia, ADHD a poruchy autistického spektra sa stali epidémiami! Väčšina súrodencov autistických detí má ekzém, astmu alebo inú poruchu. Aj keď všetky tieto zdravotné problémy sa zdajú by iné, jedno majú spoločné. Veľmi dôležité - oslabenú imunitnú sústavu. Oslabená imunitná sústava nemôže reagovať na útoky životného prostredia normálnym spôsobom! A očkovacie látky sú silným útokom na imunitnú sústavu. Výrobcovia vakcín ich vyrábajú pre deti so zdravou imunitnou sústavou, ktoré na ne budú reagovať spôsobom, aký možno predvídať. V našej modernej spoločnosti s moderným životným štýlom sa však ukrutne rýchlo dostávame do situácie, v ktorej rastie počet detí s nedostatočnou imunitou a ich reakcia na očkovanie nebude podľa očakávania. U niektorých detí zaťažením už aj tak oslabenej imunitnej sústavy sa očkovanie stane tou poslednou kvapkou v pohári, teda naštartuje rozvoj autizmu, astmy, ekzému, cukrovky atď. U detí, ktorých imunita nie je natoľko oslabená, očkovanie nespustí žiadnu poruchu, ale zväčší poškodenie a dieťa tým posúva bližšie k možnému ochoreniu.......
Prišiel čas, keď lekárska veda a vládni činitelia musia preskúmať svoje postoje k otázke očkovania. Určite musíme prestať s paušálnym očkovaním všetkých!....
V súvislosti so súčasným štandardným očkovacím protokolom existuje veľmi silný argument používať očkovacie látky jednotlivo a nie v kombinácii, ako sú napríklad MMR či DTP. V prirodzenej situácii by dieťa nikdy nebolo vystavené osýpkam, mumpsu a rubeole v tom istom čase....."

K tomu si dovolím ešte poznamenať, že o tom viem veľké H, keďže od skončenia vysokej školy sedím doma, pretože sa starám o ťažko zdravotne postihnuté dieťa. „Nič nerobím“ a ešte za to dostávam peniaze, aj „na auto nám prispeli aby sme si zadky mohli rozvážať“ do školy, kde sme na príťaž. Moja dcéra totiž nezvládla tú poslednú kvapku v pohári.
Už neplakávam, aj keď mi je ešte niekedy do plaču, keď vidím svoju dcéru, ako veľmi by napríklad chcela rozprávať, hoci nemôže, ako by sa veľmi chcela niekomu prihovoriť, ako by chcela mať kamarátky a spolu s nimi sa chichúňať. Niekedy sa chichúňajú na nej. Možno práve tie deti, ktorých rodičia by nám, „tým individuám, ktorí svoje deti nedali očkovať proti tým základným ochoreniam, ako je záškrt, TBC a pod. v budúcnosti nechal celú liečbu hradiť z vlastných prostriedkov.“ (cit. príspevok č. 66 Nandrolon)
A keď už je reč o peniazoch. S radosťou by som zaplatila za liečbu všetkých detských chorôb všetkých troch mojich detí proti ktorým sa očkuje, ak mi niekto zaplatí aspoň tie terapie, ktoré sme absolvovali s mojou dcérou a moju stratu zárobku (samozrejme po odrátaní príspevkov od štátu). A nech nezabudne na záver šibnúť čarovným prútikom a dať zdravie mojej dcéry do poriadku.
5 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Zaujímavé a rozumné argumenty: http://www.inspirativni.tv/petr-sedl...jeme-ockovani/
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Aankaa Pozri príspevok
Mudr. Eleková z Prahy ... niekde sa vyjadrila: " Tvrdím, že očkování je posvátnou krávou moderní medicíny. "

/ s tou poruchou imunity u detí fakt nekecá
...pani doktorka spomína IBA svoje dieťa ......
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak s tou imunitou detí je to fakt,ale máme veľmi zmenenú situáciu a je to len logický dôsledok toho,že sme zrušili v ľudskom rode v civilizovaných krajinách evolúciu.Takže to,že každá dalšia generácia bude len slabšia je toho dôsledok.Predsa prírodné zákony nemôže nikto beztrestne porušovať ani ľudia nie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Spomínali ste tu tetanus, narazila som na tento článok http://www.jajsem.com/vakciny-proti-...idovy-syndrom/
1 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Nuž ja neviem, patrím ku generácii "očkovancov" a tieto choroby ako záškrt, TBC, kiahne (len veľmi mierne) a všetky proti ktorým sa očkovalo aj očkuje som nepoznala. Pamätám si ako dieťa, staršia sestra ešte očkovaná nebola a dostala čierny kašeľ. Je to dodnes pre mňa trauma, lebo som videla decko, ktoré kašľalo a dusilo sa tak, že mu z očí tiekla krv. Kebyže nevidím, neverím. A tak som za očkovania, moje deti boli očkované tiež a choroby ako osýpky a ďalšie sa im vyhli, ak aj nie, tak to bolo len "na postrašenie". Ak by som dnes mala malé deti, očkuje sa.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka Pozri príspevok
Spomínali ste tu tetanus, narazila som na tento článok http://www.jajsem.com/vakciny-proti-...idovy-syndrom/
mám známeho, ktorý "zrazu" začal mať bolesti hlavy, problémy s očami... Prešiel spústou vyšetrení, niekoľko očných vyšetrení snáď na všetkých očných klinikách u nás, neurologické vyšetrenia. Má dosť známostí a peňazí, tak posledný rok absolvoval všetky dostupné vyšetrenia a nikto mu nevie pomôcť. Minule jeho manželka konštatovala, že to všetko začalo vtedy, ako mal úraz a na pohotovosti mu pichli "tetanovku". Bol to iba jej "pocit", ale ako čítam, možno to nie je iba pocit, ale skutočnosť.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

danushka Pozri príspevok
Nuž, keď som v minulosti zhliadla toto:
http://clanky.regeneracnecentrum.sk/...tu-obyvatelov/

...ostala som riadne napochybách...
jaj bože,to sú kydy.......ja keď vidím niekde napísané ezoterika a duchovno,tak zatváram stránku,toto som zbežne prečítala a znovu som sa utvrdila v mojom názore,že takéto stránky nečítať.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Llívia Pozri príspevok
Odkaz smeruje na stránku náboženských fanatikov, takže je jasné, akú má vypovedaciu hodnotu
Vernosť v manželstve ako prevencia pred nakazením sa HPV...
proti rakovine krčku maternice pomôže iba nemať sex.......nakaziť môže aj ten jeden jediný
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

weby Pozri príspevok
1. Staval by som na prehladnych statistikach. Tzn. Kolko % deti zomrelo pri vakcinacii vs. Kolko deti zomrelo na prorodzene ochorenie bez vakcinacie.
2. Rozhodne som za slobodne ockovanie. Individualne zaujmy vzdy riesia lepsie ludia nez stat. Davat niekomu pokuty a hnat ho do vezenia za to, ze nechcel narusit integritu svojho tela je smiesne. Na toto sa zdvihnu odporcovia - co ak niekto siri choroby. Ale to je na inu temu. Takze nie, nikto nema pravo pichnut mi injekciu bez mojho suhlasu.
nuž,neviem,ako by si si slobodne vyberal v čase,ke´d tieto choroby boli bežné.Teraz sa ti dobre vyskakuje,keď vďaka očkovaniu už skoro neexistujú
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka Pozri príspevok
nuž,neviem,ako by si si slobodne vyberal v čase,ke´d tieto choroby boli bežné.Teraz sa ti dobre vyskakuje,keď vďaka očkovaniu už skoro neexistujú
možno by s dali porovnávať štáty, kde očkovanie nie je povinné Prípadne ako povinné je len minimum očkovaní.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Názor lekárky: MUDr. Eleková o očkovaní


[h=1]
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka Pozri príspevok
Názor lekárky: MUDr. Eleková o očkovaní
tu je k tomu videu ešte text http://www.jajsem.com/proc-se-neocko...dmila-elekova/

mňa najviac zaujala časť o prospešnosti horúčky.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Čo je dnes prospešné a čo nie: veď ani tí odborníci nie sú jednotní. Doba sa zmenila, všetko treba prehodnotiť. Dnes už ani deti neprichádzajú na svet normálne.
Cholera, týfus, tetanus, kiahne, osýpky záškrt, mums, tuberkulóza, obrna, rubeola, čierný kašel a.i., to všetko vyhladzovali, alebo preriedili populáciu, len preto, že nebolo očkovanie. Patrím ku generácii, ktorá prešla všetkými očkovaniami, aj moje deti ich absolvovali všetky. Tešíme sa dorému zdraviu, nič nás neprekvapilo a aj keď sme ochoreli, všetko malo ľahší priebeh.
No nie každý má také šťastie. Tieto choroby sa nestratili, len boli viac pod kontrolou, aspoň časť civilizovaného sveta to dokázala, no dnešné možnosti cestovania do všetkých krajín sveta nedávajú istotu, že sa chroba neobjaví znova. Aj u nás sú teritória, kde sa tuberkulóza rozmáha v plnej paráde, a ..... očkovanie? Je to na každom z nás. Snažíme sa chrániť svoje deti a možno im nevedomky pripravujeme možnosť tieto choroby dostať. To je môj názor.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať