Zavrieť

Porady

Preklopenie systemu na novy disk.

Zdravim, kedze moj HDD uz ma svoje roky, rozhodol som sa kupit si novy disk ale nechce sa mi zrovna vsetko nanovo instalovat. Dakde som cital o preklopeni disku na druhy. ale dako sa neviem dopracovat k postupu. Nevie niekto ako na to. ? momentalne mam Windows 8 CP.
Naposledy upravil Dav : 27.08.12 at 11:36
Usporiadat
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

sthruska Pozri príspevok
// Prosto vyhodi daku chybu.
Taká nepodstatná vec. Akú???
No to presne povedat neviem, lebo sa tam ta hlaska objavi sotva na sekundu. daco Cannot boot from inserted media error a dake cislo ktore nech sa snazim ako chcem nikdy nezachytim. On sice vie, ze by mal bootovat z DVD aj sa snazi ale hold chlapec to nezvladne.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

a je to dvd naisto bootovatelne?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Cannot boot from inserted media error
- no z týchto pár slov sa dá dedukovať, že nemôže bootovať z vloženého média + nejaké čísla = nebude to bootovacie. BIOS by aj chcel z DVD bootovať, ale nebude, lebo nevie, ako sa chytiť .
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Niekedy je DVD botovacie ale mechanika to nevie prečítať.Stačí prepáliť DVD na nové médium alebo pri inej rýchlosti ,ak DVD mechanika je staršia šunka.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

no je pravda, ze mechanika je uz starsia. Ano DVD je 100percentne bootovacie. znicil som pri tom hafo dvdeciek. napaloval som od 4x po 16x rychlost a nechytilo sa. ALe mozno to bude vekom tej mechaniky.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

včera som zmazal a preinštaloval C: s Win 7. Momentálne je PC bez nainštalovaných programov, len Win a antivírak. Chcel by som si urobiť GHOST ale doteraz som to nikdy nerobil a čo pozerám fóra, zatiaľ nie som o nič múdrejší.

Funguje to tak, že si urobím obraz a keď budem potrebovať, tak pri bootovaní dám vybrať DVD mechaniku (bude tam ghost dvd) a budem mať systém opäť taký ako na začiatku s tým, že všetko ostatné, čo bolo na C: nahraté, sa stratí?

Ako to urobiť a pomocou akého programu? Ak by som urobil Ghost jednorázovo na začiatku, bude mi stačiť aj shareware verzia ghostovacieho programu?

Ďakujem za rady
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ghost vytvorí zálohu - kópiu disku, súborov. Stačí potom len uložiť (na druhý oddiel HDD, na DVD a pod.). Mám dojem (kedysi som s ním robil) - že vytvára si bootovaciu sekvenciu a je samo spustiteľné - nepotrebuje často ani OS. Len disk, na ktorý sa preklápa, musí mať rovnakú, príp. väčšiu veľkosť.
To čo tam bolo predtým - zmizne.
Bude stačiť aj shareware.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Použil som Norton PartitionMagic 8.0, obraz XP zo starého 80 GB disku išiel na novú 160 GB partíciu nového 500 GB disku, na zvyšku pribudol linux a šifrovaná partícia pre dáta. Všetko funguje, roky, OS som nereinštaloval, ale preniesol.

Takže: Dá sa.

Eeee, táto nová porada mi nejak nesedí. Ešte sa v nej neviem zorientovať...
Naposledy upravil bodliak : 02.05.13 at 14:44
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať