Zavrieť

Porady

Pokuta za nepodanie štvrťročnu DPH

Dobry deň, vie niekto poradit ako znížiť pokuty za nepodanie qvartalnej Dph, oneskorenej platby?
Samozrejme okamžite blokovanie účtu, katastrofa, na danovom mi povedali že nemame 2.kvartalne podane danove priznanie , spravca dane tvrdí že ma ohlasoval , pošta neprebrana/problem zo schrankou. Jednoducho dve pokuty vo vyske 1620.- aj drobne. Ako sa da poziadat alebo co robit aby sme nemuseli platit v takej vyske_? Dá sa tato suma znižit_?
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
... ale proti čomu sa chceš odvolávať? Dopustili ste sa podľa § 154 ods. 1 i správneho deliktu ? ÁNO, tak aké odvolanie? Daňový úrad nepochybil.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kn-alka Pozri príspevok
... ale proti čomu sa chceš odvolávať? Dopustili ste sa podľa § 154 ods. 1 i správneho deliktu ? ÁNO, tak aké odvolanie? Daňový úrad nepochybil.
..je to dosť €, firma je v mínuse.., a odpustenie pokuty sa nedá ???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
evuš Pozri príspevok
..je to dosť €, firma je v mínuse.., a odpustenie pokuty sa nedá ???
§157
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
O odpustenie pokuty nemáte šancu, DÚ neodpúšťa, skúste požiadať o zníženie pokuty. Podľa § v liste si nájdi, aká je minimálna pokuta za váš "prešlap" a skúste žiadať túto najnižšiu sadzbu. Pokiaľ sa dobre pamätám, ide tam kolkovaná žiadosť, takže najprv treba prediskutovať s Vaším správcom dane.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kn-alka Pozri príspevok
O odpustenie pokuty nemáte šancu, DÚ neodpúšťa, skúste požiadať o zníženie pokuty. Podľa § v liste si nájdi, aká je minimálna pokuta za váš "prešlap" a skúste žiadať túto najnižšiu sadzbu. Pokiaľ sa dobre pamätám, ide tam kolkovaná žiadosť, takže najprv treba prediskutovať s Vaším správcom dane.
..viem, že neodpúšťa, ale topiaci sa i slamky chytá... Ďakujem všetkým za rady !
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, viete mi prosím povedať, aká hrozí pokuta v prípade, že ide od FO, platca dph, a oneskorene podal štvrťročnú dph? Dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
luckkka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, viete mi prosím povedať, aká hrozí pokuta v prípade, že ide od FO, platca dph, a oneskorene podal štvrťročnú dph? Dakujem
Preštudujte zákon


Sankcie

§ 155
Pokuty


http://www.porada.sk/t184188-danovy-...01-2012-a.html
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, že hrozí, ale DÚ musí poslať rozhodnutie o udelení pokuty- musí Vás pokutovať......
0 0