Zavrieť

Porady

hmotná núdza a odkúpenie mestského bytu

Zdravím,
môže človek, ktorý poberá dávku v hmotnej núdzi odkúpiť mestský byt za cca 500 eur? Alebo po odkúpení stratí nárok na spomínanú dávku? Hľadám na nete, ale neviem sa k žiadnym zákonom či vyhláškam, ktoré by sa tohto týkali, dopátrať. Budem vďačná za každú jednu odpoveď
Usporiadat
paaataaa paaataaa

paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

tak dnes pani na úrade povedala, že v prípade odkúpenia bytu bude zrušená dávka na jeden mesiac, potom je možnosť si opätovne podať žiadosť o dávku....vyhlásenia, že peniaze na byt dáva niekto z príbuzných, neakceptujú...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

paaataaa Pozri príspevok
tak dnes pani na úrade povedala, že v prípade odkúpenia bytu bude zrušená dávka na jeden mesiac, potom je možnosť si opätovne podať žiadosť o dávku....vyhlásenia, že peniaze na byt dáva niekto z príbuzných, neakceptujú...
presne ako som hovoril úplne na začiatku témy a mnohí neverili ,že to bude mať vplyv na dávku- je to inak celkom logické- inak, celkom logické bude asi aj to,že nasledujúca žiadosť o dávku bude pravdepodobne zamietnutá- má byt-má majetok- nieje v hmotnej núdzi...
0 0
paaataaa paaataaa

paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
presne ako som hovoril úplne na začiatku témy a mnohí neverili ,že to bude mať vplyv na dávku- je to inak celkom logické- inak, celkom logické bude asi aj to,že nasledujúca žiadosť o dávku bude pravdepodobne zamietnutá- má byt-má majetok- nieje v hmotnej núdzi...
tak logické....vieš, ak ti nato je ochotný dať peniaze niekto z rodiny, tak prečo nie, ale zase chápem, štát sa musí brániť nejako....a s druhou časťou nesúhlasím, v zákone máš jasne napísané, že jednu nehnuteľnosť vlastniť môžeš keď poberáš dávku v hmotnej núdzi, ak by si mal dve, potom už druhú máš predať a žiť z tých zinkasovaných peňazí....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Krááásne!
Takže čo som si ja za socíka nadobudla, predám a z toho budem žiť keď ma vyhodia kapitalisti z roboty......
Ešte že sa o mňa komouši postarali aj keď už nebudú pri moci a ja sa ocitnem v kapitalizme.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hubatá Pozri príspevok
Krááásne!
Takže čo som si ja za socíka nadobudla, predám a z toho budem žiť keď ma vyhodia kapitalisti z roboty......
Ešte že sa o mňa komouši postarali aj keď už nebudú pri moci a ja sa ocitnem v kapitalizme.
Joj ľudia,
prečo robíte paniku okolo niečoho čo pravda nie je.

Ak vlastním 1 KS nehnuteľnosť a bývam v nej, tak žiaden úrad mi to neprikáže predať aby mi dal dávku v hmotnej núdzi, dokonca mi dá viac ak nemám nedoplatky na tej nehnuteľnosti a poctivo platím nájom a iné.

Ak vlastním 2 a viac KS nehnuteľností, a bývam v jednej tak tie ostatné môžem predať prenajať a z toho žiť, lebo sa neroztrojím ani nerozdvojím aby som potrebovala 2 či 3 či viac nehnuteľností na bývanie.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Xanti, čo nepovieš?
Prečo by som mala predávať napr. chatu so záhradou ktorú som si nadobudla tiež za socíka? Už 24 rokov si uťahujeme opasky, každá vláda ktorá nastúpi kydá na predchádzajúcu že kradla, ale zatiaľ nikoho nezbavili majetku poprepisovaného až na vnukov. Čo keby sa tam poobzerali po chýbajúcich finančných prostriedkoch na zdravotníctvo, školstvo a v sociálnej oblasti a nie zvyšovali ceny tým ktorých od zániku socíka okrádajú?
Je to jednoduché: lebo vrana k vrane sadá......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať