Zavrieť

Porady

Súdne poplatky - vydanie platobného rozkazu

Poprosím o radu, podávam návrh na vydanie platobného rozkazu, nakoľko môj bývalý nájomca mi je dlžný sumu skoro 2 000,- EUR a nepomohol ani ročný splátkový kalendár. Aký poplatok súdu treba uhradiť? koľko% z celkovej sumy a vlastne aké poplatky ma čakajú? pravdepodobne platobný rozkaz si neprevezme, čo potom?má význam ho potom posunúť exekútorovi, keď nič nevlastní, teda ma síce s.r.o., auto, no neviem, či by sa s tým niečo dalo robiť? len sa obávam, aby som nemusela k dlžnej sume platiť ešte všetky súdne poplatky a nakoniec sa mi nič nevráti, teda či sa mi oplatí ísť do toho, alebo to nechať tak, i keď cca 2 000,- EUR nie je 10,- EUR....tak raďte, vďaka
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

kdebolotam Pozri príspevok
Pred 2 týždňami som podala návrh na vydanie platobného rozkazu. Je určená lehota na vydanie pl.r. alebo musím čakať, pokiaľ prídem na radu?
hmmm, čakať, čakať. Niekedy sú to 3 týždne, niekedy 9 mesiacov - závisí od súdu a od sudcu.....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kdebolotam Pozri príspevok
Pred 2 týždňami som podala návrh na vydanie platobného rozkazu. Je určená lehota na vydanie pl.r. alebo musím čakať, pokiaľ prídem na radu?
" B " je správna odpoveď ....

ALE

Do 10 dní súd vydá platobný rozkaz, ak sú splnené tieto podmienky (§ 172 ods. 8 OSP):
- navrhovateľ predloží spolu s návrhom na začatie konania návrh platobného rozkazu na tlačive uverejnenom ministerstvom spravodlivosti na jeho webovom sídle,
- na vydanie platobného rozkazu sú splnené zákonom ustanovené podmienky a
- je zaplatený súdny poplatok.
2 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Zatiaľ mi neprišlo zo súdu koľko mám platiť, vyrátala som si to, no čakám na výzvu.
0 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Tak dostala som výzvu na zaplatenie súdneho poplatku. Teším sa, ľady sa pohli.....no mám jednu otázočku na vás, poradáci, súčasne ma súd vyzval aby som doručila opravu návrhu na vydanie pl. rozkazu, nakoľko som vyrátala poplatok 106,38 eur avšak skutočný poplatok je 106,- eur, nevedela som, že mám sumu zaokrúhliť. Takže mám na pôvodnom návrhu len opraviť túto sumu, alebo vo veci musí byť udané oprava návrhu.....
0 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Dnes som dostala platobný príkaz. Takže teraz by som mala počkať, či do 15 dní nájomca sumu zaplatí. Ak nie, musím požiadať súd o právoplatnosť rozsudku a potom?? je to zatiaľ správne?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
kdebolotam Pozri príspevok
Dnes som dostala platobný príkaz. Takže teraz by som mala počkať, či do 15 dní nájomca sumu zaplatí. Ak nie, musím požiadať súd o právoplatnosť rozsudku a potom?? je to zatiaľ správne?
odporca by mal dlžnú sumu + trovy konania uhradiť do 15 dní od doručenia PR, samozrejme, ak ho vôbec prevezme.....Môžu nastať v zásade 4 varianty:
1. odporca PR prevezme a v lehote 15 dní nepodá odpor a istinu + trovy konania v lehote uhradí,
2. odporca PR prevezme a v lehote 15 dní nepodá odpor, istinu a trovy konania neuhradí - môžeš súd požiadať o vyznačenie doložky právoplatnosti a vykonateľnosti a celú vec podať exekútorovi na exekučné konanie (ak samozrej:V prípade, ak by bol PR nedoručiteľný, súd PR zruší
3. odporca PR prevezme a v lehote 15 dní podá odpor - súd PR zruší a vec postúpi do konania Cb, vo veci bude vytýčený termín pojednávania,
4. odporca PR neprevezme (bude nedoručiteľný) - súd PR zruší a vec postúpi do konania Cb, vo veci bude vytýčený termín pojednávania

Vydaním PR nie je ešte nič vyhraté, to je iba začiatok, celá vec sa môže riešiť mesiace aj roky.
2 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Ja viem, že to bude ešte zložité, nakoľko som si istá, že na 99% dlžnú sumu odporca neuhradí, no predsa len je to posun vpred....
0 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Tak práve som mala zaujimavý telefonát od odporcu, vraj si prevzal PR, a chce sa dohodnúť na splátkach, len aby som nepokračovala vymáhanie súdnou cestou, pretože dlžnú sumu nemá a nemôže ju zaplatiť do 15 dní, no sľúbil, že by po splátkach platil a možno do leta by všetko splatil...hlavne, že mi podpísal splátkový kalendár na 1 rok, a na pol roka sa odmlčal a ani jednu splátku som nedostala...som síce až veľmi mäkká, no už toho mám ozaj plné zuby, a už nebudem robiť žiadne ústupky. Takže teraz si ešte týždeň - dva počkám, potom napíšem žiadosť o právoplatnosť PR a podávam vec exekútorovi.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kdebolotam Pozri príspevok
Tak práve som mala zaujimavý telefonát od odporcu, vraj si prevzal PR, a chce sa dohodnúť na splátkach, len aby som nepokračovala vymáhanie súdnou cestou, pretože dlžnú sumu nemá a nemôže ju zaplatiť do 15 dní, no sľúbil, že by po splátkach platil a možno do leta by všetko splatil...hlavne, že mi podpísal splátkový kalendár na 1 rok, a na pol roka sa odmlčal a ani jednu splátku som nedostala...som síce až veľmi mäkká, no už toho mám ozaj plné zuby, a už nebudem robiť žiadne ústupky. Takže teraz si ešte týždeň - dva počkám, potom napíšem žiadosť o právoplatnosť PR a podávam vec exekútorovi.
Sľuby sa sľubujú , blázni sa radujú...
Podáš prst a urvú Ti ruku..
Kto čaká , ten sa aj dočká...
Na každú sviňu sa voda varí ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

kdebolotam Pozri príspevok
Tak práve som mala zaujimavý telefonát od odporcu, vraj si prevzal PR, a chce sa dohodnúť na splátkach, len aby som nepokračovala vymáhanie súdnou cestou, pretože dlžnú sumu nemá a nemôže ju zaplatiť do 15 dní, no sľúbil, že by po splátkach platil a možno do leta by všetko splatil...hlavne, že mi podpísal splátkový kalendár na 1 rok, a na pol roka sa odmlčal a ani jednu splátku som nedostala...som síce až veľmi mäkká, no už toho mám ozaj plné zuby, a už nebudem robiť žiadne ústupky. Takže teraz si ešte týždeň - dva počkám, potom napíšem žiadosť o právoplatnosť PR a podávam vec exekútorovi.
strasne vela nepresnosti ... precitaj si este raz poriadne co napisala zalobaba vyssie ...

prevzal PR, a chce sa dohodnúť na splátkach, len aby som nepokračovala vymáhanie súdnou cestou

tym ze sud vydal PR sa uz proces neda zastavit ani zvratit ... ty v zejto faze nemas co robit len cakat ci poda odpor ... ak odpor poda, bude sud, ak odpor nepoda, PR nadobudne pravoplatnost

dlžnú sumu nemá a nemôže ju zaplatiť do 15 dní

od to v podstane nemusi zaplatit do 15 dni, 15 dni ma lehotu na podanie odporu ... ak ho nepoda, ty budes mat v ruke exekucny titul a je uz len na tvojej dobrej voli dokedu budes cakat na peniaze kym pojdes za exekutorom ... mozes aj hned na druhy den

potom napíšem žiadosť o právoplatnosť PR

ziadna ziadost sa nepise ... PR je pravoplatny automaticky ak nepoda odpor ... vezmes PR a prides na sud do kancelarie sudkyne ktora vydala PR a tam ti pracovnicka kancelarie hodi na PR peciatku, ktora tú pravoplatnost potvrdí a zviditelní
1 0
kdebolotam kdebolotam

kdebolotam je offline (nepripojený) kdebolotam

Ok, opäť som o krôčik ďalej, odporca nepodal odpor voči PR, takže mám PR právoplatný. Ako postupovať ďalej? Asi by som si mala nájsť exekútora a dúfať, že sa mu podarí čo najskôr dostať moje peniaze, či nie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
... vezmes PR a prides na sud do kancelarie sudkyne ktora vydala PR a tam ti pracovnicka kancelarie hodi na PR peciatku, ktora tú pravoplatnost potvrdí a zviditelní
kdebolotam Pozri príspevok
Ok, opäť som o krôčik ďalej, odporca nepodal odpor voči PR, takže mám PR právoplatný. Ako postupovať ďalej? Asi by som si mala nájsť exekútora a dúfať, že sa mu podarí čo najskôr dostať moje peniaze, či nie?
...exekútor je hocikde ...

Prídeš s rozsudkom ... povieš , čo chceš ...
Pracovník/čka spíše príslušné papiere ... môžeš aj Ty , no nedoporučujem ...
Zaplatíš poplatok + kolok , dostaneš potvrdenie o platbe , kópiu zápisu a fertig ....

P.S.:
Som za múdreho , čo ???
Čo už , včera som navštívil kanceláriu exekútora a podal podnet na vymáhanie ....
Cudzie nechcem , svoje si nedám vziať ...
2 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

kdebolotam Pozri príspevok
Ok, opäť som o krôčik ďalej, odporca nepodal odpor voči PR, takže mám PR právoplatný. Ako postupovať ďalej? Asi by som si mala nájsť exekútora a dúfať, že sa mu podarí čo najskôr dostať moje peniaze, či nie?
Exekútorovi treba predložiť buď originál PR s vyznačenou právoplatnosťou a jeho obyčajnú kópiu alebo overenú kópiu PR a obyčajnú kópiu plus kolok 16,50 €. Ak si návrh nespíšete sama alebo Vám ho nepripraví niekto iný, zistite si, či to urobí exe zdarma a či nepýta preddavok na trovy exekúcie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať