Zavrieť

Porady

Monoliticky strop na zbabrany projekt

enti enti

enti je offline (nepripojený) enti

Ahojte.
Potreboval by som poradit. Neschopna projektantka mi navrhla tak strop ze je to nepouzitelne na byvanie a kedze mi to detailov nevysvetlila ze tam budem mat 40cm prievliaky nad chodbou a kuchynou tak som zacal stavat. Mam zaklady a prvy rad tehal....A ked som isiel riesit strop tak som zistil ze tam su 40cm prievlaky...Je to moja chyba ze som si to poriadne nepozrel sustredil som sa na ine menej dolezite veci a toto som prehliadol....Staticky je dom v poriadku ale proste nechcem tam mat ziadne prievlaky lebo je to nezmysel....Takze uvazujem o sice najdrahsom rieseni ale proste to je uz posledna sanca ...inak dom asi prerobim na bungalov....
Nemozem pouzit ani len predpatove dutinove stropy pretoze mi ich tam nemaju ako doniest kedze mam komplikovany pristup na pozemok...inak by som to riesil takto elegantne....ale neda sa....
Moja otazka teda znie
1. Ak mam dom o rozmere 9 x 11m je nutne pre monoliticky strop mat aj nosne priecky
(Ja tam mam nosne priecky ale tak zle navrhnute ze by som si ruky zlamal ked som prvy krat volal tejto neschopnej projektantke)
2. Jedna sa priblizne teda o 100m2 na strop je mozne nieco take vytvorit nejako
3. Co to bude stat (viem ze vela)
V prilohe je PDFko s tym ako mam navrhnute prve poschodie....

Dom mal mat sedlovu strechu ale kedze kvoli zatazeniu velmi rad dom prerobim na vaznikovy krov a tym padom nebude treba na poschodi ziadnu nosnu stenu ani nejaky ocelovy stlpik......

Aby som to zhrnul....mam zaklady, mam prvy rad tehal....Je to cele zle navrhnute kvoli prievlakom...potrebujem sa z tychto sraXiek dostat niekam....

A ano je to moja chyba ze som si neprecital staticky posudok kde bolo napisane ze tam budu 40cm prievlaky...aj ked projektantka ma mohla aspon upoznornit

PS: Som momentalne vo faze kedy na 50% som presvedceny ze bude lepsie dorobit zaklady a postavit si nejake pekny bungalovik....Hmm....
Naposledy upravil enti : 24.08.12 at 07:34
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

variant a) spocitat dosku s tym,ze ostanu povodne steny a ziadny prievlak (ak sa to bude dat, mam u Teba flasku :-D)
variant b) http://www.rector-sk.com/kategorie/rectolight, toto musi uniest vsetko )
variant c) spravit skryty prievlak otoceny dohora na potrebnu sirku (zisti sa vypoctom), ale nie v miestach, kde su nakreslene tieto dva
0 0
enti enti

enti je offline (nepripojený) enti

Ahoj Dakujem.
Ale nerozumiem variantu a.....Aky druh stropu by to bol monolit?...lebo skladacku tam nemaju ako polozit kedze je tam dlhe rozpatie 9m a na druhu stranu 10.8 bez prievlakov...
variant B celkom zaujimavy ale tam je asi tiez potrebny zeriav na to aby sa to dvihlo a tym padom kedze tam mam elektricke kable asi tiez nic z neho ale dlzku vedia spravit 10metrov co je pekne...
variant C to mi navrhoval tiez jeden statik ale az tak sa mi to nepacilo kedze mi tvrdil ze aj tak bude 15 az 20cm trcat od spodu...ale mozes mat pravdu ze sa ten prievlak spravi inde a schova sa mozno do steny...neviem....

Skusim oslovit firmu variantu B ci mi to vedia nejak poratat nemas predstavu aspon priblizne o cene...Dakujem pekne.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Monolit je normalne debnenie, ulozenie vystuze a zaliatie betonom. Tak ako to tam je sa to musi dat spravit, vystuzil som v zivote omnoho idiotskejsie dosky, to nech mi fakt nevravia, ze sa to neda.
Ten Rector neviem kolko stoji, pocitaju to statici z Polska za 700€ v hrubom, tak asi to nie je tak drahe, ale fakt netusim. Podla mna, ked to chcu predat, toto je nejako v cene. Co sa tyka montaze, porad sa s poradakmi, co stavby ralizuju, to sa asi da aj bez zeriavu poukladat.
0 0
enti enti

enti je offline (nepripojený) enti

No tak som si pozrel ten rectolight a vyzera to zaujimavo coraz viac. Samozrejme ze to nemam poratane ale je tam nakreslena jedna velmi zaujimava vec a to ze v pripade ak pouzijem ocelovy profil HEB tak nemusim nosniky ukladat na ten profil z hora ale do vnutornej casti tohto profilu kde minimalney vnutorny rozmer musi byt 8cm...To by znamenalo ze spravim po celom obvode veniec aj na nosnych stenach....tam kde ma byt prievlak by som polozil tento profil HEB a vlastne "do neho" by som vkladal nosniky a tym padom ocelovy profil sa mi schova do stropu... Samozrejme NEMAM to poratane a necham si to vyratat ci sa to vobec da takto spravit ale podla toho co som cital a videl tak toto by nemal byt ziadne problem...co sa tyka systemu pouzitia uz neviem ci je to dostatocne na moj strop...
Chcem sa este spytat ci by sa dalo nieco taketo riesit aj s nosnikami od premacu ze by sa tie nosniky neukladali hore ale do vnutra...a medzi nosniky by sli tie ich ST 25 tvarnice. Dakujem

PS:Ano nemam to poratane zatial (som sa len plesol po bruchu) hladam len najlepsie riesenie a tak to dam nejakemu statikovi poratat....
1.jpg  
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

enti Pozri príspevok
No tak som si pozrel ten rectolight a vyzera to zaujimavo coraz viac. Samozrejme ze to nemam poratane ale je tam nakreslena jedna velmi zaujimava vec a to ze v pripade ak pouzijem ocelovy profil HEB tak nemusim nosniky ukladat na ten profil z hora ale do vnutornej casti tohto profilu kde minimalney vnutorny rozmer musi byt 8cm...To by znamenalo ze spravim po celom obvode veniec aj na nosnych stenach....tam kde ma byt prievlak by som polozil tento profil HEB a vlastne "do neho" by som vkladal nosniky a tym padom ocelovy profil sa mi schova do stropu... Samozrejme NEMAM to poratane a necham si to vyratat ci sa to vobec da takto spravit ale podla toho co som cital a videl tak toto by nemal byt ziadne problem...co sa tyka systemu pouzitia uz neviem ci je to dostatocne na moj strop...
Chcem sa este spytat ci by sa dalo nieco taketo riesit aj s nosnikami od premacu ze by sa tie nosniky neukladali hore ale do vnutra...a medzi nosniky by sli tie ich ST 25 tvarnice. Dakujem

PS:Ano nemam to poratane zatial (som sa len plesol po bruchu) hladam len najlepsie riesenie a tak to dam nejakemu statikovi poratat....
Oni maju vlastnu.. tusim staticku, takze pokial Rector, tak sa netreba starat o posudky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať