Zavrieť

Porady

Aké slovenské potraviny by sme chceli vidieť v predajniach?

Podľa prieskumu predajnej sieti sa vyskytuje len 46% slovenských potravín, aké by ste radi videli v regáloch?
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

BXLmiami Pozri príspevok
Tak ja ako vždy...v obchodoch ponuka je aká je.To čo chýba mne,nie je ponuka v obchode.Moja rodina odjakživa riešila nakupovanie svojsky,ja ani neviem maso kupiť v obchode.Vždy otec alebo svokor išiel a kupil napr.mladu kravu,alebo teľa atd..a rozdelili sme si to v rodine.Presne toto mi chýba.Vedieť že na mieste XY je farma,kde sa ohlásim,prídem a zabiju tela alebo jahna,alebo morku a rozoberieme si ju.
To robia aj teraz, až na to, že si to musíš zajednať na jar. Aj prasce tak chovajú. Niekedy vidíš aj v inzerátoch, že predávajú prasce, teľatá.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Myslím,že písať vieme všetci a na nete sa vzor zmluvy stiahnuť dá,dá sa aj požadovať záloha vopred.Lekári, sestričky,len aby vedeli kam.Treba začať.Pozri ako reagujeme pri téme posypov v záhrade, tiež vačšina z nás necháva margaríny pre verejnosť,u mna by si ho nenašiel.Ani párky,paštety a už vôbec nie džusy či kupené lekváre.Neverím,že by sa daný podnikateľ neuživil,pokiaľ by robil poctivo.Len samozrejme začiatok by bol tvrdý.
mám 6 ha zemiakov vysokej kvality čo myslíš koľko som ich predal susedom za výrobnú cenu t.j. cca 0,2 /kg (slovom a písmom 25 kg) tak mi o tom nech niekto ničo hovorí inak v podstate všetko dávam predajcom. A lekár na ulici škoda mlčať
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Tak ja ako vždy...v obchodoch ponuka je aká je.To čo chýba mne,nie je ponuka v obchode.Moja rodina odjakživa riešila nakupovanie svojsky,ja ani neviem maso kupiť v obchode.Vždy otec alebo svokor išiel a kupil napr.mladu kravu,alebo teľa atd..a rozdelili sme si to v rodine.Presne toto mi chýba.Vedieť že na mieste XY je farma,kde sa ohlásim,prídem a zabiju tela alebo jahna,alebo morku a rozoberieme si ju.
...ale veď také niečo existuje ......

Noviny zvyknú byť plné inzerátov v čase zabíjačiek ...
Zavoláš , dohodneš a pred Tvojimi očami zabíjačku spravia ...

http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slovenské kurča ....

http://www.uprimnekurca.sk/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok
Slovenské kurča ....

http://www.uprimnekurca.sk/
asi je to cesta ako doložiť zákazníkovi pôvod, zrejme sa len tak nikto nepodpíše pod to že by dodával falšované alebo z inej cesty sa pridarili. okrem mäsa sa to dá u hotových výrobkov v zelenine a ovocí je to horšie odsledovať
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Takéto mäso sa predáva na Slovensku.
http://spravy.pravda.sk/krstena-svie..._ekonomika_p60
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
O čom táto debata je?
Prečo?
Nuž aj keď boli na trhu potraviny ktoré nám vyhovovali, po čase zmiznú. Je to jedno akého druhu tie potraviny boli.
Buď zlepšovatelia ich "vylepšia" s novou nálepkou, vyššou cenou a horšou kvalitou, alebo zanikne firma.
Trhy? Čo to je? To čomu dnes hovoríme trh je iba predajca ktorý je priekupník. Ak sa tam niekto nájde čo doma vypestoval niečo,tak aj ten to väčšinou pestuje na roztokoch a to už nie je ono. Náhodou keď vidím bokom stáť babičku čo má pár rajčín, hneď si ich od nej kúpim, sú pravé.
Dnes mladý ľudia ani nevedia ako má chutiť paradajka a či paprika. A tak je to so všetkým.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gapo Pozri príspevok
O čom táto debata je?
Prečo?
Nuž aj keď boli na trhu potraviny ktoré nám vyhovovali, po čase zmiznú. Je to jedno akého druhu tie potraviny boli.
Buď zlepšovatelia ich "vylepšia" s novou nálepkou, vyššou cenou a horšou kvalitou, alebo zanikne firma.
Trhy? Čo to je? To čomu dnes hovoríme trh je iba predajca ktorý je priekupník. Ak sa tam niekto nájde čo doma vypestoval niečo,tak aj ten to väčšinou pestuje na roztokoch a to už nie je ono. Náhodou keď vidím bokom stáť babičku čo má pár rajčín, hneď si ich od nej kúpim, sú pravé.
Dnes mladý ľudia ani nevedia ako má chutiť paradajka a či paprika. A tak je to so všetkým.
za prvé tá babička má dôchodok a predajom si len prilepší a vlastne predá svoje prebytky
za druhé časom tieto babičky kvôli veku zmiznú a mladým babičkám sa do toho nechce.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
za prvé tá babička má dôchodok a predajom si len prilepší a vlastne predá svoje prebytky
za druhé časom tieto babičky kvôli veku zmiznú a mladým babičkám sa do toho nechce.
Tak ja budem pestovať, pokiaľ budem vládať. Nekupujem ten bordel, čo v obchode predávajú. Aj ja toho dopestujem viac, ako spotrebujem. Robím bártrový obchod . Sused vypomôže s tým, s čím sama nevládzem,dostane za to nadbytok z úrody. Kamarátka mi opravila zadarmo zuby - bartrovým obchodom dostala dve veľké vedrá broskýň a veľké vedro papriky. Sused mi ostrihal v lete broskyňu - už potrebovala odborný zásah. Dostal za vedro broskýň. Ešte mi aj tak zostalo dosť - bola dobre zarodená. Bolo tam najmenej metrák broskýň a nie je to veľký strom. Broskyne sú ale pekné, veľké. To isté s paprikou, rajčinami. Mäso nekupujem, ani vajíčka. Chovám sliepky. Nie každý má ale to šťastie dopestovať a dochovať si. Niektorí sú ale pohodlní, pri dome trávnik. A nadávajú, aké je všetko hnusné a drahé.
4 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pavol54 Pozri príspevok
Podľa prieskumu predajnej sieti sa vyskytuje len 46% slovenských potravín, aké by ste radi videli v regáloch?
VŠETKY !!!
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Tak ja budem pestovať, pokiaľ budem vládať. Nekupujem ten bordel, čo v obchode predávajú. Aj ja toho dopestujem viac, ako spotrebujem. Robím bártrový obchod . Sused vypomôže s tým, s čím sama nevládzem,dostane za to nadbytok z úrody. Kamarátka mi opravila zadarmo zuby - bartrovým obchodom dostala dve veľké vedrá broskýň a veľké vedro papriky. Sused mi ostrihal v lete broskyňu - už potrebovala odborný zásah. Dostal za vedro broskýň. Ešte mi aj tak zostalo dosť - bola dobre zarodená. Bolo tam najmenej metrák broskýň a nie je to veľký strom. Broskyne sú ale pekné, veľké. To isté s paprikou, rajčinami. Mäso nekupujem, ani vajíčka. Chovám sliepky. Nie každý má ale to šťastie dopestovať a dochovať si. Niektorí sú ale pohodlní, pri dome trávnik. A nadávajú, aké je všetko hnusné a drahé.
Niekde si spomenula drevo na zimu ....

Čo ponúkaš za porezanie a narúbanie ???
Som nejak rozbehnutý .....doviezol som z lesa zo 5 prívesných vozíkov ...legálne , podotýkam ...
IMAG1313.jpg  
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE=travina;2130321]
SSAndrea Pozri príspevok
No veru vo Francuzsku to funguje. Niekedy v tomto roku sme s manželom pozerali jeden dokument o poľnohospodárste vo Francúzsku. Len sme žasli, padala nám sánka. Tak majú biofarmi - sú to malý poľnohospodári, u ktorých si okolití susedia dopredu na začiatku sezóny dohodnú, že akú zeleninu od nich budú v akom množstve približne odoberať v danom roku. Mám pocit, že za to zaplatili nejakú zálohu a potom už len v priebehu roku chodili na nákupy ku susedovi. A tie druhy tej zeleniny a aké krásne. No proste - môžme len závidieť. A bez problémom to tam fungovalo a všetci sú spokojný. Ja by som si to kľudne takto predplatila, že nech mi to niekto zasadí, viem že by sa o to dobre staral, zbytočne to nehnojil kadejakým bordelom a potom by som si už len prišla pre úrodu a doplatila čo treba. Aj by som si vedela túto prácu vážiť a oceniť.

Keď som sa však o tom rozprávala s kolegami, že prečo to niekto ešte u nás nevymyslel, tak mali milión pripomienok, že čo ak bude zlá úroda, čo ak budú horúčavi, dažde atď.... A preto sa to u nás nedá, lebo mi to zavrhneme hneď v začiatkoch. Určite by boli prvé roky ťažšie, ale keď to u nich funguje....

Presne takto to funguje aj v Anglicko, videla som dokument o niečom podobnom aj v Čechách. Možno aj u nás len o tom nevieme. Asi pred desiatimi rokmi som bola na prednášk organizovanej Priateľmi zeme v Košiciach. Predstavili Ing. Ján Šlinského z Pavloviec nad Úhom, pestovateľ biozeleniny a tento začínal presne s niečim podobným.
Dopredu zaplatiť určitú sumu, podľa toho koľko zeleniny a akej chcem odoberať. Neviem potom ako to dopadlo, ako sa mu darí, ale presne ako píšeš, keď som to spomenula známym, ohŕňali nos, že dopredu platiť atď. Ťažko na Slovensku...
Ono to funguje už asi v celej Európe.
Volá sa to debničkový tovar. V Čechách funguje a dobre už pár rokov. Aj v Maďarsku. Dokonca si títo výrobcovia vytvorili svoju vlastnú sieť so svojimi produktmi. Tým sa obchádza veľkoobchod.Ja som to tu už navrhovala, aby sa začala takto predávať domáca zdravá produkcia najskôr vo väčších mestách, snáď by sa znížilo riziko strát. Veď dnes už nato ľudia vyslovene čakajú.
My sme tu stále ako zakliati zo svojej minulosti, stále si neveríme, alebo v čom to stále väzí. Koľko ľudí by si na druhej strane rado privyrobilo, alebo vôbec zarobilo.A zvýšili by sme svoju sebestačnosť.
Nie sú ani päťročnice, tu sme ešte naozaj svojimi pánmi v rozhodovaní.

Ako by sa ozdravili ľudia, obišiel obchod, OC. Sedliacky rozum nikdy nesklamal.
V BA nie je, najbližšie som našla v Trnave tento predaj.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak by sem zavítal nejaký podnikateľ, tak dávam na známosť, že na Slovensku nie je dostať v obchodoch bezlepkové krvavničky. Namiesto žemlí, krúp stačí ryža. To je všetko.
Také jednoduché.
Či nie?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

[QUOTE=korela;2208941]
travina Pozri príspevok
Veď dnes už nato ľudia vyslovene čakajú.
Pridavam sa, tiez na to cakam.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak keď už sme vraj Felvidék tak by som privítal na našil pultoch toto:
http://www.tanyasicsirke.hu/
aby som to csirke nemusel chodiť kupovať do Miškolca.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Hogy miért Tanassi? Kamera zaberá sprava doľava a naspäť, nič nejde otvoriť. Čo je na nich zaujímavé?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pivko Pozri príspevok
Tak keď už sme vraj Felvidék tak by som privítal na našil pultoch toto:
http://www.tanyasicsirke.hu/
aby som to csirke nemusel chodiť kupovať do Miškolca.
a co je cirken,ja nerozumela nemecky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
a co je cirken,ja nerozumela nemecky
...nie cirken .....

CSIRKE ....že KURČA ...

...Ez a magyarol ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
...nie cirken .....

CSIRKE ....že KURČA ...

...Ez a magyarol ...
Nejde o to, ale stránka je nefunkčná.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa zoberie zadanie témy, a keď sme už pri Pivku :-)
Už si dávam pozor na trhu, a nevypytujem sa, či je tovar slovenský, ale či je z našej lokality.
Pred dvomi rokmi takmer došlo k incidentu. Taký mladý zlatý chlapec to bol. O týždeň som mu to vysvetlila. Už je všetko v naprostom poriadku. Nevedel o "teórii" potravín najvhodnejších na konzum do cca 50 km od domova. Už sa na seba usmievame.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať