Zavrieť

Porady

prvý deň sro účto

Ahoj,
tak dnes mi zapísali sročku do OR, a to aj vďaka ľuďom na porade, ktorí mi veľmi pomohli. A teraz som v omege zaúčtoval ZI...všetko ok, no neviem prečo mi na základnej ploche omegy ukazuje stav poklade 0€, keď ZI som splatil do pokladne a uhraadil...tu som sa proste zasekol


A všetci písali o otváracej súvahe..ok, viem čo to je,poznám to,ale mám ju najskôr spraviť v omege a vytlačiť,alebo stačí ručne vypísať súvahu v tlačenej forme??..toto študujem celý deň, veľa príspevkov prečítaných ale neviem sa pohnúť..


Ďakujem ako vždy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    211/701 5 000 a 701/411 5 000

    Takto to musíš mať zaúčtované v okruhu PD prvý zápis a v okruhu ID druhý zápis.

    Potom sa kukni na Prehľady - Súvaha a budeš to tam vidieť všetko ako treba.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    OK, zaúčtované mám ibaže ID 353/411 a PD 211/353 .., len v omege mi stav pokladnice stále udáva 5000, aj keď som ZI vložil do pokladne??..prečo??

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Na 211 ti ukazuje zostatok?
    V omege myslíš na hlavnej obrazovke? Skús v číselníku - pokladnice - nastaviť počiatočný zostatok na 5000 €

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    OK, zaúčtované mám ibaže ID 353/411 a PD 211/353 .., len v omege mi stav pokladnice stále udáva 5000, aj keď som ZI vložil do pokladne??..prečo??

    A kde ti ho má ukazovať ? Na účte nemôže, keď si ho vložil do pokladne. Stav pokladnice musí yť teda 5 000 do vtedy, kým z nej nezačneš výdavky účtovať, potom sa zníži.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    už zrejme rozumiem, na 211 mi to nemôže ukázať, lebo vlastne ZI je vložené do pokladne..či?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peteriak Pozri príspevok
    už zrejme rozumiem, na 211 mi to nemôže ukázať, lebo vlastne ZI je vložené do pokladne..či?
    Cez aký okruh si účtoval vklad ZI ?

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    išiel som cez to, čo som si naštudoval na porade:.len ..ID 353/411 a PD 211/353...lebo som tu našiel veľa názorov aj na to, či použiť napr. 701 účet, tak som si to spravil podľa seba.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    v nastaveniach v číselníkoch pri pokladnici klikni na "oprav" a v časti začiatočný stav uveď 5000 eur.. informácia na hlavnej obrazovke sa neťahá z 211 ale z evidencie pokladničných dokladov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peteriak Pozri príspevok
    podotýkam, že mám DEMO verziu omegy
    Demoverziu nepoznám, v ľavom hornom rohu máš okruhy, vybral si si PD ? Máš nastavenú pokladňu ?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    išiel som cez to, čo som si naštudoval na porade:.len ..ID 353/411 a PD 211/353...lebo som tu našiel veľa názorov aj na to, či použiť napr. 701 účet, tak som si to spravil podľa seba.
    Už viem akú máš chybu.
    ID účtuj cez okruh ID, ale pokladňu 211 cez okruh PD.

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    okruhy mám správne, mám aj ID a aj PD..a keď dám cez číselník-pokladnicu, nastavím poč. stav, ale stále nič a napíše mi, že dané nastvenie sú len pre reg. pkladnu alebo dátový terminál....že by demo verzia bola až takto obmedzená čo sa účt. dokladov týka???..mám to radšej zveriť účtovníčke?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    okruhy mám správne, mám aj ID a aj PD..a keď dám cez číselník-pokladnicu, nastavím poč. stav, ale stále nič a napíše mi, že dané nastvenie sú len pre reg. pkladnu alebo dátový terminál....že by demo verzia bola až takto obmedzená čo sa účt. dokladov týka???..mám to radšej zveriť účtovníčke?
    číselník - pokladnice tu si nastav správne pokladňu - ja si do predvolených softvérom vkladám svoje, ktoré končia 100,200..... Pokladňu mám nastavenú na 211 100
    a v evidencii v okruhu PD keď si rozklikneš konkrétny PD nastavenie účtu 211 100 (nesmie byť 211001) ale tá 211100. No záleží od každého ako si to chce analyticky rozdeľovať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    peteriak Pozri príspevok
    .....................mám to radšej zveriť účtovníčke?
    nevzdávaj sa, ak máš základy a chceš to skúšať, tak skúšaj. Toto sú len technické problémy na začiatku, ak budeš mať pochybnosti, aké obmedzenia má demoverzia, zavolaj si do KROSu, povedia ti.
    niekedy to trvá dlho, kým klikneš na tie správne tlačítka, ale ked sa ti to už podarí, hned si napíš sám pre seba postup, aby si sa nezamotal druhý raz. Mám podsttane jednoduchší program a tiež som sa na začiatku parkrát sekla.......

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    ďakujem, princípom PÚ rozumiem, len to všetko dostať do omegy ma mierne znervózňuje a nedarí sa...ale naučím sa to aj keby čo bolo!!

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    jedinú starosť práve robí, že čo ak to náhodou bude zle zaúčtované ( na iných účtoch), a prišla by koontrola, preto to chcem mať tip top

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zle zaúčtované to nebude, ved až ťa to pustí a zobrazí tak ako má, bude to dôkaz, že to máš dobre.
    Len skôr ide o to, aby si vedel čo môžeš účtovať a čo nie, a z akých úkonov aké povinnosti vyplývajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.