Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky pri skončení PP.

Zdravím, chcela by som sa spýtať ked mám nárok na 20 dní dovolenky a k 31.9. končím PP a idem do novej firmy,mám nárok len na nejakých tých 15 dní(za 9mesiacov) alebo si ju môžem vybrať celú.A čo sa stane ak si vyčerpám všetkých tých 20 dní do konca septembra?
ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lilien 15 Pozri príspevok
a ked si vezmem dovolenku posledného októbra,čo je 23 deň v novej práci?
dobre presuniem si ju do novembra,aby to bolo správne
ďakujem
V príspevku č . 18 už máš odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lilien 15 Pozri príspevok
a ked si vezmem dovolenku posledného októbra,čo je 23 deň v novej práci?
dobre presuniem si ju do novembra,aby to bolo správne
ďakujem
Lilien, nástup na dovolenku určuje zamestnávatel (môže ho určiť aj keď ešte neboli splnené podmienky nároku na dovolenku - ak je predpoklad, že do konca ka.roka budú splnené)
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

OK, ide o to že si potrebujem ísť zobrať papiere zo starej práce a dovolenku potrebujem...
a dovolenku mi v novej práci schválili,len som sa bála či to bude správne....tak ešte raz vďaka obom
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Lilien 15 Pozri príspevok
OK, ide o to že si potrebujem ísť zobrať papiere zo starej práce a dovolenku potrebujem...
a dovolenku mi v novej práci schválili,len som sa bála či to bude správne....tak ešte raz vďaka obom

Bude to dobre, neboj sa.
Zamestnanec moze podla ZP cerpat dovolenku so suhlasom zamestnavatela aj v case, ked mu narok na dovolenku este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne (do konca kalendarneho roka, do konca pracovneho pomeru ,ak PP konci a pod.)
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

Vďaka
0 0