Zavrieť

Porady

živiť deti do veku 26

Chcem sa spýtať, čo znamená že musím živiť dieťa do veku 26 rokov? Syn má 19,ukončil SŠ a teraz len tak doma polihuje, nič nechce robiť, jesť si berie čo je doma s tým argumentom, že zo zákona som povinná ho živiť.Ja musím chodiť do práce, nakupovať, variť,starať sa o domácnosť a on nemusí nič???Aj tak má nárok na všetko???
Zo info vopred ďakujem.
Usporiadat
adpal adpal

adpal je offline (nepripojený) adpal

Nemôžem riešiť situáciu rázne,je to predsa syn.Akurát je vo veku, kde si myslí, že pravdu má len on a my všetci ostatný mu nerozumieme,sme staromódny,žijeme v minulosti....atď.Preto viem, že argumenty a rozhovor je dobrý postup, len to musí počuť aj od iných ľudí, lebo rodičia vraj sú zaujatý.Len som aj ja potrebovala vedieť ako ďaleko môžem zájsť, aby som neprekročila hranice.Ale už viem, že môžem pritvrdiť vo svojich podmienkach voči nemu a ak sa mu nebude páčiť, dám mu možnosť osamostatniť sa.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

adpal Pozri príspevok
Nemôžem riešiť situáciu rázne,je to predsa syn.Akurát je vo veku, kde si myslí, že pravdu má len on a my všetci ostatný mu nerozumieme,sme staromódny,žijeme v minulosti....atď.Preto viem, že argumenty a rozhovor je dobrý postup, len to musí počuť aj od iných ľudí, lebo rodičia vraj sú zaujatý.Len som aj ja potrebovala vedieť ako ďaleko môžem zájsť, aby som neprekročila hranice.Ale už viem, že môžem pritvrdiť vo svojich podmienkach voči nemu a ak sa mu nebude páčiť, dám mu možnosť osamostatniť sa.
nemôžeš alebo nechceš? to je rozdiel. Ja som pracoval už pred maturitou a nie je pravda, že si povinná ho živiť- nakoľko už nie je nezaopatrené dieťa. Síce sa do tej role pasuje, ale je to klasický obdoba cigáňov (majú práva, ale žiadne povinnosti). Pokiaľ nemá príjem, môže prispieť na chode domácnosti napríklad svojou prácou (záhradka, opravy v domácnosti, zaváranie a pod.) - to je na Vašej dohode.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ak teraz ukončil SŠ, tak posledné prázdniny nech si užil (máte aspoň nárok na daňový bonus...), ale ide buď na VŠ,robiť, alebo na UP - tam mu ale nič nedajú iba ak by mal absol.prax (neviem,či to ešte funguje - ale aj tam bude musieť robiť)...., a budú ho naháňať každý mesiac a zaobchádzať s ním ako s handrou.......uvidí aké sebavedomie bude mať.....Ja si pamätám, aký škrt môže mať koniec školy a osamostatňovanie....
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Adpal, toto by mal riesit predovsetkym Tvoj manzel! On to nevidi, alebo na co caka? Porozpravat sa s nim jednoznacne obaja rodicia a dat mu nejake podmienky! Tiez si neviem predstavit ze by som decko vyhodila z domu, ale urcite sa nenechat vyzuzivat a manipulovat. K praci a k zodpovednosti deti treba viest co najskor, samozrejme primerane veku. Asi Vam to trochu uniklo a teraz to bude o to tazsie. Drzim palce a zelam vela trpezlivosti!
2 0
adpal adpal

adpal je offline (nepripojený) adpal

Podmienky nedávno dostal,tak uvidíme ako sa s tým popasuje. Vieš, myslím že vychovaný bol dobre, do 18-ky bol úplne iný.Pomáhal,sám navaril,upiekol koláč,poriadil,snažil sa.Vždy sa spýtal čo treba, no potom si našiel priateľku a začal mať veľké nároky a keď sme mu nevyhoveli, boli sme tí najhorší rodičia na svete a tam začal problém.Prestal mať záujem o všetko. Takže nechce nič robiť, nechce nás počúvať, skrátka nič.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nech si synátor prečíta zákon o rodine:
č. 36/2005 Z. z.

§ 43

(2) Dieťa je povinné svojim rodičom prejavovať primeranú úctu a rešpektovať ich. Ak dieťa žije v domácnosti s rodičmi, je povinné podieľať sa osobnou pomocou na spoločných potrebách rodiny a prispievať na úhradu potrieb rodiny podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.
4 0
Iskrova Iskrova

Iskrova je offline (nepripojený) Iskrova

Zial nie je problem v nom ale v Tebe, znie to sice kruto, ale mam osobnu skusenost a aj mne to bolo takto podane. Tu ziadne dohovaranie nepomoze, len radikalny postup. Dom nie je lacny hotel, teda v jeho pripade uplne bezplatny... Jedine riesenie je to, ak nechce pracovat, nemoze s vami jest a byvat...Skutocne to zabera a presne to ti budu radit aj psychologovia. Drzim palce!
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

adpal Pozri príspevok
Podmienky nedávno dostal,tak uvidíme ako sa s tým popasuje. Vieš, myslím že vychovaný bol dobre, do 18-ky bol úplne iný.Pomáhal,sám navaril,upiekol koláč,poriadil,snažil sa.Vždy sa spýtal čo treba, no potom si našiel priateľku a začal mať veľké nároky a keď sme mu nevyhoveli, boli sme tí najhorší rodičia na svete a tam začal problém.Prestal mať záujem o všetko. Takže nechce nič robiť, nechce nás počúvať, skrátka nič.
..jednoznačne treba stanoviť pravidlá !!! Má už 19násť a nie 15násť... pokiaľ má vysoké nároky, nech sa páči - ale za svoje, pokiaľ je a žije z môjho bude dodržovať pravidlá, ktoré sa stanovia a budú nemenné...
Adpal, viem, že sa to ľahko hovorí /oveľa ťažšie prežíva/, ale pokiaľ do 18tky bolo všetko OK, nie je chyba aj na strane jeho priateľky ??! Nepreháňa moc rozumom mladá ?
0 0
adpal adpal

adpal je offline (nepripojený) adpal

Už to mám pripravené na tlač, tak uvidíme, čo na to povie.
0 0
adpal adpal

adpal je offline (nepripojený) adpal

Ahoj Evuš. Jeho priateľku poznám,bola pár krát u nás. Je z Ostravy a tak trávili víkendy spolu niekedy ona u nás, niekedy on u nich.Nezdá sa mi zlá ani vypočítavá.Skôr mám pocit, že syn v istom období nabral obrovské sebavedomie a istotu, že by malo byť ako on chce.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

adpal Pozri príspevok
Už to mám pripravené na tlač, tak uvidíme, čo na to povie.
Adpal, spýtala si sa ho nato, prečo zmenil názory a neúmerne zvýšil nároky ?? Pokiaľ dovtedy pomáhal, navaril, upiekol koláč....
Nechcem byť sudcom, no, ja to vidím nato, že jeho priateľka je preňho "nem-dobrá" partia...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adpal Pozri príspevok
Ahoj Evuš. Jeho priateľku poznám,bola pár krát u nás. Je z Ostravy a tak trávili víkendy spolu niekedy ona u nás, niekedy on u nich.Nezdá sa mi zlá ani vypočítavá.Skôr mám pocit, že syn v istom období nabral obrovské sebavedomie a istotu, že by malo byť ako on chce.
Nabrať sebavedomie, istotu, odvahu, to je veľmi pekné, ale to všetko samo o sebe nie je nič, ak sme sebavedomí, odvážni len tak, lebo si myslíme, že by sme mali byť. A zvlášť ak naše činy hovoria o opaku.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...no, niekedy sa dievčatá vedia tváriť totálne nevinne, pravda však môže byť iná...ale vravím, nakoľko ani jeho ani ju nepoznám, nemôžem súdiť, či odsudzovať... Treba si v kľude sadnúť spolu so synom a manželom a stanoviť pravidlá..pokiaľ to nepôjde, nech si nájde iný fullservis.../tvrdé ale veľmi účinné/
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Adpal, tak držím päste, nech to dopadne k vzájomnej spokojnosti !
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

adpal Pozri príspevok
Skôr mám pocit, že syn v istom období nabral obrovské sebavedomie a istotu, že by malo byť ako on chce.
Dva dni hladovky pri prázdnej chladničke ho preberie z jeho "sebavedomia".
Adpal a ešte jedna vec musíš byť silná a nepoľaviť pri čiastočnom úspechu. Podľa toho čo si popísala tak to hneď zneužije.
1 0
adpal adpal

adpal je offline (nepripojený) adpal

To máš pravdu.Som dosť mäkká, rýchlo odpustím a rýchlo ma obmäkčia.No tu verím aj sama sebe, že syn ma už tak rýchlo neobmäkčí.Jeho správanie prešlo hranice dosť ďaleko, tak budem tvrdá.
A znova ďakujem všetkým za príspevky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať