Zavrieť

Porady

...Psia duša...

...originál...
...s povolením adminov oboch stránok otváram túto tému...bude patriť hlavne psíkom, ktorí hľadajú domov, sú v útulkoch, dočasných opaterách a potrebujú dobrých páničkov.....prosím vás, aby ste sa zdržali komentárov, budem sem dávať príspevky zo stránok útulkov, ktoré zdieľam na face, tam je aj kontakt, ak by niekto mal záujem o havenkov.....

..ak niekto potrebuje uverejniť niečo o psíkoch, prosím, môžete sem...uvítame aj mačiatka, ktoré chcete darovať...

...ďakujem vám, že nás chcete...
Naposledy upravil pepsikova : 31.08.12 at 17:13
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Oly hľadá nový domov! Má 5 a ½ týždňa. Prosím, zdieľajte! Info na +421 907 473 727. Momentálne je v dočasnej opatere v okrese Rožňava.

2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Útulok pre psíkov Michalovce

SÚRNE! Ninka sa k nám má vrátiť v sobotu! Doteraz bola v byte, vie jej niekto poskytnúť dočasku vo vnútri? Nedovoľme aby skončila v koterci 0910 161 789
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov


Šárka a Sisi sú od dnes v dočasnej opatere v Bratislave, kde budú čakať na nové domovy. Ak by chcel niekto spoznať tieto krásavice osobne, tak zajtra 6.októbra sa obe zúčastnia akcie SOS pre zvieratká na Partizánskej lúke v Bratislave. Obrovské ĎAKUJEME patrí pani Janke,ktorá ich dnes skoro ráno obe dopravila vlakom do BA a pani Karin, ktorá obe fenky zobrala do dočasnej opatery a ešte dnes s nimi absolvuje veterinu a aj skrášľovacie úkony, aby z nich boli zajtra ešte väčšie krásavice


1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pepsikova Pozri príspevok
Psíky ako kšeft

Ľudia totiž už dávno pochopili, že množenie je dobrý kšeft, v ktorom je však blaho psíkov na poslednom mieste. Stávajú sa z nich stroje na rodenie. Taký je aj Liov príbeh, ktorého vzali od množiteľa.

"Liuško bol vo veľmi zlom výživovom stave, podvyživený, zablšený, začervený, mal zapálenú kožu, choré ušká, dredy," priblížila záchrankyňa zvieratka. Neskôr mu zistili aj chorobu srdca.
Množiteľ sa nestará

Množiari však so psíkmi na veterinu nechodia – jednak to stojí peniaze a veterinár by zrejme odhalil aj to, na čo sú zneužívaní. Podľa skúseností aktivistov, ktorí množiarne videli, jesť dostávajú zväčša len najlacnejšie granule či chlieb rozmočený vo vode a žijú v otrasných podmienkach.
Týrané fenky

"Fenky, ktoré rodia tieto lacné šteniatka, sú týrané, držané v malých priestoroch, v tme, zime, sú napichávané steroidmi, aby mohli rodiť aj viac krát do roka," uviedla autorka kampane "Lacné šteniatka" Magdaléna Fülöpová.
Keď prestanú rodiť, množiteľ sa ich zbaví – hocijakým spôsobom, prinajlepšom ich dá do útulku či ponúkne cez inzerát. "Len od začiatku roka sme odobrali množiteľom 50 psíkov," priblížila záchrankyňa psíkov Alžbeta Bílená.
Čistokrvného psa bez papierov nekupujte! Pre toto...


  • 30. september 2012Zdroj: noviny.sk, TV JOJ/Marianna Mašátová
  • zdieľať:
  • veľkosť písma
Na inzertných portáloch nájdete v ponuke množstvo psíkov rôznych veľkostí aj plemien, za niekoľko eur. Sú vraj čistokrvní, avšak nemajú preukaz pôvodu. Ak máte zvieratá len trochu radi a predstava ich týrania vás desí, vyhnite sa takýmto ponukám oblúkom. Rodičia týchto šteniatok totiž väčšinou žijú v pekle.
Čivavy, jorkšírovia, maltézaci, mopslíci alebo jack russel – to sú niektoré z rás, ktoré momentálne letia. Za túto popularitu však tieto psíky platia tvrdú daň.
Z psíka mačka vo vreci

Možno si aj vy poviete, že chcete čistokrvného psíka a načo je vám preukaz pôvodu, keď nechcete vystavovať. Hlavné, že psíka kúpite za pár eur. Je viac ako isté, že tým prispejete k tomuto otrasnému biznisu. Riskujete však aj to, že váš psík bude akousi mačkou vo vreci.
Je velmi smutne, ze poukazujuc na tieto veci, boli tu zamknute minimalne 3 temy, doslo tu k otrasnym a nepochopitelnym hadkam a prispevkom, k urazaniu ludi, chovatelov,kde adopcia psikov z utulku bola dana do = s podporou mnozitelov.
Doteraz to nechapem, ale ani NIKDY nepodporim iniíciativu a nepodpisem peticiu, ktora legalizuje mnozenie psov.
Lebo aj v sucasnosti su vsetky vrhy "nahodne".

Potom to moze dopadnut aj takto.
Prešovskí havkáči

Tieto krásne psíky sú na Bajkalskej 28 v Prešove.Čakajú na domov, kde sa budú mať dobre a budú šťastní.Každý psík má aj svoj vlastný album na stránke, kde sa môžete o ňom dozvedieť všetko, čo vás zaujíma.Tel. 0948015944
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja Pozri príspevok
... no musíme počkať ... pani doktorka, čo chodieva do KS Zvolen ( bola tam dnes ..) mi jednoznačne odporučila pre ňu zájsť až v pondelok ... a má vraj čierne bruško = veľakrát rodila ( skúšala som niečo vyhľadať na nete .. a nič som nenašla ... nevie niekto, čo by to mohlo znamenať? ...) ... chúďa malé ... chce ju vo štvrtok ešte raz kompletne pozrieť ... len dúfam, že nemá niečo s maternicou ... keď sa túlala ... po lese ... samotná ... no uvidíme ... maja
... tak spečatené .. v pondelok ideme po ňu ... teším sa ... a neskôr Vám dám vedieť, ako si zvykáme ... jeden na druhého ... hoci sa to zdržalo iba kvôli tomu, že ešte nemôže byť zaočkovaná proti besnote, keďže dostáva nejaké kvapky do uška ( asi antibiotické ...) ... a vraj takto adopcia nemôže právne prebehnúť ... takže tak ... toľko som si považovala za povinnosť, keďže vďaka Vám bude mať môj psík a nakopon, aj ja, priateľku ... maja

http://www.facebook.com/media/set/?s...1555800&type=1
Naposledy upravil promont maja : 05.10.12 at 19:01
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dogs/Psy/PejsciTracy - malá fenka, nájdená v Šali-Veči. Milé, hravé šteniatko si hľadá svoj domov.

kontakt: 0903 280 997, 0917 510 134, zatulanepsikysala@gmail.com


3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove
KS praská vo švíkoch,nieje už ani 1 voľný koterec,niektorí sú po dvoch a mlátia sa,potrebujeme súrne uvoľniť aspoň pár kotercov


Priatelia,opäť sa nám míňajú obojky a vodítka,ak by ste nám nejaké mohli darovať,kľudne aj staré ,boli by sme vám veľmi vďačné ďakujeme
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.../ k príspevku vyššie/...vybrala som zo stránky Karanténnej stanice v Trebišove..príspevok je starý rok,myslím však, že sa situácia nezlepšila...nájde sa tu niekto, kto ešte obetuje pár peňazí a pomôže...viem, že sa ohradíte,že prispievate inde...ale tieto psíky nemajú nikoho, len ľudí, ktorí majú dobré srdce...čo myslíte, zistíme číslo ich účtu?..ak súhlasíte, klik na tlačítko "súhlasím"...

Milí návštevnící tejto skupiny.
Chcela by som Vás trošku informovať ako to v skutočnosti je. Tešíme sa vašej návšteve ale nie je to všetko také jednoduché ako to tu vyzerá. Karanténna stanica nie je útulok!!!!! Čo to v realite znamená? To, že podľa slovenských zákonov je možne psa, ktorý je považovaný za nechceného utratiť prakticky hneď po odchyte.

  • Samozrejme, že naším hlavným cieľom je pomáhať a zachrániť všetky psíky. Avšak nie je to možné. Psíky treba kŕmiť starať sa o ne a hlavne mať pre nich miesta. To že sú psíky v ks neznamená , že majú všetko čo potrebujú. Potrebujú teple búdy aby v zime nezamrzli o šteniatkach ani nehovorím. Ak by neboli dobrovoľníčky , ktoré sa snažia pomôcť ako len vedia rôznymi zbierkami tak by to bolo ešte horšie. Psíky majú zabezpečené minimum, ktoré potrebujú, nato aby prežili. Vôbec to nie je jednoduché ako pre nás tak ani pre psíky. Celý deň čakať na pohladenie na studenej chladnej zemi. Zatvorený sa mrežami, kde si môžu dovoliť spraviť pár krokov, nie je nič príjemné. Navyše ak je psík zranený alebo ubolený na duši od bitky , ktorú dostával každý deň. Chcieť spraviť radosť človeku ale nemať komu. Potešiť sa ale komu? Voliére? Studenej zemi? Alebo prázdnej búde do ktorej sa ani nezmestím? Pre nás ktorí sa snažíme im pomôcť to tiež nie je jednoduché. Všetko robíme vo svojom voľnom čase ak ho nemáme tak si ho musíme nájsť. Každý deň ich ideme nakŕmiť ak sa dá aj vyvenčiť
  • Postarať sa o aspoň aký taký prístrešok dať im tam deku alebo niečo teple aby v noci nezamrzli. Ak sú poranené postarať sa nakrémovať krvavé očko alebo poranenú labku , pohladiť ich. Tiež chodíme do škôl , prác a robíme to z dobrej vôle pretože si to zaslúžia. Neustále prosenie ľudí , či prispejú alebo si adoptujú zvieratko tiež nie je jednoduché. Verte či nie najťažšia práca je s ľuďmi. Čeliť aj negatívnym názorom s ktorými sa stretávame. Tak ako aj vy, sme tiež ľudia máme lepšie dni aj horšie. Dni kedy nevládzeme, pretože psíkov pribúda a málo odchádza. Boli by sme sa veľmi radi a vďační keby ste nám pomohli v tomto boji najviac ako viete či už nejakým darom, starými vecami, venčením alebo zdieľaním. Nechceli sme sa nikoho dotknúť ani uraziť len sme chceli poukázať na to, že to nie je len o tom že vezmeme psíka a je všetko je dobré a bude mu fajn. Je za tým kopa roboty na ktorú je nás málo. Na záver by sme chceli pripomenúť naše motto , ktoré nás ženie vpred Chvilka pomoci je lepší než jedenáct dní soucitu.



PSIE DESATORO



autor: Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove, 29. septembra 2011 o 0:17 ·




1. Môj život trvá desať až pätnásť rokov. Každé odlúčenie od teba znamená pre mňa utrpenie. Pomysli na to, než si ma zaobstaráš.

2. Daj mi čas porozumieť, čo odo mňa vyžaduješ.

3. Pestuj si dôveru vo mňa - tvojou dôverou ja žijem.

4. Nikdy sa na mňa dlho nehnevaj a nezatváraj ma za trest. Ty máš svoju prácu, svoju zábavu a svojich priateľov, ja mám len teba.

5. Často sa so mnou rozprávaj. Tvojim slovám ja nerozumiem, zato však hlasu, ktorým sa na mňa obraciaš áno.

6. Vedz, že nezabudnem nikdy, ako so mnou jednáš.

7. Pomysli, skôr ako ma udrieš, že moje čeľuste môžu poľahky rozdrviť kosti tvojej ruky, ale ja ich nikdy nepoužijem.

8. Než mi pri práci mrzuto vytkneš neochotu, tvrdohlavosť a lenivosť, skús si uvedomiť, že ma možno trápi nevhodná potrava, možno som bol dlho vystavený na slnku alebo mám už opotrebované srdce.

9. Postaraj sa o mňa keď zostarnem - aj ty budeš raz starý.

10. Buď so mnou v každej ťažkej chvíli. Nepovedz nikdy: "Nech sa to stane v mojej neprítomnosti" - s tebou bude pre mňa všetko ľahšie...


Hľadáme nových dobrovoľníkov,18 + ,ktorí by chodili pravidelne do KS-kŕmenie,venčenie,fotenie atď...Nenájde sa tu nikto z Trebišova ?? Už rok a pol sme v tej istej zostave,od septembra nebudeme mať na psov toľko času ako v lete.Nebuďte ľahostajní,ďakujeme !





4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Toto je karantena v Prešove. je to hanba nasho mesta.Len vdakla dobrovolnikom, sa psikovia dostanu aj na vzduch. Inak mesto o nich nema ziaden zaujem.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova Pozri príspevok
.../ k príspevku vyššie/...vybrala som zo stránky Karanténnej stanice v Trebišove..príspevok je starý rok,myslím však, že sa situácia nezlepšila...nájde sa tu niekto, kto ešte obetuje pár peňazí a pomôže...viem, že sa ohradíte,že prispievate inde...ale tieto psíky nemajú nikoho, len ľudí, ktorí majú dobré srdce...čo myslíte, zistíme číslo ich účtu?..ak súhlasíte, klik na tlačítko "súhlasím"...

Milí návštevnící tejto skupiny.
Chcela by som Vás trošku informovať ako to v skutočnosti je. Tešíme sa vašej návšteve ale nie je to všetko také jednoduché ako to tu vyzerá. Karanténna stanica nie je útulok!!!!! Čo to v realite znamená? To, že podľa slovenských zákonov je možne psa, ktorý je považovaný za nechceného utratiť prakticky hneď po odchyte...
Toto je obrovský nezmysel!!! Chápem, že "útočia" na city ľudí, ale prečo musia klamať?!

Vyhláška MP SR č. 123/2008 Z.z. o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách na karanténne stanice a útulky pre zvieratá
§ 9 Karanténne stanice
(1) Karanténna stanica je zariadenie, ktoré slúži na držbu odchytených túlavých zvierat s neznámym zdravotným stavom najmenej do vykonania nutného ošetrenia a potrebných vyšetrení, testov a preventívnych opatrení potrebných na vylúčenie a predchádzanie choroby prenosnej na iné zviera alebo na človeka.

(10) Karanténna stanica využije všetky dostupné prostriedky na vyhľadanie vlastníka odchyteného túlavého zvieraťa. Vlastník odchyteného túlavého zvieraťa môže nahliadať do evidencie vedenej podľa odseku 9 v časti, ktorá sa týka jeho zvieraťa.

Ani bod 1, ani bod 10 nestihnú KS urobiť okamžite po odchyte zvieraťa, preto majú vo svojich interných predpisoch stanovené, akú dlhú dobu môže pes u nich byť, a až potom mu reálne hrozí utratenie (jasné, že nepíšem o zvieratách, ktoré je nutné utratiť zo zdravotných dôvodov). To zvýraznené vyjadrenie je citové vydieranie - myslite si, čo chcete, ale zavádzať ľudí takýmto spôsobom a tlačiť im do hlavy, že KS automaticky utrácajú psov??? Pracovníci KS, ktorí sa pre psov snažia urobiť maximum, musia mať obrovskú "radosť" z takýchto tvrdení a ešte väčšiu, keď tomu ľudia veria.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Útulok pre psíkov Michalovce

Včera


Ajka (4 fotky)
Prišlo správou:

Ajka je pravdepodobne tak rok a pol stará, prišla k nám pretože ju niekto na hlavnej ulici pri našom dome vyhodil pravdepodobne z auta. Bola od krku dole asi tak po pás ostrihaná a ako keby to niekto nedokončil a zbytok srste boli dredy, po týždni asi sa trošku osmelila alebo ju prinútil hlad a začala chodiť k nám na pozemok kde už sme jej aj dali jesť a nesôr sme ju aj ostrihali a vykúpali. Trčali jej rebrá a bola vyhladovaná teraz už však nabrala a vyzerá úplne zdravo. Je veľmi spoločenská a hoci nás nepoznala dala sa jednoducho ostrihať ležala na chrbte nebránila sa. K nikomu z rodiny sa nespráva nepriateľsky ani k cudzím ľudom keď do nás prídu.

Ajka hľadá nový domov, pred adopciou bude kompletne očkovaná, odčervená, odblšená, čipovaná a kastrovaná. Podmienkou adopcie je uhradenie poplatku a podpísanie adop. zmluvy. Kontakt: utulokmi@gmail.com 0910 161 789

2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov


Molly nám poslala nové fotky z dočasnej opatery :-) Je to naozaj priateľská a bezproblémova fenka, v dočasnej opatere sa má naozaj skvelo, ale zaslúžila by si už trvalý domov...


Molly - hľadá domov
Molly je ca 2 ročná fenka stredného vzrastu. V minulosti s ňou nebolo dobre zaobchádzané, preto k nám prišla veľmi plachá. Už sa to ale upravilo a z Molly je teraz priateľská, milá, nenáročná fenka. Je naozaj bezproblémová, čiže vhodná i k starším ľuďom, či do rodiny s deťmi. Moly je už aj sterilizovaná čiže môže ísť aj do rodiny,kde majú psíka.Momentálne sa nachádza v dočasnej opatere, v rodinnom domčeku s prístupom do vnútra, takže má už aj nacvičené hyg. návyky. 0905716517Autor: Dočasná opatera Zbyňov
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zachranny korab


Prosim, zdielajte!


Konkurz na najlepsiu rodinu - Lara
Larinka, male psicatko, by si touto cestou rada nasla novu stalu rodinu. Bezproblemovy vesely psicek s nadhernym sfarbenim, ma nieco vyse roka, naucena byvat v byte - 100% hyg. navyky, nelikviduje. Hladame pre tohto uzasneho 10kg chlpaca tu najlepsiu rodinu - len do bytu alebo dovnutra domu. Ma super srst, vobec neplzne - teda aspon mam ten pocit pri tej nasej Laruska je velky maznosko, tesi sa zo zivota aj ked ma slabsie nozicky - obcas smiesne chodi, tazko sa jej vylieza na gauc - ale s rozbehom sa vzdy vystvera (najskor zanedbana vyziva ked bola este steniatko). Vobec jej to vsak nebrani v beznom fungovani, rada sa prechadza, beha, hra sa so psikmi. Uz sa aj priuca chodze na voditku. Treba ist na jej vycvik velmi opatrne, napriek jej veselej povahe je velmi krehka, bojazliva, urcite ma za sebou vela zleho...boji sa rychlych pohybov a niektorych muzov...Momentalne sa nachadza v DO v Trnave. 0910960233 - Drozdova Ivana

Autor: Drozd Icek
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Možnosti
Pes nevidí očami, ale srdcom.


1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



OZ Strážni anjeli
Tato stránka se mi líbí · 17 červenec






Naozaj veľmi súrne hľadáme nový domov pre Zorka! Nedávno mal torziu žalúdka a keďže mal diétu poriadne schudol. Teraz by už však mal priberať, ale skôr to s ním ide stále dole vodou Dostáva jesť 3-krát denne kvalitné krmivo, ale aj tak je vychudnutý. V koterci sa trápi, život v útulku je pre neho utrpenie...Predtým sa tešil aspoň na prechádzky, ale teraz mám pocit, že ide von len preto, že je na vodítku. V koterci je vystresovaný, keď chodia okolo iné psy, vždy naráža hlavou do mreží a spôsobuje si rany na tvári. Robil to už predtým, ale po čase prestal aj pribral na váhe. Teraz sa však tento stav vrátil a je na tom oveľa horšie. Už len pri pohlade na neho je jasné, že je nešťastný. Niekoľko mesiacov ho inzerujeme ako súrneho psíka, ktorý zavretý trpí, ale nikto sa na neho stále neozval. Potreboval by sa dostať z útulku, najlepšie na záhradu k rodinnému domu. Síce sa ho snažíme čo najčastejšie venčiť, ale ani to už nepomáha. Zdá sa, že mu je už všetko jedno...

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Maximilián úžasný alias MAX/ x kólia
Maxík sa potuloval na námestí, kde bol aj odchytený hliadkou mestskej polície. Na bazoši sa objavil inzerát kde pani ponúkala veľmi podobného psíka a tak sme tam zavolali. Pani zo Zvolena Maxa darovala do Žiaru, no noví majitelia ho mali len deň a do tejto chvíle ho nikto nehľadal. Pôvodná majiteĺka si ho však nemôźe vziať späť a tak psík ostáva v útulku Je to ročný kríženec kólie a momentálne je veĺmi zmätený a vystrašený z nového prostredia. Takmer nevychádza z búdy Hľadáme mu ten najlepší domov. Maxík je očkovaný a bude čipovaný a kastrovaný. V prípade záujmu prosím volajte v pracovné dni od 9 do 19 na čísla 0904 609 772 alebo 0908 661 737. Na sms nereagujeme.

Od: OZ Strážni anjeli



0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Útulek Lukavicečtvrtek ·





Montyho k nám dovezla vlastní panička. Je to 2 letý krásný pejsek malého vzrůstu.Může se jednat o křížence buldočka a yorkshirského teriéra. Hodný, zvyklý na kočky. Monty je vhodný do bytu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov


malý Falco v dočasnej opatere Zobraziť preklad




Malý Falco hľadá nový domov
Falco je cca 1,5 ročný psíček, križenček (možno ratlíka, ktovie ) Je to jeden z 5-tich psíkov, ktorí boli odobraní z nevyhovujúcich podmienok, kde žili zanedbaní a nesocializovaní. Je to malinký psík, má tak cca 30 cm v kohútiku, avšak je veľmi bojazlivý, zo začiatku pri hladkaní stuhne ale keď si na človeka zvykne, nepohne sa od neho a strašne rád sa mojká Inak je zlatučký, poslušný, vie chodiť na vodítku, má hygienické návyky aj s inými psíkmi sa znesie úplne bez problémov Vhodný jedine do bytu, prípadne do domu s celoročným umiestnením vo vnútri, najlepšie k niekomu kto už mal/má psíka. Vhodný je k starším deťom (od tých cca 7-8 rokov), prípadne aj k starším ľuďom ako spoločník Falco je očkovaný, čipovaný, odčervený a bude kastrovaný. Len do tých najlepšich rúk. Podmienkou adopcie je Adopčná zmluva a záujemca si po psíka musí prísť osobne. Nachádza sa v dočasnej opatere v Ružomberku. Kontakt: dominika.mymy@gmail.com, prípadne cez FB správou.

Autor: Domka Mymy Weissová
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov


‎6.10.2012
Asta síce nebola priamo u nás, ale i tak s veľkou radosťou oznamuje, že včera odišla do nového domova. Bude bývať v malej dedinke na východe a jej nová panička si pre ňu prišla až do Žiliny. Asta za svoj nový živoť vďačí Miške, ktorá si Astu zobrala z družstva k sebe, starala sa o ňu a nakoniec jej aj našla nový domov...


1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať