Zavrieť

Porady

...Psia duša...

...originál...
...s povolením adminov oboch stránok otváram túto tému...bude patriť hlavne psíkom, ktorí hľadajú domov, sú v útulkoch, dočasných opaterách a potrebujú dobrých páničkov.....prosím vás, aby ste sa zdržali komentárov, budem sem dávať príspevky zo stránok útulkov, ktoré zdieľam na face, tam je aj kontakt, ak by niekto mal záujem o havenkov.....

..ak niekto potrebuje uverejniť niečo o psíkoch, prosím, môžete sem...uvítame aj mačiatka, ktoré chcete darovať...

...ďakujem vám, že nás chcete...
Naposledy upravil pepsikova : 31.08.12 at 17:13
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tieto drobčeky bolo odobraté neprispôsobilým občanom. Bolo och 5. Bohužiaľ dve už neprežili. Zatiaľ sú umiestnené v KS Zvolen
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://vas.cas.sk/clanok/6629/studiu...-o-psikov.html
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


PSIA MODLITBA

Môj pane,

Hovorí sa, že som najlepší priateľ človeka.
To je pravda. Robím pre Teba všetko čo môžem a čo viem.
Uctievam ťa ako Boha.
V mojich očiach môžeš vidieť dôveru a lásku.
Usilujem sa vracať Ti dobro, ktoré mi poskytuješ.
Starnem vedľa Teba a Tvojich detí, strážim Tvoj dom, vodím nevidiacich, zachraňujem v ruinách a lavínach, ťahám sane, pomáham dolapiť zločincov, zabávam ľudí v cirkusových manéžach, znášam kruté bolesti v pokusných laboratóriách pre Tvoje zdravie.
Miliónkrát vrtím chvostom, aby som sa Ti poďakoval za Tvoju starostlivosť, aby som Ťa privítal doma a dal Ti najavo radosť.
Keby Ťa všetci opustili, ja s Tebou ostanem až do smrti.
Prosím Ťa pane, aby si ani Ty neopúšťal mňa a nechal ma pri sebe dožiť ten môj psí život.
Budem Ti za to vďačný a verný ako nikto iný na celom svete.
10 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Prišla nám prosba o pomoc:

Hľadáme súrne nový domov alebo dočasnú opateru pre dvoch psíkov. V júni ich niekto vyhodil do dediny Bíňa - zastávka a od vtedy sa tam potuluju. Kŕmime ich, ale iným susedom už psíci prekážakajú a rozmýšľajú ako by sa ich zbavili...

Prvý psík má trošku krivé labky, nie sú zlomené a chodí normálne. Je milý, hravý, prítulný. Nehryzie. Vyzerá byť trošku starší. Je menšieho vzrastu.

Druhý psík je fenka, asi je ešte mladá - vyzerá ako šteňa, má čiernu srsť podobnú huskymu, je menšieho vzrastu, možno ešte trošku vyrastie. Je plachá, ale keď zistí, že sa vám dá veriť, bude taktiež prítulná a dožaduje sa pozornosti. Nehryzie.

Kontakt: karinzvodarova@gmail.com

Je to veľmi súrne, prevoz vyriešime, len potrebujú miesto. Veľmi im pomôže aj zdieľanie.

Pozn. - OZ Psia duša pomôže dočasným opatrovateľom s financovaním veterinára aj sterilizácie a kastrácie. Stačí nás potom kontaktovať a dohodneme sa na podrobnostiach.
kontakt: Karin Zvodarova 0918227930




Naposledy upravil pepsikova : 02.09.12 at 07:45
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prečo psa z útulku ?

Veľa ľudí sa z neznalosti domnieva, že pes z útulku je akýsi menejcenný tovar. Je to však obrovský omyl. Menejcenným tovarom by sa mali nazvať bývalí majitelia, ktorí sa týchto psíkov zbavili. Psi v útulku sú normálny psíkovia, len mali smolu na majiteľa - človeka.
Pes, ktorý je násilne vyhnaný zo svojej ľudskej smečky -trpel hladom, strachom, chladom. Väčšia väčšina zvierat si toto obdobie zapamätá a nových majiteľov si úzkostlivo stráži. Pobyt v útulku býva pre neho stresový a problémový. Adopcia do novej rodiny nie je však nikdy problémom. Pes je za ňu vďačný, lebo ju potrebuje.
Myslíte si, že v útulkoch sú samí kríženci ? Omyl. Do útulkov sa dostanú dokonca aj jedinci málo obvyklých plemien. Príčinou môžu byť nevhodné darčeky, precenenie svojich schopností alebo zmeny v rodinných pomeroch.
Možno toho Vášho psíka nenájdete v útulku pri prvej návšteve. Ale za mesiac prichádza do útulku veľké množstvo nových psíkov. Ak budete svoju návštevu opakovať, určite si pre seba nájdete vhodného psíka.

6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša

Stále na ulici... Už nemajú veľa času... To sa fakt medzi vyše 90 tisíc fanúšikmi nenájde nikto, kto má kúsok miesta? Napríklad pri rodinnom domčeku? ...

...ide o dvoch psíčkov , ktorí boli nájdení v obci Bíňa...(príspevok č. 25 tu)...
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

každý by si mal uvedomiť, že zvieratko a to žiadne zvieratko nie je darček
ani keď dieťa po zvieratku dlho túži, dieťa o zvieratko prestane mať veľmi rýchlo záujem a ostáva to len na mamine
preto by si to mala celý rodina dobre zvážiť, či bude schopná a ochotná to zvieratko aj dlhodobo trpieť v rodine a mať ochotu aj obetovať čas, lásku a pozornosť
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Toto krásne šteniatko sa volá Markus a má 8 týždňov. jeho pôvodný pán ho chcel dať utratiť. Našla sa však dobrá duša, ktorá ho zachránila. Nemôže si ho však nechať na trvalo. Pevne verím, že sa Markus niekomu zapáči a dá mu domov.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša


Ahoj, volám sa Jessica. Som mladá (cca 1-1,5 roka) fenka kríženca dlhosrstého jazvečíka, teraz mám letný strih. Bola som zachránená aj so svojimi šteniatkami zo zlých pomerov, kde som nemala istotu jedla ,pitia.. žiaľ som sa nevyhla ani bitke... Moje šteniatka už majú svoje rodinky ,teraz na tú pravú čakám iba ja. Po zoznámení vychádzam so psíkmi, rada som vonku, vo vnútri sa nepocikám, stačí mi iba peliešok, kde sa budem cítiť bezpečne. Som po sterilizácii, a už ovládam základné povely. Adoptovaná budem po podpísaní adopčnej zmluvy.

Fotoalbum: http://www.facebook.com/media/set/?s...8820479&type=3

Kontakt: 0908 114 814
...Zobraziť viac




5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..hľadá sa !...

Pred 11 dňami sa v Modre stratila fenka Bieleho švajčiarskeho ovčiaka reagujúca na meno CATHY. V uchu má vytetované číslo 339. Nálezcu odmením.Jano K.
Cathy.jpg  
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Krásna téma, ale pre mňa aj veľmi smutná či dojímavá... Keď vidím tie psie očká, ani krivé labky by mi nevadili... Keby sa tak dalo všetkých si ich adoptovať...!
Ja mám zatiaľ len dvoch psíkov-kamarátov, tak pohrať sa a pomaznať sa s nimi je fajn aj na ľudskú dušu , ale viem, že zatiaľ by som sa nevedela postarať ani o jedného, hlavne ranné venčenie - ráno mám čo robiť sama so sebou...
Držím všetkým týmto i iným psíkom i mačičkám palce, aby sa naozaj našli pre nich dobrí ľudia!!!

(Ak viete o ich ďalšom osude - hlavne o tom šťastnom - rada by som sa to aj ja dozvedela...)
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Psia duša


ĽUDSKÁ KRUTOSŤ NEPOZNÁ HRANÍC !!!
Hectorka napriek tomu neprestala ľuďom dôverovať a len tíško trpí, pretože VIE, že jej chcú pomôcť a zachrániť ju...


HECTORKA(HEKYNKA)
Avizovaná zubozena vlciacka. Tak nieco strasne sme uz dlho nevideli. Komu co urobila,ze takto musela trpiet. Ze sa narodila? Ved za to nemoze. Niet slov na toho,kto ju v takomto stave nechal. Ta bolest v ockach ale zaroven odovzdany pohlad zmiereny so vsetkym. Na krku mala obrovsku hlboku reznu alebo sečnú ranu, ktoru jej uz pozierali cervy. Vytekajuci hnis jej vytekal na krk a hrud,kde jej rozleptal kozu. Ranu sme museli vycistit totalnym ekrazitom, ktory poziera larvy,komare,vsetok hmyz. Hekynka len tisko plakala a drzala ako sa len dalo. Pravdepodobne ju chceli zjest. Je uz velmi starucka, len malo vladze stat na nozickah ale este sa s velkou chutou pusti do papanicka. Je to nase najvacsie zlatinko,ktore tak statocne bojuje. Ranu ma zasitu drotom,aby jej ta rana vydrzala pokope. Klasicka nit by to neudrzala. Operaciu nemala prezit, nemala sa dozit rana,ale je tu s nami. Sme velmi stastne,ze tak bojuje. U nas dozije obklopena laskou a uctou. Na pocest a vnutornu posilu sme jej dali meno Hectorka po jej podobne zubozenom predchodcovi Hectorkovi.

Autor: Očami PSA
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zimama, ja viem, že táto téma je veľmi smutná. Tých týraných a opustených zvierat je strašne veľa a každému sa nedá pomôcť. Keď sa však pomôže aj jednému, je to výhra.
Krásna správa a celý deň mám pekný keď si prečítam na Face správu o adopcii psíka alebo mačičky.
Najhoršie na tom je to, že toto spôsobuje človek.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
SÚRNE hľadáme prevoz Trenčín - Ružomberok - pre týchto dvoch psíkov, môže prosím niekto pomôcť? Prípadne PHM preplatíme.


BIBKA A KUBKO
SÚRNE sa hľadá nový domov alebo dočasná opatera pre súrodencov Bibku a Kubka, samozrejme aj jednotlivo. Narodili sa opustenej fenke na ulici a doteraz sa im nepodarilo nájsť rodiny. Majú cca 10-15 kg, sú vhodní skôr do rodinného domu na dvor. Sú akční, živí, radi behajú, aj postrážia. Na druhej strane sú neskutoční maznoškovia, najradšej by sa hladkali celý deň. Nemajú výcvik, ale sú veľmi šikovní, takže základným povelom sa určite rýchlo naučia. Nachádzajú sa v dočasnej opatere v Trenčíne. Kontakt: 0902 701 324, shinedolls@gmail.com NOVÉ: SÚRNE hľadáme prevoz Trenčín - Ružomberok - pre týchto dvoch psíkov, môže prosím niekto pomôcť? Prípadne PHM preplatíme.


Autor: Psia duša
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Toto krásne šteniatko našli dnes na železničnej stanici vo Zvolene v kufri.
Čo to bol za človeka, ktorý to mohol urobiť ?
Šteniatko sa nachádza v KS Zvolen
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ja by som si všetky tieto zvieratká zobrala domov, ale ja ja zbieram všetko opustené, čo nájdem a hľadám nový domov
nepíšem to pre nič, ale asi to vedia aj zvieratá okolo, lebo na jar som našla nejaké cudzie mačiatko na našom starom chlieve a susedova mačka mi doniesla do šopy dve mačiatka, tri si nechala doma
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
DAFFY.












4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

[IMG] Pohlavie: pes Vek: 7 týždňov Dátum pridania: 04.09.2012 Popis: Títo traja súrodenci sú zo 7 šteniatok- 7 trpaslíkov, ktorí sa narodili na ulici. Sú to nádherné, milé a veľmi priateľské šteniatka. Veľmi potrebujú nájsť domov, kde budú milovaní a kde im nič nehrozí. Dudroška-fenka (vľavo) je veľmi milá a priateľská. Zo začiatku trošku bojazlivá, ale keď si ju získate, bude vám chodiť stále pri nohách. Plaško-psík (v strede) je bojazlivejšie šteniatko. Je však veľmi zvedavý, ale zároveň opatrný. Určite z neho bude veľký maznáčik. Kýblik-psík (vpravo) je najbojazlivejšie šteniatko, ktoré potrebuje čas, aby si zvyklo. Je však prefíkaný a keď sa vzdialite, hneď vyskočí z búdy a šteká. Určite z neho bude veľmi prítulný psíček.http://utulok.kezmarok.sk/images/zvi...a_kyblik_t.jpg
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

https://www.facebook.com/photo.php?f...&type=1&ref=nf
títo dvaja vestíkovia potrebujú domov
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať