Zavrieť

Porady

...Psia duša...

...originál...
...s povolením adminov oboch stránok otváram túto tému...bude patriť hlavne psíkom, ktorí hľadajú domov, sú v útulkoch, dočasných opaterách a potrebujú dobrých páničkov.....prosím vás, aby ste sa zdržali komentárov, budem sem dávať príspevky zo stránok útulkov, ktoré zdieľam na face, tam je aj kontakt, ak by niekto mal záujem o havenkov.....

..ak niekto potrebuje uverejniť niečo o psíkoch, prosím, môžete sem...uvítame aj mačiatka, ktoré chcete darovať...

...ďakujem vám, že nás chcete...
Naposledy upravil pepsikova : 31.08.12 at 17:13
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Utulok Senica zdieľa fotku.


LEMON túži po novom domove


LEMON
pes, 1 rok, kokeršpaniel, 40 cm, 18 kg

Lemon je nádherný kokrík plný energie, rád behá, hrá sa a je aktívny. Je to priateľský, kontaktný
psík vhodný do každej rodiny. Lemon je zvyknutý na vôdzku a može byť adoptovaný do bytu i na -
dvor s prístupom dnu.

http://www.utuloksenica.sk/lemon.html
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zuzana Špišáková aktualizovala popis skupiny KOŠICKÍ PSÍ DARCOVIA KRVI.


Drahí priatelia,
K založeniu tejto skupiny ma viedol najmä fakt,že ja sama som sa s mojou sučkou dostala do situácie, kedy som bola pre ňu nútená hľadať takéhoto darcu. Mojím zámerom je vytvoriť komplexnú datábazu, aby v budúcnosti všetci košičania, ktorí budú takúto formu pomoci potrebovať nemuseli prácne hľadať vhodných darcov. Verím teda, že sa nám to spoločnými silami podarí.

Aký psík je teda ideálnym darcom:

Darcom krvi musí byť zdravý pes, ktorý netrpí žiadnymi chronickými chorobami, neužíva dlhodobo žiadne lieky a ktorý je naviac v dobe odberu v plnej kondícii. Nesmie byť v rekonvalescencii po infekčnom ochorení, po operácii ani vážnejšom úraze. Samozrejme musí byť pravidelne odčervovaný a očkovaný proti bežným chorobám, ale posledná vakcinácia by nemala byť menej ako 14 dní pred odberom krvi. Darca by mal byť pravidelne ošetrovaný prípravkami proti prisatiu kliešťov a v ideálnom prípade by mal mať negatívne testy na lymskú boreliózu. Ideálny darca nikdy nedostal sám transfúziu a to ani krvných komponentov. Vek minimálne 18 mesiacov a minimálna váha 25 kg (v nutnom prípade 20 kg).

Od posledného darovania krvi by mali ubehnúť minimálne 3 mesiace (najlepšie pol roka). Sučka by nemala hárať a nemala by mať nikdy šteňatá (ak mala šteňatá a je v ideálnej kondícii, tak sa môže stať darkyňou krvi). K odberu by mal ísť pes nalačno. Pokiaľ nie je k dispozícii ideálny darca, je možné od niektorých podmienok upustiť. Posledné slovo musí mať vždy veterinár, ktorý rozhodne o spôsobilosti darcu a miere rizika pre príjemcu a prípadne prevedie podrobnejšie skúšky.

Ak teda máte psíka, ktorý splňa vyššie uvedené podmienky a chceli by ste sa stať so svojím psíkom darcom píšte mi do mailu nasledujúce informácie:

- Vaše meno a priezvisko
- Rasa psa
- Vek psa (najlepšie dátum jeho narodenia)
- Pohlavie psa (ak sa jedná o sučku, tak či mala vrh)
- Prekonané choroby
- Či už bol niekedy darca, ak áno tak koľkokrát už daroval krv a kedy naposledy daroval krv
- Váš telefonický kontakt (tiež dopíšte, či ste ochotný dôjsť v ktorúkoľvek hodinu napr. aj nočnú)
Všetky tieto informácie mi zasielajte na mail:
vspisak@netkosice.sk

Samozrejme po zozbieraní týchto údajov, sem dám súbor s týmito údajmi, ktorý budem pravidelne aktualizovať a tiež ho odovzdám MVDr. Torzewskemu z veterinárnej ambulancie na Čapajevovej ulici.

Verím, že sa vy a Vaši psíci nikdy nedostanete do sitácie, aby ste túto pomoc boli nútení využiť.

Zuzana Špišáková



0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
STRATIL SA!!


Milý ježíšku.
Mám krásný dům, milující manželku ,zdravé děti.
Jen pohled toho rošťáka do okna mi chybí.
Je to už měsíc,co nám na procházce utekl náš mazlík a člen rodiny slyšící na jméno SAM.
Byl několikrát viděn v okolí Ploužnice, Skelné huti a Mimoně. Na čumáku má natrvalo vyznačeny 4 drápky od sousedova kocoura. Když ho uvidíte, odchyťte ho a ihned volejte na číslo 774723577 nebo 728685891 a my si pro Samíka okamžitě přijedeme. Nebojte se, je hravý a neublíží. Kdo pejska přivede finanční odměna a dárek z našeho krámku www.faraonsandals.cz ho nemine. Prosím sdílejte, koukejte a volejte.
PROSÍM.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov zdieľa fotku.


naozaj nikto nepozná niekoho z okolia, komu v záhrade behali takého psíky už nebehajú? Toto plemeno nie je moc rozšírene, preto predpokladáme, že všetci 3ja pochádzajú od toho istého množiteľa, prosím, pomôžte nám ho nájsť...


RAJEC a okolie, nepoznáte niekoho kto množí Welsh teriérov? Šinty je 3tí welsh ktorý sa našiel v takomto období, pred dvoma rokmi nejaký množiteľ vypustil dvoch priamo u nás v Zbyňove, predpokladáme, že psíkov nepredal tak sa ich potom zbavil. Ak poznáte niekoho na okolí kto máva šteniatka welša, prosím kontaktujte nás, inak budeme welshov "zbierať" asi každý rok...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kosicki Havkaci Uvp zdieľa fotku používateľa Zdislav Disko Miňo.

Približne pred hodinou

Našiel sa psík na Národnej ulici (BB), bol odovzdaný do karanténky.

Tento mladý nemecký ovčiak pobehoval dnes 27.11.2012 približne o 8:15 na Národnej ulici. Vybral si ma ako objekt (kvôli mojej fenke yorkšíra) a vyskakoval na mňa.

Majiteľ ho môže hľadať tu: http://www.kszv.sk/

Telefónny kontakt: 0918 505 254




0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kosicki Havkaci Uvp zdieľa album používateľa Erika Corbova.

Približne pred hodinou

Asi 6-mesačné šteňa staforda sa našlo 25.11.2012 na Sečovskej ceste v Košiciach.Je v DO. HĽADÁ SA POVODNÝ MAJITEĽ.Kontakt 0918 838373

NAŠIEL SA 25.11.2012 v Košiciach (3 fotky)







0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Psia duša

Džesika je malá, smutná, asi 1,5 ročná fenka. Jej majiteľ ju surovo vyhodil na opustenom mieste v lese. Spávala na zemi, schovaná pod lopúchmi a stále verne čakala, kedy sa jej majiteľ pre ňu vráti. Vždy, keď začula prichádzať auto, vyliezla zo svojho úkrytu dúfajúc, že je to jej milovaný človek. Neprišiel, kým ona 2 týždne trpela v zime, hladná, stále na tom istom mieste, kde ju vyložil, on sa spokojne, v teple, s plným bruchom vyvaľoval doma na gauči.

Našťastie si ju všimli dobrý ľudia, ktorí tade chodievajú na hríby a začali jej nosiť jesť. Pokúšali sa ju aj odchytiť, ale ona sa tak veľmi bála, že sa nechcela ani priblížiť. Podarilo sa nám to až dnes, keď sme ju prispali. Keď už bola na vodítku, nechala sa od nás presvedčiť, že jej chceme pomôcť a už jej bude len dobre. Nechala sa nosiť na rukách a vychutnávala si hladenie. V aute tichúčko pozerala, kam ju to vezieme. Teraz čaká v útulku na svojho nového pána, lepšieho, ktorý už ju nikdy neopustí.

OZ Hafkáči - Považská Bystrica - 0911 290 983, 0915 737 176.

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj táto zlatučká Guľka hľadá svoj domov.
teraz je umiestnená v útulku Tuláčik v Brezne
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Prosim o zdielanie.. tuto slecnu, nasli pred hodinkou dievcata na sidlisku KVP pri klastore. Psik nie je zanedbany a je vypapany, ale cip sme nenasli. No urcite niekomu chyba

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Utulok Senica


typická veta "pozrite si nové Útulkoviny" sa dnes až tak nehodí.... zo zdravotných dôvodov som nezvládol natočiť nové videá, ani vstupy a tak som zaradil iba prezentáciu psíkov, ktorí ešte stále čakajú na nový domov, vďaka za pochopenie.... D.



http://www.youtube.comhttp://www.utu...sk/hugo_2.html http://www.utuloksenica.sk/reno.html http://www.utuloksenica.sk/duc.html http://www.utuloksenica.sk/druppy.html

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zachranny korab


Puco zdravi z noveho domova


0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
"Veď chlapci už ma nechajteee, ja chcem spať " Zlatúšik



3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Pomoc psíkom KS Trenčín

Dôchodca zhorel v dome, zostal po ňom malý psík.

SÚRNE!!!!!!!!!!!!!! pozrite si video, psík sa nachádza u nás, je v šoku, nechce výjsť z búdy, stále len leží, ešte sa poriadne ani nenapil a nenajedol, trasie sa a strašne sa u nás bojí, prosíme zdieľajte, kto má možnosť pomôcť nech neváha a poskytne aspoň DOČASNÚ OPATERU, ideálny by však bol nový domov
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


OZ Život je PES:-) Rožňava.

Milučkí starčekovia
Naše najkrajšie duo hľadá domov. Seniori Cynthia a Ajax - nerozlučná dvojka. Sú na sebe maximálne závislí, Cynthi je Ajaxovi oporou, chudák je už poloslepý, polohluchý, ťažšie chodí, Cynthi ho všade odprevádza. Cynthi by možno dokázala bez Ajaxa žiť, no Ajax bez nej ťažko Obom hrozí kvôli pokročilému veku v útulku utratenie ((( Nedopusťme najhoršie, prosíííím!!! Naozaj by sme boli radi, keby zostali spolu, ide iba o ktrátky čas, u Ajaxa sa jedna o domov na dožitie :/
Cynthi je 10 ročná fenka, Ajax 16 ročný psík... povahovo obaja kľudný, Ajax už dosť dobre nevidí, takže sa mu neodporúča dávať jesť z ruky - nemusí sa totiž trafiť :/
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov pridal/a 4 nové fotky do albumu Bady hľadá domov.Nove info: Bady je momentálne v dočasnej opatere po kastrácií. Vraj je veľmi poslušný, nenicí, nesteká, ma hyg. návyky, vie zostat bez problémov viac hodím sám. Badymu život v rodine naozaj prospieva, je to zrazu veselý, poslušný bezproblémový psík, veríme, že rýchlo nájde nový domov, aby nemusel isť spat k nám.
Bady je ca 8 mesačný mladý psík stredného vzrastu.Pred príchodom k nám žil v byte a má 100% hygienické návyky. Ale bol by vhodní i k domčeku so záhradkou, s možnosťou prístupu do vnútra. So psíkmi i fenkami je kamoš. Bady bol po príchode k nám vo veľkom strese, bál sa nás a nenechal so sebou manipulovať. Ale robí veľké pokroky, čoskoro to bude opať veselé aktívne šteniatko. Ak by ste o Badyho mali záujem, volajte 0949575965








0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dočasná opatera Zbyňov sdílel(a) album: List Ježiskovi.a naozaj poslúchali...

Milý Ježisko, veľmi ti ďakujeme, že už sme v bezpečí, že už sa netúlame po ulici alebo že nie sme celé dni na reťazi. Už nie sme smädní, hladní ani chorí, nič nás nebolí. Tu v dočasnej opatere Zbyňov sa o nás pekne starajú, pritúlia si nás, chodia s nami von. Sme za to veľmi vďační. Snažíme sa poslúchať, niektorým nám to ide lepšie, niektorým horšie, keďže nás to predtým nikto neučil, ale naozaj sa snažíme. Preto si myslíme, že by sme si aj my zaslúžili nejaký ten darček, aby sme aj my mali Vianoce. Najkrajším darčekom by bol samozrejme nový domov, ale vieme, ze psíkov bez domova je veľmi veľa a musíme byt trpezliví. Sme ale radi, že zo psíkov co ti písali minulý rok, maju už takmer všetci nový domov, vlastne všetci, iba Lea nie . Veríme ale, že i na Leušku niekde čaká teplý peliešok. S pozdravom, zbyňovskí hafani

Od: Dočasná opatera Zbyňov

Ježiško za všetkých psíkov u nás i za tých čo ešte len prídu, by sme chceli poprosiť, že ak by si náhodou mal v sklade nejakú prepravku, či menšiu či vačšiu, vôbec nemusí byť nová, tak nás by veľmi, veľmi potešila.



0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Prosíme o zdieľanie

Našla sa mladá fenka!!!
Opat dalsi prirastok v KS Pezinok. Dnes pribudla mladucka fenocka. Podla odhadu nalezkyn ma asi pol roka. Je mensieho vzrastu, velmi mila a sposobna. Pekne chodi na vodidle. Dostala meno Linda a ak sa neprihlasi povodny majitel (dufajme, ze sa len zabehla) nutne potrebuje novy domov, alebo docasnu opateru. Linduska bude veterinarne prehliadnuta, zaockovana, odcervena a zacipovana. Prosime a dakujeme za zdielanie. Kontaktujte nas na psy.pomoc@gmail.com, alebo na cislach 0907 782 903, 0948 288 899...DAKUJEME!Autor: Pomoc psíkom z KS Pezinok
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka



ak ste nezaregistrovali ten link na konci,tak tu je:
http://www.lacnesteniatka.sk/web/
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dočasná opatera Zbyňov


Tim je ca 10 tyždňové šteniatko, v budúcnosti bude stredného vzrastu, tak okolo kolien. Momentálne je v dočasnej opatere, v rodinnom domčeku, kde má prístup aj do vnútra. Tim je priateľský, hravý ale i rozvážny a učenlivý. Je odčervený, očkovaný i čipovaný, hľadáme mu dobrý domov: 0949575965 — šteniatko Tim hľadá domov (6 fotiek)









0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať