Zavrieť

Porady

stravné od 1.9.2012

Nakoľko sa zvyšovalo stravné od 1.9.2012, chcela by som sa opýtať zostalo mi ešte pár lístkov v hodnote 2,85, dokúpiť si ich ešte v tejto hodnote a dať do miezd 08/2012, alebo je už potrebné v mzdách za 08/2012 dávať už stravné lístky v sume 3,-. Som nová prosím poradiť ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    August po starom. Zvýšenie je až od septembra, takže na tento mesiac je potrebné postupovať už po novom.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hneoocka23 Pozri príspevok
    Nakoľko sa zvyšovalo stravné od 1.9.2012, chcela by som sa opýtať zostalo mi ešte pár lístkov v hodnote 2,85, dokúpiť si ich ešte v tejto hodnote a dať do miezd 08/2012, alebo je už potrebné v mzdách za 08/2012 dávať už stravné lístky v sume 3,-. Som nová prosím poradiť ďakujem
    ak budeš kupovať, tak odporúčam už iba nové, predávajú po balíčkoch, nemusí ti to vyjsť presne. SL v hodnote 3 EUR vyhovujú aj v auguste ale budu potrebné v septembri.
    Zam-ci, ktorí odstanú 3 EUR SL už za august, tak si tých 15 centov doplatia, aby neboli zvýhodnení.

    Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

    Radka08
    Ahojte, ja by som sa chcela spýtať ako to urobiť s bločkami za menu v hodnote 3 € (jedná sa už o september).
    Normálne urobím výdavkový na celú sumu s DPH, tzn. 3 € s DPH a následne
    1,65 € príspevok zamestnávateľa (55%) + 1 € zamestnanec + 0,35 € príspevok zo SF?
    Môže to byť takto? Po starom sme mali gastrolístky v hodnote 2,85 (1,57 príspevok zam. 0,28 príspevok SF a 1 € zamestnanec).
    Ešte som neobjednala nové gastráče, takže kým sme nemali,tak sme platili normálne v hotovosti.

    Ďakujem

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Radka08 Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som sa chcela spýtať ako to urobiť s bločkami za menu v hodnote 3 € (jedná sa už o september).
    Normálne urobím výdavkový na celú sumu s DPH, tzn. 3 € s DPH a následne
    1,65 € príspevok zamestnávateľa (55%) + 1 € zamestnanec + 0,35 € príspevok zo SF? môže byť aj tak, alebo 2,20 € príspevok zamestnávateľa (55% zo 4€) + 0,45 € zamestnanec + 0,35 € príspevok zo SF
    Môže to byť takto? Po starom sme mali gastrolístky v hodnote 2,85 (1,57 príspevok zam. 0,28 príspevok SF a 1 € zamestnanec).
    Ešte som neobjednala nové gastráče, takže kým sme nemali,tak sme platili normálne v hotovosti. v hotovosti platiť stravné nie je možné

    Ďakujem
    odpoveď modrou

    suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

    suzi22
    Dobry den, prosim Vas....od 1.9. sa zvysovalo stravne na 4,-Eura....ale % percenta sa nemenili - stale zostava 55% a 45%.....doteraz daval Zl stravenky Zcovi v hodnote 3,80 Eur a strhaval mu zo mzdy 45% z 3,80Eur co bolo 1,71Eur....ako to ma urobit teraz za september, ked mu dal stravenky v hodnote 3,80Eur.....ma mu strhnut len 1,60Eur alebo 1,80Eur?? Alebo moze zostat po starom vypocet???Dakujem velmi pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.