Zavrieť

Porady

ako vyrobiť syr

Viete mi niekto poradit či treba mlieko pasterizovat ked chcem s neho robit syr?
Usporiadat
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

syrycek sa podaril ...nedarilo sa mi robit nite s neho a asi preto ked som to skusala hned na druhy den nie po vykysnuti??
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

no hned na druhy den je skoro... nechaj ho postat dlhsie. alebo to skusaj tak po kuskoch ako som ti pisala. kusok hod do tej teplej vody a uvidis. ked este nie je skysnuty tak tam tak nejak stvrdne, a ked ho vyberies bude sa drolit. ked je dobry zacne maknut a bude sa tahat.
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

myslela som si ze je to skoro moja netrpezlivost a nedockavost ci sa mi to podari ma nenehala cakat ale ked to neslo tak vedela som ze treba este pockat tak cakame dakujem za radu
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

ahoj nevieš mi prosím poradiť čo mam dať na syrovú tortu miesto krému na boky aby mi na nu chytili dekoracie a nespadli? dekoracie mam spravene tiez zo syrcekov .Dakujem
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Imrišatko Pozri príspevok
ahoj nevieš mi prosím poradiť čo mam dať na syrovú tortu miesto krému na boky aby mi na nu chytili dekoracie a nespadli? dekoracie mam spravene tiez zo syrcekov .Dakujem
..pomazánkové maslo, horčica, papriková pasta... mne sa osvedčilo to pomazánkové maslo...najviac chutilo - ochutené /chrenové/ z LIDLu
Naposledy upravil evuš : 16.10.12 at 11:21 Dôvod: doplnenie
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Syn ide do ameriky za dcerou a chcela by aby jej priniesol korbáčiky. Predáva tu jedenkrát za týždeň, vraj výrobky z ovčieho mlieka. Pýtal som sa ho že či sú opravdu ovčie a on mi povedal že ovčie sa nedajú vyrobiť, že sú kravské. Som sa musel zasmiať.
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

zasmial si sa koli comu koli tomu ze su kravske ? urcite sa daju aj ovcie robit akurat ze su este drajsie ako kravske
0 0
tropickysvet tropickysvet

tropickysvet je offline (nepripojený) tropickysvet

Zdravim Vas, potrebujem poradit. Nechali sme odstat mlieko 48 hodin pri izbovej teplote. Stiahli sme z hladiny smotanu a zacali zohrievat na vyrobu syra. Lenze sa nam zacala zrazat bielkovina uz pri samotnom vareni a bez syridla. Vysledna hmota vonia ako korbaciky. Co nam to vlastne vzniklo ? :-)
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

tropickysvet
Zdravim Vas, potrebujem poradit. Nechali sme odstat mlieko 48 hodin pri izbovej teplote. Stiahli sme z hladiny smotanu a zacali zohrievat na vyrobu syra. Lenze sa nam zacala zrazat bielkovina uz pri samotnom vareni a bez syridla. Vysledna hmota vonia ako korbaciky. Co nam to vlastne vzniklo ? :-)
Tvaroh. Dostatocne kysle mlieko za zrazi na syr uz pri samotnom zahriati. Napr. sa to da docielit aj pridanim citronovej stavy, ale tym, ze nechas skysnut.

Takze sprav tvarohove knedlicky a tes sa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať