Zavrieť

Porady

Začiatok podnikania - otvorenie kozmetického salónu

Dobrý deň,
po troch rokoch práce na TPP, firma, v ktorej som pracovala, skončila-úplne. Zaevidovala som sa na Úrade práce, kde som zatiaľ 1 mesiac a uvažujem, ako ďalej.
Strašne dlho som zvažovala podnikanie na vlastnú päsť, ale stále je tam to riziko. Uvažujem o tom aj teraz, preto by som sa chcela poradiť. Na stránke úspešné-podnikanie.sk som si už niečo prečítala.
Takže chcela by som si otvoriť kozmetický salón. Plánujem si urobiť kurzy vizážistky a kozmetičky. Moja otázka znie: Musím mať po absolvovaní spomínaných akreditovaných kurzov aj nejakú prax?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MiaTom je offline (nepripojený) MiaTom

    MiaTom
    Ďakujem, prešla som si to, takže pre úplnosť:
    1. Najprv si urobím kurzy

    2. Keďže nie som vyučená v odbore kozmetička a nemám ani výučný list, či maturitu z daného odboru, tak sa po absolvovaní kurzov, musím zamestnať ako kozmetička, zotrvať tam min. 6 mesiacov, absolvovať skúšky na tej živ.komore a keď mi to schvália, tak potom si môžem otvoriť vlastný salón?

    Môžem poprosiť ešte o odpoveď, či som to pochopila správne???
    Ďakujem
    Naposledy upravil MiaTom : 07.09.12 at 09:55 Dôvod: dodala som otázku

    Začiatok podnikania - otvorenie kozmetického salónu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.