Zavrieť

Porady

Môže zakladať s.r.o. za odmenu podnikateľ, kt. zamestnáva právnika?

lml lml

lml je offline (nepripojený) lml

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu.

Založila som s.r.o. a chcela by som sa venovať zakladaniu s.r.o za odmenu. Za týmto účelom som zamestnala doktorku práv, no nie je advokátkou. Myslíte, že aj v takomto prípade to odporuje zákonu o advokácii (konkrétne § 1 ods. 4) písm b)) a mohla by som sa dopustiť tr. činu neoprávneného podnikania? Alebo je to v poriadku?
Dakujem
Naposledy upravil lml : 09.09.12 at 13:14
Usporiadat
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

podla mna spisanie zakladatelskej listiny nie je spisovanie listiny o pravnych ukonoch, pretoze prave zakladatelska listina je ten pravny ukon, nie listina o nom... moze napisat potvrdenie ze to niekto urobil a sloh opisny ako to cele prebiehalo
0 0
lml lml

lml je offline (nepripojený) lml

blavaciko Pozri príspevok
podla mna spisanie zakladatelskej listiny nie je spisovanie listiny o pravnych ukonoch, pretoze prave zakladatelska listina je ten pravny ukon, nie listina o nom... moze napisat potvrdenie ze to niekto urobil a sloh opisny ako to cele prebiehalo
Dakujem za odpoveď. A ten "niekto" musí byť advokát? Teda advokát mi má vystaviť potvrdenie o tom, že tú listinu spísal alebo ako?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lml Pozri príspevok
Dakujem za odpoveď. A ten "niekto" musí byť advokát? Teda advokát mi má vystaviť potvrdenie o tom, že tú listinu spísal alebo ako?
Ja stále tvrdím jedno, aby niekto spísal zakladateľskú listinu alebo spoločenskú zmluvu nemusí byť vôbec právnik. Podľa mňa nie je na to žiadny § ani zákon.
Pokiaľ dostaneš stanovisko z úradov, ktoré si žiadala o info, daj vedieť. Veľmi ma to bude zaujímať.
Na slovensku je veľké množstvo firiem, ktoré zakladajú sro, nie sú právnici a ani na to právnika nezamestnávajú. Pokaľ by toto bolo v rozpore so živnostenským zákonom alebo iným, určite by príslušné orgány robili poriadky. No nik toto nesleduje. A ani nik nepokutuje.
Je každému nad slnko jasné, že právnik bude tvrdiť iba opak.
0 0
lml lml

lml je offline (nepripojený) lml

Práveže to, keby to nikto nesledoval, alebo kedy to bolo úplne bezproblémové, nerobila by som si žiadne starosti, ale práveže opak je pravdou. Hneď po pár dňoch uverejnenia web stránky, začala veľmi nepríjemným spôsobom upozorňovať jedna advokátka, že zakladanie s.r.o. neadvokátom, je v rozpore so zákonom o advokácii a že to posunie kompetentným orgánom, no a čítala som jednu diskusiu, ktorú založila 20lucka201 http://www.porada.sk/t198263-p4-zakl...ml#post2138673

a ona mala rovnaký problém, zas s iným advokátom. Inak zaujímalo by ma ako dopadla.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lml Pozri príspevok
Práveže to, keby to nikto nesledoval, alebo kedy to bolo úplne bezproblémové, nerobila by som si žiadne starosti, ale práveže opak je pravdou. Hneď po pár dňoch uverejnenia web stránky, začala veľmi nepríjemným spôsobom upozorňovať jedna advokátka, že zakladanie s.r.o. neadvokátom, je v rozpore so zákonom o advokácii a že to posunie kompetentným orgánom, no a čítala som jednu diskusiu, ktorú založila 20lucka201 http://www.porada.sk/t198263-p4-zakl...ml#post2138673

a ona mala rovnaký problém, zas s iným advokátom. Inak zaujímalo by ma ako dopadla.
Ak niekto do teba rýpe, je to len preto, že nemá čo robiť. Iné si o tom nemôžem ani myslieť.
Ja osobne zakladám eseročky a iné právnické osoby a ver, že mi to nezakazuje nijaký zákon a robím v rámci Osvedčenia o živnostenskom podnikaní.
To by aj súdy do toho rýpali a opak je pravdou, keď v registri dajú nejakému nešťastníkovi radšej kontakt na mňa ako na nejaké advokáta. Takže to nemôže byť protizákonné.
Chce ťa iba vystrašiť a odradiť... Dovolím si povedať, že je to proti ústavné, aby ti takto niekto zakazoval podnikať v tom, čo robíš dobre.

Ja sama spolupracujem pravidelne minimálne s dvomi advokátkami. Každá máme svoju klientelu, nikomu nič nevadí... Obe sa na mňa obracajú ako na svojho partnera či s podaním do OR, vybavením niečoho alebo nebodaj aj o radu. Tak potom kde je pravda ? Ani jedna ma neupozornila, že pozor toto nerob, lebo to robíš protizákonne.

A ešte niečo, pokiaľ by moja činnosť nespadala do Administratívnych prác, t.z. že by sa vo voľných predmetoch podnikania urobilo výslovné obmedzenie takýchto činností, potom by som nepovedala nič. Ale nič také neexistuje.
Naposledy upravil Economic : 11.09.12 at 12:11
0 0
lml lml

lml je offline (nepripojený) lml

Economik: Pekne si to povedala:-) Inak čítala som už veľa tvojich príspevkov z iných porád a páčili sa mi. Je vidno, že sa v práci s s.r.o.-čkami naozaj viznáš.
A môžem sa ťa ešte opýtať, či sa to dá robiť na základe plnej moci, alebo by bolo dobré mať aj nejakú zmluvu o sprostredkovaní napríklad?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lml Pozri príspevok
Economik: Pekne si to povedala:-) Inak čítala som už veľa tvojich príspevkov z iných porád a páčili sa mi. Je vidno, že sa v práci s s.r.o.-čkami naozaj viznáš.
A môžem sa ťa ešte opýtať, či sa to dá robiť na základe plnej moci, alebo by bolo dobré mať aj nejakú zmluvu o sprostredkovaní napríklad?
Ja osobne to robím cez plnú moc. Ak klient chce, uzatvárame aj mandátnu zmluvu. Ale poväčšinou ľuďom stačí plná moc. A gro mojich klientov ma osloví práve na odporúčanie iných...
Ver, že taký advokát, ktorý len rýpe je na tom podľa mňa veľmi zle, nemá svojej roboty dosť a tak chce hádzať klacky pod kolená iným. Asi preto vyštudoval vysokú školu . Právnikov je ako maku, nech si každý robí, čo robiť vie. Študovali právo, nech riešia pre ľudí potrebné zmluvy, ktoré potrebujú, nech ich zastupujú pred súdmi, pred DÚ, no ale nech nerýpu do ľudí čo sa živia vlastnými rukami a rozumom...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vladko, no nedá mi nereagovať na to.... Jednoducho musím napísať, čo si myslím a možno niekomu len dodať sily bojovať s nejakým trpákom... Pretože mne to tak pripadá.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Ja osobne to robím cez plnú moc. Ak klient chce, uzatvárame aj mandátnu zmluvu. Ale poväčšinou ľuďom stačí plná moc. A gro mojich klientov ma osloví práve na odporúčanie iných...
Ver, že taký advokát, ktorý len rýpe je na tom podľa mňa veľmi zle, nemá svojej roboty dosť a tak chce hádzať klacky pod kolená iným. Asi preto vyštudoval vysokú školu . Právnikov je ako maku, nech si každý robí, čo robiť vie. Študovali právo, nech riešia pre ľudí potrebné zmluvy, ktoré potrebujú, nech ich zastupujú pred súdmi, pred DÚ, no ale nech nerýpu do ľudí čo sa živia vlastnými rukami a rozumom...
vieri, go!!!
odkaz pre lml: aj mne economic zrealizovala založenie sro bez akýchkoľvek problémov, rýchlo a za prijateľnú cenu
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hlavne sa neboj a nenechaj sa zastrašiť....
0 0
lml lml

lml je offline (nepripojený) lml

Economik, Ďakujem, naozaj si mi dodala veľa síl:-) V každom prípade si to všetko poriadne premyslím a s mojou právničkou ošetríme všetky veci.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať