Zavrieť

Porady

Štrak v rezorte školstva

účtovník
Aký máte názor na štrajk v rezorte školstva dňa 13. septembra 2012?
Naposledy upravil muška7 : 10.09.12 at 14:09
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

Podporujem ucitelov, ked to zvladnete dosiahnete urcite 10% a budete mat obdiv celeho Slovenska,
mozno nam ostatnym ukazete opat cestu :-)
3 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

batko Pozri príspevok
O tomto sa malo diskutovať v r.1989. Ani herci nechcú trhový mechanizmus resp. ho chcú len vtedy, keď im to vyhovuje. Dnes je doba, keď až na malé výnimky, by mali štrajkovať všetci. Keď učiteľ nevie vyžiť z cca 700 Eur, ako môžu vyžiť robotníci z podstatne nižšími zárobkami..
VYŽIŤ? Naozaj? Cieľom práce, tvorby hodnôt (v akomkoľvek povolaní) je len vyžiť? V tomto štáte sú LEN ovce, ktoré sa nevedia za nič postaviť a vyčítajú ostatným, keď to chcú zmeniť. Aký zmysel má riešiť čo malo byť pred 20 rokmi? Aký zmysel má neustále si len závidieť a vykrikovať si kto robí viac? Všetci vedia že tento štát nefunguje, ale radšej buďme ticho a zapchávajme ústa každému kto sa ozýva, raz za čas spíšme petíciu a majme pocit že veď predsa prejavujeme snahu o zmenu, na nete v diskusiách si pošomreme, ale nerobme nič pre to, aby sa niečo zmenilo, pretože to sa predsa malo už dávno. Ja si myslím že niekde treba začať, ak sa nepostavíme za slušné postavenie a nie len "vyžitie" jednej skupiny, nemôžeme očakávať že sa neskôr niekto postaví za nás. A nakoniec všetci ostaneme tam kde sme, doma šomrajúci na nete...
3 0
batko batko

batko je offline (nepripojený) batko

mlisa Pozri príspevok
VYŽIŤ? Naozaj? Cieľom práce, tvorby hodnôt (v akomkoľvek povolaní) je len vyžiť? V tomto štáte sú LEN ovce, ktoré sa nevedia za nič postaviť a vyčítajú ostatným, keď to chcú zmeniť. Aký zmysel má riešiť čo malo byť pred 20 rokmi? Aký zmysel má neustále si len závidieť a vykrikovať si kto robí viac? Všetci vedia že tento štát nefunguje, ale radšej buďme ticho a zapchávajme ústa každému kto sa ozýva, raz za čas spíšme petíciu a majme pocit že veď predsa prejavujeme snahu o zmenu, na nete v diskusiách si pošomreme, ale nerobme nič pre to, aby sa niečo zmenilo, pretože to sa predsa malo už dávno. Ja si myslím že niekde treba začať, ak sa nepostavíme za slušné postavenie a nie len "vyžitie" jednej skupiny, nemôžeme očakávať že sa neskôr niekto postaví za nás. A nakoniec všetci ostaneme tam kde sme, doma šomrajúci na nete...
Ja s Vami plne súhlasím. Takto, ako Vy navrhujete a obhajujete, sa to riešilo aj pri štrajkoch za platy lekárov a zdravotných sestier. Výsledok je aký? Napriek tomu, že zákony boli poschvaľované peniaze chýbajú alebo vláda nechce dať. Výsledok je hromada nespokojných ľudí. Pridajme k tomu ešte učiteľov a potom ďaľších a ďaľších. S vykradnutou a rozpredanou republikou sa veľmi ťažko môže robiť socialná politika aj keď človek chce. A preto, zase v rozpore s Vašími myšlienkami o závisti, musí dôjsť k tomu, že tým čo tento štát vykradli a rozpredali treba zobrať podstatne viac ako je tomu teraz .
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

batko Pozri príspevok
Ja s Vami plne súhlasím. Takto, ako Vy navrhujete a obhajujete, sa to riešilo aj pri štrajkoch za platy lekárov a zdravotných sestier. Výsledok je aký? Napriek tomu, že zákony boli poschvaľované peniaze chýbajú alebo vláda nechce dať. Výsledok je hromada nespokojných ľudí. Pridajme k tomu ešte učiteľov a potom ďaľších a ďaľších. S vykradnutou a rozpredanou republikou sa veľmi ťažko môže robiť socialná politika aj keď človek chce. A preto, zase v rozpore s Vašími myšlienkami o závisti, musí dôjsť k tomu, že tým čo tento štát vykradli a rozpredali treba zobrať podstatne viac ako je tomu teraz .
peniaze nechybaju, ked treba sa najdu, vid euroval
bolo by zaujimave najst priemerny pocet dni v strajku v europe
2 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

a
Naposledy upravil lubica2403 : 20.11.12 at 14:14
0 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

štrajk a OČR rodičov - oznámenie sociálnej poisťovne

http://www.socpoist.sk/aktuality-str...e/48411s54512c
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
batko Pozri príspevok
O tomto sa malo diskutovať v r.1989. Ani herci nechcú trhový mechanizmus resp. ho chcú len vtedy, keď im to vyhovuje. Dnes je doba, keď až na malé výnimky, by mali štrajkovať všetci. Keď učiteľ nevie vyžiť z cca 700 Eur, ako môžu vyžiť robotníci z podstatne nižšími zárobkami..
Je smutné, že to robia profesie, ktoré pritom niekoho zneužijú...lekári pacientov, učitelia žiakov....upratovačky, predavačky, účtovníci a iní to urobia cez koho? Čo vari títo a vôbec všetci si nezaslúžia lepšie platy?
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Strašne ma to mrzí ,ale zajtra nemôžem ísť do Bratislavy podporiť oprávnené požiadavky učiteľov.V tomto štáte sa ročne rozkradne 4-4,5 mld € to je 135miliárd korún pritom nemáme 130mil na učiteľov.
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
batko Pozri príspevok
O tomto sa malo diskutovať v r.1989. Ani herci nechcú trhový mechanizmus resp. ho chcú len vtedy, keď im to vyhovuje. Dnes je doba, keď až na malé výnimky, by mali štrajkovať všetci. Keď učiteľ nevie vyžiť z cca 700 Eur, ako môžu vyžiť robotníci z podstatne nižšími zárobkami..
nevieš náhodou, kto dostáva tých mojich 200 €, ktoré mi chýbajú do cca 700 ?

DanielaSĽ Pozri príspevok
Je smutné, že to robia profesie, ktoré pritom niekoho zneužijú...lekári pacientov, učitelia žiakov....upratovačky, predavačky, účtovníci a iní to urobia cez koho? Čo vari títo a vôbec všetci si nezaslúžia lepšie platy?
Tisíc súhlasov. Áno, zaslúžia si, a mali by štrajkovať všetci. Ani defenestrácia by nezaškodila
...a keď sa spoja predavačky, upratovačky, účtovníci... s radosťou ich podporím, budem obdivovať ich súdržnosť a nie znevažovať ich požiadavky, lebo ich považujem za oprávnené.
P. S.: Podľa mňa zamestnanci v každej profesii by svojím štrajkom mohli "zneužiť" ľudí, ktorí sú od ich práce závislí - keby sa niekoľko dní až týždňov v nemocniciach, poliklinikách, školách, úradoch, fabrikách atď. neupratovalo... viete si predstaviť tú apokalypsu, keby štrajkovali smetiari?... keby nemal kto pracovať v obchodoch - naklusali by majitelia?... keby účtovníci hromadne prestali pracovať... ak som napísala nejaké bláboly, opravte ma, nemám odborné znalosti o oblasti napr. účtovníckej práce
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kuk sem koľko hranatá ošípaná nadelila sudcom a prezidentovi len, aby chránili jeho zlodejiny.
http://www.porada.sk/attachment.php?...7&d=1350805729
5 0
caribican caribican

caribican je offline (nepripojený) caribican

Zo solidarity som sa zapojil do štrajku, musím v ňom zotrvať až kým ho neukončí odborový zväz našej školy, alebo ho za seba môžem ukončiť sám, keď to pre mňa bude už finančne neúnosné?
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

keď ŠTRAJK tak neomedzený...........o tom ani neuvažujte, že to bude finančne neunosné.......kde je potom naša hrdosť a česť.........
stále je možnosť to zmeniť.......pochopte, že to už nie je len o platoch, ale treba už konečne dať najavo, že existujeme a že sme veľmi dôležití, pre všetkých........
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Svojho času skončil náš mladý sused vysokú školu a zamestnal sa ako učiteľ na jednej základnej škole. Pýtala som sa ho ako sa mu v práci páči a ako je spokojný s platom. Jeho odpoveď si dodnes pamätám.... Citujem: vzhľadom na počet hodín ktoré odpracujem, som spokojný.....
Bol mladý, s deťmi to vedel, zbožňovali ho..takže určite môžem povedať, že svoju prácu neflákal....
1 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

A aké predmety ten váš sused vyučoval? Ani jeden "poctivý " učiteľ nepracuje len v škole (teda ak neučí napr.TV) .Vezmime to tak - ak učíš denne 5 hodín, na každú hodinu potrebuješ na prípravu cca 30 min., tak počítaj - je to 5 + 2,5 a to je už 7,5 hodín. A 30 min. je dosť málo,ak chceš naozaj deťom pripraviť kvalitnú a efektívnu hodinu a stihnúť aj opravu zošitov alebo písomiek... Okrem toho robíš dozor v škole, v jedálni, venuješ sa deťom po vyučovaní, staráš sa o kabinet, chodíš na školenia a vzdelávanie, stretávaš sa s rodičmi, absolvuješ všetky školské akcie so žiakmi .........................

Ak si zavoláš domov opatrovateľku na dve hodiny, stojí ťa to najmenej 10 eur a to ona len uloží večer deti a zvyšok presedí pri televízii, v lepšom prípade sa s deťmi pohrá. Učiteľ okrem "opatrovania" musí robiť milión ďalších činností a za cca 3 eurá na hodinu.
Alebo - nedávno nám remeselníci kládli doma terasové dosky - na hodinu jeden dostal cca 25 eur........... Hm, je treba komentár? (ak mi niekto chce napísať - tak si urob sama.... ok, neviem to, ale vedel by ten remeselník učiť matematické rovnice 25 poberťákov? )

Nerada sa zapájam do takýchto diskusií. Kto "nemá dáno zhora" nepochopí aj tak nič. Kto má aspoň kúsok zdravého rozumu, naučil sa v škole počítať a má aj srdce na pravom mieste, nepotrebuje vysvetlenie.


Osobne som za to, aby učitelia boli odmeňovaní spravodlivejšie - je rozdiel, učiť matiku a telesnú výchovu a je rozdiel učiteľ a učiteľ. Je veľa lajdákov,ale je viac poctivých učiteľov, ktorí napriek púlatu dávajú svojej práci veľa energie. Toho sa ale asi v tomto živote nedočkáme........

Želala by som si, aby všetci v tejto republike bolo ohodnotení spravodlivo - lekári, učitelia, predavačky, športovci, politici, murári, učitelia............... A všetkým, ktorí sa postavia za svoje práva budem držať palce.
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Svojho času skončil náš mladý sused vysokú školu a zamestnal sa ako učiteľ na jednej základnej škole. Pýtala som sa ho ako sa mu v práci páči a ako je spokojný s platom. Jeho odpoveď si dodnes pamätám.... Citujem: vzhľadom na počet hodín ktoré odpracujem, som spokojný.....
Bol mladý, s deťmi to vedel, zbožňovali ho..takže určite môžem povedať, že svoju prácu neflákal....
A kedy to asi bolo? Tipujem, že ten Váš mladý sused musel byť asi telocvikár, pravdepodobne nebol ani triedny - a ak bol, musel mať nejakú zázračnú (neexistujúcu ) triedu plnú normálnych žiakov...

Za posledných 15 rokov sa štvrtýkrát menia osnovy a učebnice, takže len čo prejde 5 rokov a mám pripravené ročníky 5, 6, 7, 8 aj 9, môžem všetko zahodiť a začínať zase od nuly. Musím sa pripraviť na 23 vyučovacích hodín týždenne tak, aby som učila "po novom", nahrádzala si nejakým spôsobom chýbajúce učebnice, vyrábala učebné pomôcky, furt donekonečna prerábala plány a vzdelávacie programy.
Popritom musíme vymýšľať, písať, tlačiť a kopírovať testy a písomky, potom ich opravovať a známkovať, posielame žiacke práce do súťaží, pripravujeme žiakov na olympiádu a recitačné súťaže, robíme nástenky, pomáhame pri organizovaní všelijakých školských akcií, riešime ešte problémy spojené s triednictvom, vyberáme peniaze na ZRPŠ, poistenie, pracovné zošity, výchovné koncerty, venujeme sa osobným rozhovorom s rodičmi, lozíme za školským psychológom na konzultácie o problémových žiakoch, vedieme záujmové krúžky, píšeme projekty a žiadosti o granty pre školu, chodíme na porady, rodičovské združenia a zasadnutia predmetových komisií, píšeme zápisnice, robíme inventarizáciu kabinetných zbierok a k tomu ešte neskutočnú horu samoúčelných byrokratických hovadín.
U školskej psychologičky si musíme povinne preštudovať spisy žiakov so špeciálnymi potrebami (všetkých tried, v ktorých učíme), aby sme dodržiavali pokyny k individuálnemu prístupu - komu sa čo môže a nemôže známkovať, ako ho skúšať, či poskytnúť predĺžený čas, koho nevyvolávať na hlasné čítanie...
Pred pár týždňami som sa 2 hodiny babrala s posudkom na žiačku pre oddelenie kriminálnej polície, minulý týždeň som strávila po vyučku viac než hodinu v riaditeľni, kde som vypovedala do policajnej zápisnice. Už mám avízo, že ďalšiu moju "hviezdu" začala riešiť sociálka, tak sa môžem opäť tešiť na pedagogickú charakteristiku alebo posudok...
Na začiatku roka musíme odovzdať tieto zoznamy žiakov svojej triedy: zmeny v osobných údajoch, kto bude mať nábožko a kto etiku, kto má aké číslo skrinky, mená detských lekárov všetkých žiakov, kto sa prihlásil na aký krúžok a či odovzdal vzdelávací poukaz... ani si na všetko nespomeniem.
Ďalej musím vypracovať individuálny vzdelávací plán integrovaného žiaka, obehnúť všetkých kolegov aj školskú psychologičku, aby mi ho podpísali, potom ho ešte zaniesť na podpis do poradne špeciálnemu pedagógovi a nakoniec poslať na podpis rodičom. Okrem toho ešte na konci septembra napísať vstupné pedagogické pozorovanie integrovaného žiaka. Ďalej mám v triede dyslektikov a dysgrafikov, takže každý diktát si musím zároveň pripraviť aj ako doplňovačku (samozrejme napísať vo Worde a vytlačiť), každú písomku aj v špeciálnej verzii pre nich... to isté ostatné kolegyne. 3 dni v týždni nemám prestávky, lebo som na dozore na chodbe. Keď prídu študentky na prax a strávia so mnou celý deň, len kukajú jak puk.
Na začiatku školského roka dostaneme 1 jednorazové pero modré, 1 červené a 2 balíky kancelárskeho papiera. Za vlastné si musíme kúpiť ďalšie perá, fixky, nožnice, lepiacu pásku, pravítko, lepidlo... výkresy vyžobrať od žiakov.
Do školy prichádzam o 7:10 - 7:30, málokedy odchádzam pred 15:00 (7,5 hodiny) a doma ešte robím minimálne 2 hodiny (ale väčšinou viac). Hovorím si, že raz sa na...srdím a budem si povedzme mesiac presne zapisovať každú činnosť a odpracovaný čas v škole aj doma, aby som videla, aké "leháro" (podľa niektorých nezainteresovaných) mi z toho vyjde. Stále sa na to len chystám

P. S.: Asi sme s Ľubicou písali súčasne
Naposledy upravil ivuliatko : 26.11.12 at 19:14 Dôvod: dodatok
5 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Moj syn studuje na gymnaziu, denne na web stranke skoly - suplovanie je v priemere 8 pedagogov nepritomnych z 23.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Na toto peniaze sú?
http://spravy.pravda.sk/odmeny-pre-v..._sk_domace_p70
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať