Zavrieť

Porady

RZZP - Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a nevyplatená mzda

V roku 2011 som bol zamestnany u zamestnavatela, u ktoreho som k 30.6.2011 ukoncil pracovny pomer okamzitou vypovedou z dovodu nevyplatenia mzdy. Mzda mi nebola vyplatena za mesiace 04, 05, 06/2011, pricom vo vyplate za 06/2011 je zahrnute 2-mesacne odstupne. Zamestnavatel je v konkurze k 8/2012. V RZZP mi bol vycisleny nedoplatok, ktory vznikol na zaklade prekrocenia hornej hranice v 6.mesiaci. Dalsie mesiace som bol zamestnany u ineho zamestnavatela.

Podľa § 13 ods. 1 zákona č. 580/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov je vymeriavací základ zamestnanca plnenie poskytnuté zamestnávateľom zamestnancovi podľa § 10b ods. 1 písm. a) a ods. 2 až 4.

Zdravotná poisťovňa počíta RZZP na základe výkazov, ktoré predkladá zamestnávateľ, v ktorom sú uvedené informácie o celkovom príjme, na ktorý zamestnancovi vznikol nárok. Tiež by mala mať informácie z daňového úradu o daňovom priznaní, kde je daň vyčíslená len zo skutočne vyplatenej mzdy.

Otázka: Je nevyplatená mzda poskytnutým plnením podľa § 13 ods. 1 a vchádza do vymeriavacieho základu pre výpočet RZZP?
Vdaka.
Usporiadat
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

Pekny den,
prosim vas mozte mi niekto objasnit moje nejasnosti
k RZZP za rok 2012:
pokial viem, ja ako SZCO som nerobila RZZP, ale to mala na starosti zdrav. poistovna - OK ?
nuž ked je tak, zaujimalo by ma ci mi to RZZP mala zdrav poist poslat ?
pretoze mi zatial prislo "Oznamenie o výške preddavku na poistné na verejné zdravotné poistenie"
dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

querying Pozri príspevok
Pekny den,
prosim vas mozte mi niekto objasnit moje nejasnosti
k RZZP za rok 2012:
pokial viem, ja ako SZCO som nerobila RZZP, ale to mala na starosti zdrav. poistovna - OK ?
nuž ked je tak, zaujimalo by ma ci mi to RZZP mala zdrav poist poslat ?
pretoze mi zatial prislo "Oznamenie o výške preddavku na poistné na verejné zdravotné poistenie"
dakujem
Odkedy si SZČO ? Aký bol tvoj príjem a základ dane za rok 2011 ?
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

veronikasad Pozri príspevok
Odkedy si SZČO ? Aký bol tvoj príjem a základ dane za rok 2011 ?
SZČO som od 07/2010
základ dane za rok 2011 /r.80 DP FO B/ bol 6 282,34 €
a príjem 10324,26 €
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri tomto príjme, ak si nebola zamestnancom ani poistencom štátu, ani nemala nejaké iné príjmy, ktoré by išli do rzzp, nebola ZP povinná vykonať rzzp (výsledkom by bola 0).
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať