Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
treba ho udržiavať, Veľký piatok je síce najväčší sviatok - kresťanský, ale koľko sa predá pre potreby tohoto dňa? Pondelok je najväčší (aj) pohanský sviatok majúci výrazný vplyv na HDP u nás aj v okolitých štátoch, tak ho treba udržiavať aj nenápadne cez médiá v podvedomí!
Palko...ja som bola nakupovat iba v pondelok....nakupujem raz za dva tyzdne....je mi suma- fuk aky je sviatok....neznasam toto bezhlave nakupovanie ako keby isla vojna....
....ja som neznaboh....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
Palko...ja som bola nakupovat iba v pondelok....nakupujem raz za dva tyzdne....je mi suma- fuk aky je sviatok....neznasam toto bezhlave nakupovanie ako keby isla vojna....
....ja som neznaboh....
to je jedno kedy nakupuješ, ale davy k pondelku alebo kvôli pondelku bláznia a spotreba = HDP.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Konečne doma- cesta dneska ako nikdy... okolo zvolena, hmla, námraza, šmýkalo sa pri zvolenskej slatine o 106..., Plešivec - búrka jak hovado..., Soroška detto..., drbem aj také cestovania...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vitaj doma
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kukučka Pozri príspevok
Vitaj doma
THANKS, ja viem že Vám váš oblúbený poraďák chýbal, ale už je spať...-budem na porade pracovať, vždy znova a znova- presadiť sa talentom-. nie vagínou ako Ďurianová , byť prospešný pre poradu ako na biku Sagan, ako na trávniku Marek Hamšík, ako na vode Martikán, ako v politike Ivan Gašparovič...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

trisestri Pozri príspevok
korbace len stipu,ale ked chrapuni ze vraj folkloristi hodia dievca do ladoveho potoka a ze vraj pre zdravie pre mna to nema z logikou,tradiciami a vonkoncom zo zdravim nic spolocne -aj tradicie sa daju dodrzavat z rozumom,empatiou-pametam na minulost a jedneho dzentlmena ktory ked bolo chladno na velku noc decentne pouzil kvalitnu vonavku,resp symbolicky ofrkal vodou z hrnceka -cize tym chcem povedat ze tradicie sa daju dodzat v rozumnej miere,ale daju sa aj zneuzit na sposob necitlivych chrapunov,ktory mozno to zneuzivaju na sposob sadistickych a zlomyselnych chutok
Si celkom mimo, ale vysvetľovať ľudové zvyky ti nebudem, pozri si zajtra v správach príspevky spod Tatier.
Nikdy sme po kúpačke neochoreli, keď neveríš, vyskúšaj. Poprípade pozri video od alabuta.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kukučka Pozri príspevok
Si celkom mimo, ale vysvetľovať ľudové zvyky ti nebudem, pozri si zajtra v správach príspevky spod Tatier.
Nikdy sme po kúpačke neochoreli, keď neveríš, vyskúšaj. Poprípade pozri video od alabuta.
Pravda je- dievčatá sa na to tešia, dokonca sú urazené keby ich poriadne nevykúpali...,keby sa na nich nebodaj zabudlo...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka Pozri príspevok
Si celkom mimo, ale vysvetľovať ľudové zvyky ti nebudem, pozri si zajtra v správach príspevky spod Tatier.
Nikdy sme po kúpačke neochoreli, keď neveríš, vyskúšaj. Poprípade pozri video od alabuta.
ja som poznal jednu čo po kúpačke už do školy neprišla a ani nedokončila asi po trištvrte roku R.I.P
3 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

pavol54 Pozri príspevok
ja som poznal jednu čo po kúpačke už do školy neprišla a ani nedokončila asi po trištvrte roku R.I.P
alebo len tie "lahsie" nehody, napríklad príst o zuby, to tiež musí byť fasa zážitok...
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...azy-skody.html
0 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tak som bola zdokumentovať - okolo pol šiestej .. keby sme nemali protipovodňové zábrany - tak veru neviem, neviem .. - už prestalo pršať - tak hádam to vydrží
príznačné, že cesta na DU už je zaskrutkovaná
cesta na DU 31.3.13.jpg  
k DU 31.3.13.jpg  
1/1
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

kukučka Pozri príspevok
Si celkom mimo, ale vysvetľovať ľudové zvyky ti nebudem, pozri si zajtra v správach príspevky spod Tatier.
Nikdy sme po kúpačke neochoreli, keď neveríš, vyskúšaj. Poprípade pozri video od alabuta.
aj podla ostatnych prispevkov,aj podla reakcie okolia si mimo jedine ty,ako vnimat vsetko vlastnou obmedzenou optikou,no verim tomu ze kazda dievcina je cela stastna ked ju teraz hodia do ladoveho potoka-co uz niekto si namysla ze podla neho sa toci svet,nuz a vela ludi je falosnych,hraju sa na tradicie a na chrumkavych a myslia opacne vo svojom vnutri./poznal som viac dievcat folkoristiek ktore aby neboli ohovarene tak sa dali pooblievat,pohostili a potom v sukromi po sviatkoch nadavali ze su nachladene a ohovarali oblievacov ze ako sa spravali,ako sa ozrali-nemusis sa bat a urcite mne nemusis vysvetlovat tradicie-apropo vies aky povod maju krestanske sviatky?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

super výraz - voda sa vybrežuje ...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Apropo este na okraj tradicii,je zaujimave ako si ludia vyselektuju z nich iba to co im vyhovuje-napr ako pamätam z detstva,aj ked velky piatok bol pracovny den,tak sa dodrzaval prisny post,nerobili sa najazdy na obchody,ludia mali pietu ako pripomenutie umucenia Krista,na velkonocnu nedelu sa smelo jest az po omsi a posveteni kosika, nezabavalo sa a nechodilo sa na navstevy,chodilo sa vo sviatocnom-navstevy a zabavy sa konali v pondelok,oblievacky hlavne po rodinach,susedoch,spoluziacok a sice neviem ako pod tatrami,ale u nas sa oblievalo hrncekmi,maximalne ak sa viac vypilo tak vedrom./nuz asi preto pod tatrami vsetke dievcata a zeny su uplne zdrave od kolisky az po hrob a my inde nie-asi by sme vsetci sa mali hadzat do ladovej vody,aj ked jasne postupne otuzovanie zdravemu cloveku je zdraviu prospesne/
este aj ten program je menej sviatocny,aj ked nie vsetci su krestania-tak by sa hodilo menej akcakov,este ze je kam prepnut,alebo aj vypnut
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

wagner Pozri príspevok
Zabudol si dodať že slovenskí chlapi tlčú ženy korbáčmi na ulici, vraj pre zdravie a krásu
pavol54 Pozri príspevok
teda tí Maďari sú ozaj hnusní polievajú ženy vodou na Veľkú noc
sa stazujete???...a tu u nas na juhu polovicka naroda najprv obleje studenou vodou , druha polovica a dorazi tie chuderky korbacikmi.....tak asi...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...nejde mágio, ani káblofka, ani markáča, ani jojka-skrátka, pohoda...avatar nemusím a velkú noc-ako takú, tiež nie..takže u mňa krásny deň dnes, s vnúčikom,vyklebetili sme sa, pomojkali, a spolu uspinkali..šarkan sa ani moc von nechamtal.,lebo to počasie mu robilo stavy..a pomaly aj mne, slnku píšem absenciu, nedostane zaplatený sviatok any piatok,lajdák jeden!..
..a ďakujem za všetky pozdravy a priania,Božie požehnanie nech padne na úrodnú pôdu všetkým nám,aj im,aj tým...
..pekný večer vám ešte a aj dobrú noc..
4 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..

..u nás na potoku voda stúpla o meter, ale je splavná, žiadne zátarasy,takže povodeň hádam nebude..ved,kto by u nás vyhlasoval?..miša nezaplaví a o ostatných nech sa postará pánbožko a všetci svätí...ako vždy!..
Tak u nás už voda klesla. A to vyhlasovanie nebolo z hlavy starostov - hlásili to aj v susedných dedinách smerom dole. Príkaz dala CO, vodný tok je v správe Povodia Váhu. Keby Mišo dostal príkaz, tak by musel vyhlásiť, ale ten potok asi nie je záujmová oblasť CO. Inak už je odvolaná trojka aj dvojka ohrozenia vodou. Zostala jednotka a u nás už nie je ani jednotka. Voda už odtiekla, prestalo pršať, občas ešte snehuje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pepsikova Pozri príspevok
...nejde mágio, ani káblofka, ani markáča, ani jojka-skrátka, pohoda...avatar nemusím a velkú noc-ako takú, tiež nie..takže u mňa krásny deň dnes, s vnúčikom,vyklebetili sme sa, pomojkali, a spolu uspinkali..šarkan sa ani moc von nechamtal.,lebo to počasie mu robilo stavy..a pomaly aj mne, slnku píšem absenciu, nedostane zaplatený sviatok any piatok,lajdák jeden!..
..a ďakujem za všetky pozdravy a priania,Božie požehnanie nech padne na úrodnú pôdu všetkým nám,aj im,aj tým...
..pekný večer vám ešte a aj dobrú noc..

​vypadol kazdy poskytovatel- zeby kamalitka?U nas ziadna, klud.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Som zvedavý čo vymyslia s hlasovaním v Superstar..., velmi som zvedavý...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1 Pozri príspevok
​vypadol kazdy poskytovatel- zeby kamalitka?U nas ziadna, klud.
avatar ukradol satelit
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Som zvedavý čo vymyslia s hlasovaním v Superstar..., velmi som zvedavý...

​Maju stranku na FB, tam pisu odkazy a Cechuni budu hlasovat za svojich a je to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať