Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
našla som koláč pre mňa


5 ks plátkov obdĺžnikového macesu
250 g kyslej smotany (môže byť aj biely jogurt)
1 balíček vanilkového cukru
nastrúhaná kôra z polovičky chemicky neošetrovaného citróna
1 šálka ovocného džemu (ríbezľový alebo iný kyslejší podľa chuti)
1 lyžica rumu
Najprv rozmiešame smotanu alebo jogurt s vanilkovým cukrom a citrónovou kôrou a džem s rumom. Do primerane veľkej nádoby (najlepšie veľkosti a tvaru macesového plátku, aby sme maces nemuseli olamovať) vložíme na spodok prvý plát macesu. Na tento prvý maces rozotrieme pripravenú smotanu alebo jogurt s cukrom a citrónom (polovicu z prichystanej zmesi) a prikryjeme druhým macesom. Na ten potom rozotrieme ovocný džem (opäť polovicu z predpísanej dávky) a opäť prikryjeme plátkom macesu. Potom rozotrieme na maces ostatok zmesi, prikryjeme plátkom macesu a rozotrieme druhú vrstvu džemu. Na koniec prikryjeme džem posledným macesom. Nádobu dobre uzavrieme a necháme v chladničke cez noc, aby maces nasiakol a zmäkol.
..

..luí, načo sa s tým prpleš..ja by som ten maces zjedla sko zákusok, aj bez jamíka a všeličoho..len tak...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
jááj pepsi, dačo podobné pred 50-timi rokmi robievala mama ale malo to 4 poschodia, piškoty namočené v zriedenom rume a volali sme to "jež"
..

..presne to ma napadlo, keď som uvidela tek koláč, aj moja taký robila...darmo, historia sa opakuje..len ten rum už neny to, čo býval..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...idem si ja dať cigaretku namiesto buchty, dopijem tú studenú kafu a padám het...dobrú noc vám..zajtra som zas na štátnej strave, tak nech sa mi nesníva o plnom plechu piškotovej dobroty..
..dobrú noc tu...
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
..

..luí, načo sa s tým prpleš..ja by som ten maces zjedla sko zákusok, aj bez jamíka a všeličoho..len tak...
pepsinka moja...ved ja ho aj tak, ale hladala som niečo maces a džem a židovská stránka na mňa vybehla.......ale tvoj piškótový je famózny ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kým bola Magduška pri koryte tak vtedy túto spoločnosť ovládali samí čestní a čistí.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Provokatéri, o pol noci tu nanosíte zákuskov a ja potom len žeriem a žeriem a priberám. Zariadim u admina, aby to tu zakázal. Nahádžem tu neužitočné a hneď ste zaradené v zad(k)u provokatérky Padám odtiaľto, lebo tu sa nedá pozerať na tie dobroty
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
a mám tu vedľa seba dve jednodňové mačiatka. boli chladné, tak sme ich zohriali, aj fénom , striekačkou nakvapkali trochu mlieka do papuliek.. teraz sú tichučko a driemkajú,
Neviete niekto, čo potrebujú. sú to divé mačky, keď prežijú (bola by som rada), otvoria sa im oči a idú von.
Ale, čo s nimi teraz?
Jednodnove maciatka moc velku sancu na prezitie nemaju.Pomohlo by im, ak by si nasla nejaku cicu v okoli, co by ich krmila spolu so svojimi...

Inak,u veterinara sa predava take mlieko pre male maciatka,podava sa im z flasky,ale kazde 4 hodiny, cez den aj v noci.

A daj im do Pet flase teplu vodu, zabal do uteraka a priloz maciatka,aby boli stale v teple
10 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dobré ráno vám..káva je na stole a ja na nervy!..tie moje sprosté ruky nyje a nyje sa ukludniť,štípali, pálili,akoby v ohni namočené, potvory jedny,a to sa any nesťažujem , čo robili túto noc moje klbiky!...už ma bolelo všelijako, ale toto som ešte nezažila...neviem, či to je tou štátnou stravou,ale ani nové lieky nepomohli..
..tak posielam kafu, čajík, rybičkovú pomazánku a rožteky...inak nič,len nech vás dnes nič nebolí...
..a koláčik, komu chutí sladké.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchy, čo povieš? je vhodná?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
......hm a poviem Ti ..........




Počkáme na Stana , ten sa vyzná ........
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podľa mňa je múdra, pekná ale prečo práve tam?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
......hm a poviem Ti ..........




Počkáme na Stana , ten sa vyzná ........
Peknučká, milučká - všetko OK- len my sa na nej smejeme, keď je v tv, že má taký mooooc pisklavý hlások...,ale inak je fešanda...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zajtra odchod do Janova, na derby Genoa- Sampdoria- berem aj šál , AS Rímu-to je asi tak na 85% nemocnica istá...
Neviem, zobral som včera v Tescu litrovky Hruškovice( bošáckej), potom trstinového rumu a 2 lahvinky vínka Tokaj, JJ Ostrožovič- myslíte, že to bude stačiť na 36 hodín?,nemám ešte niečo dokúpiť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peknučká, milučká - všetko OK- len my sa na nej smejeme, keď je v tv, že má taký mooooc pisklavý hlások...,ale inak je fešanda...
1. až uši trhá 2. p o m a ly r o z p r á v a - ale to nie je vada, to má asi fix z prednášok. 3. odborníčka- súhlas
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zajtra odchod do Janova, na derby Genoa- Sampdoria- berem aj šál , AS Rímu-to je asi tak na 85% nemocnica istá...
Neviem, zobral som včera v Tescu litrovky Hruškovice( bošáckej), potom trstinového rumu a 2 lahvinky vínka Tokaj, JJ Ostrožovič- myslíte, že to bude stačiť na 36 hodín?,nemám ešte niečo dokúpiť?
ibalgin
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Teškám sa jak malé bábo- už v nedeľu...

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peknučká, milučká - všetko OK- len my sa na nej smejeme, keď je v tv, že má taký mooooc pisklavý hlások...,ale inak je fešanda...
srska Pozri príspevok
1. až uši trhá 2. p o m a ly r o z p r á v a - ale to nie je vada, to má asi fix z prednášok. 3. odborníčka- súhlas
...radšej pomaly rozprávať , ako rýchlo konať - to je potom už len vada ...

...pri peknej , milej a odbornej fešande s piskľavým hláskom pomôžu ...


0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
...radšej pomaly rozprávať , ako rýchlo konať - to je potom už len vada ...

...pri peknej , milej a odbornej fešande s piskľavým hláskom pomôžu ...


stačí "mute"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pamatáte na Katušku Tothovú? Moja platonická laska z rokov 1992-1996..-bola super...

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať