Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

wagner Pozri príspevok
Myslím, že sme tu hovorili o dôchodcoch, nie o nezamestnaných. Ale u mňa je to jedno. Ja by som v žiadnom prípade nebrala prácu pod moju úroveň. Ani ako dôchodca. A vôbec mi nejde o ohováranie, ale vážim si moje dosiahnuté vzdelanie.
Tu už tak ani nejde o to vzdelanie. Ak sú potrebné financie, akákoľvek práca je vítaná, vtedy aj to vzdelanie ide bokom - podstatné je - robiť a zarobiť. Ale nik by však nemal "znevažovať" toho s dosiahnutým vzdelaním (napr. vysokoškolským) poznámkami o tom, akú má prácu - človek si často nevyberá a berie to čo sa mu ponúka.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jozka56 Pozri príspevok
Pointa je v tom, prečo musí dôchodca pracovať. Či musí zobrať prácu, ktorá nezodpovedá jeho vzdelaniu je na jeho vlastnom uvážení...Ide o peniaze, či potrebuje alebo nie. O tom sa všetko točí. Toto moje konštatovanie a tvrdenie platí nielen pre dôchodcov.
Dôchodca nemusí pracovať, ale samozrejme môže. Záleží či robil celý život tak, aby mal aspoň primeraný dôchodok. A každý má iné nároky na život, iný životný štýl, iné potreby a tiež zdravotné možnosti. Niekto sa ženie za peniazmi, niekto vie žiť skromnejšie. Aj preto neklesnem pod hranicu svojho vzdelania a nezoberiem prácu pod moju úroveň
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alaya1 Pozri príspevok
To mas pravdu, ved skola inteligencie neprida...dufam, ze si aspon AKADEMIK!.Truba..vysokoskolaci su radi, ked mozu sediet a pipat pri pokladniach.Za ziadnu pracu sa clovek nema hanbit, skor za prazdnu hlavu.
Keď máš štyri ľudové, nemáš sa s čím chváliť
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Niekedy aj pri skromnom spôsobe života nestačí dôchodok na prežitie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes na 23:25 - 2:05

Once Upon a Time in the West / Vtedy na západe

Muž s harmonikou, zabiják s pomněnkovýma očima a sen o zrození města v jednom nejslavnějších westernových příběhů. Krátký popis: Snímek je stejně tak fantastický sám o sobě jako místo natáčení - Monument Valley. Je vynikající jako jeho obsazení a drsný v každém záběru starého dobrého západu.



Mám tento film na DVD...občas si pozriem .
Poznám už naspamäť a preto ( aj preto ) zásadne iba originál , ešte aj titulky by mi tam vadili ...
Možno si aj dnes pozriem ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
Tu už tak ani nejde o to vzdelanie. Ak sú potrebné financie, akákoľvek práca je vítaná, vtedy aj to vzdelanie ide bokom - podstatné je - robiť a zarobiť. Ale nik by však nemal "znevažovať" toho s dosiahnutým vzdelaním (napr. vysokoškolským) poznámkami o tom, akú má prácu - človek si často nevyberá a berie to čo sa mu ponúka.
Dušan, ja už nemám dvadsať rokov, ja nemienim robiť nikomu poskoka. Ja som si svoje preskákala za komančov a stačilo. Dnes už nestojím pred nikým v pozore.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pôvodca textu príspevku: alaya1

To mas pravdu, ved skola inteligencie neprida...dufam, ze si aspon AKADEMIK!.Truba..vysokoskolaci su radi, ked mozu sediet a pipat pri pokladniach.Za ziadnu pracu sa clovek nema hanbit, skor za prazdnu hlavu.
Keď máš štyri ľudové, nemáš sa s čím chváliť
Naznačím to asi takto:
Niekto má štyri ľudové, ale makal celý život a bez toho je "vedľa" - ten tú prácu potrebuje (lebo sa často cíti ako menejcenný).
Niekto má až štyri základnej a nikdy nepracoval (možno aj, ale len ako chmaták pseudoasfaltový romo dyk moráles) - ten prácu nechce ani cítiť (to skôr zacíti, kedy štátne príspevky prídu na poštu).
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

wagner tebe stačí, to čo máš......ale u niekoho je ten život oveľa ťažší a zložitejší...nepopieram, že sa namakáš veľmi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
Naznačím to asi takto:
Niekto má štyri ľudové, ale makal celý život a bez toho je "vedľa" - ten tú prácu potrebuje (lebo sa často cíti ako menejcenný).
Niekto má až štyri základnej a nikdy nepracoval (možno aj, ale len ako chmaták pseudoasfaltový romo dyk moráles) - ten prácu nechce ani cítiť (to skôr zacíti, kedy štátne príspevky prídu na poštu).
Ja nie som odkázaná na štátne príspevky - dôchodok som si odmakala. AK si zabudol čo je to práca u vojska, tak asi máš krátku pamäť.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

jozka56 Pozri príspevok
Pointa je v tom, prečo musí dôchodca pracovať. Či musí zobrať prácu, ktorá nezodpovedá jeho vzdelaniu je na jeho vlastnom uvážení...Ide o peniaze, či potrebuje alebo nie. O tom sa všetko točí. Toto moje konštatovanie a tvrdenie platí nielen pre dôchodcov.
spravne si to vystihla "preco musi dochodca pracovat".......snad sa nudi ci ???...ja osobne s wagner aj suhlasim...kazdy ma nejaku uroven pod ktoru nechce ist....cela slovenska spolocnost mi pripada trosku divna...mas maly dochodok,hladujes... a v 80-ke nechces kopat kanaly....fuj ...hamba....kriminalnik jeden...preco sa nikdo nezamysli nad tym ze krizu nesposobily ludia ale politici.....kazdy len cumi co povie Fiko a to plati.....ved posledny ich pocin ako bojovat proti nezamestnanosti je ze urcily hranicu medzi bohatou rodinou a chudobnou rodinou....burzi sa musia zblaznit z tych zavratnych rastov...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jozka56 Pozri príspevok
wagner tebe stačí, to čo máš......ale u niekoho je ten život oveľa ťažší a zložitejší...nepopieram, že sa namakáš veľmi.
Každý máme život zložitý. Len niekto svoje starosti vytrúbi do sveta a niekto si ich nechá pre seba a nechváli sa s nimi. Ale keď sa dožijem a budem mať čas, tak určite napíšem pamäti
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Sme v kapitalistickej spoločnosti, Fico nie Fico, starať sa musíme každý sám za seba....ak niekto nechce a nemieni a nemusí pracovať pod svoju úroveň je to jeho vec, s tým nikto nič neurobí. Asi tak....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

wagner Pozri príspevok
Ja nie som odkázaná na štátne príspevky - dôchodok som si odmakala. AK si zabudol čo je to práca u vojska, tak asi máš krátku pamäť.
ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

wagner Pozri príspevok
Každý máme život zložitý. Len niekto svoje starosti vytrúbi do sveta a niekto si ich nechá pre seba a nechváli sa s nimi. Ale keď sa dožijem a budem mať čas, tak určite napíšem pamäti
Nerozumiem, ale nevadí
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska Pozri príspevok
ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito
Vladko už som mohla byť na dôchodku, čo už, makáme ďalej
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

vulxy Pozri príspevok
spravne si to vystihla "preco musi dochodca pracovat".......snad sa nudi ci ???...ja osobne s wagner aj suhlasim...kazdy ma nejaku uroven pod ktoru nechce ist....cela slovenska spolocnost mi pripada trosku divna...mas maly dochodok,hladujes... a v 80-ke nechces kopat kanaly....fuj ...hamba....kriminalnik jeden...preco sa nikdo nezamysli nad tym ze krizu nesposobily ludia ale politici.....kazdy len cumi co povie Fiko a to plati.....ved posledny ich pocin ako bojovat proti nezamestnanosti je ze urcily hranicu medzi bohatou rodinou a chudobnou rodinou....burzi sa musia zblaznit z tych zavratnych rastov...
http://www.aktuality.sk/clanok/22794...oti-uzernikom/
Veď štát je najväčší úžerník, sám štát znevažuje svoj vzdelaný národ, núti odchádzať hotových vysokoškolákov za hranice, kde nájdu uplatnenie. Prečo nie doma, veď štát na nich vynakladal financie. A tu sa bude niekto čudovať, keď poviem že nepôjdem pracovať pod moje vzdelanie. Zase niekto uveril, že vzdelaní ľudia musia robiť za pokladňou a sú radi že majú takú prácu? Máš pravdu, komančovia vo vláde zneužívajú inteligenciu a babky ficky im to žerú
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

srska Pozri príspevok
ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito
Neboj sa, aj mne pridali 54 mesiacov k... k..... Ale už ich mám na háku
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

wagner buď rada, že si rada....to všetko nepochopiteľné nerieš, zameraj sa na svoje pamäti, moje by boli z každého rožku trošku
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NEHÁDAJTE SA !!! lebo dostanete po ušiskách !
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Sme v kapitalistickej spoločnosti, Fico nie Fico, starať sa musíme každý sám za seba....ak niekto nechce a nemieni a nemusí pracovať pod svoju úroveň je to jeho vec, s tým nikto nič neurobí. Asi tak....
no, robil som aj tak a veru už by som nescel, aj aj keď lóve boli na ten čas super
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať