Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

otvorim mlieko a smrad,nuz ani slovenskemu sa neda verit,asi preto ze je levmilk a nie levicke mlieko
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

hnedoočka Pozri príspevok
jaj môj, to mi nevrav.....
keď už aj ja som toho roku kurence chovala, králikov máme do 30, slivky, hrušky ,hrozno do nemoty jedla - však čo s ním ,keď dopestuješ, jahody , broskyne ,marhule, jablká svoje, zemiačky sa urodili, mrkvu , petržlen, zeler a cviklu ešte treba vybrať , spod 6 stromov orechy zbieram a lúskam- aj ti predám a od rána popíjam akurátny burčiak - prvýkrát urobený a vínko sa kvasí......

cesnak už o chvíľu idem sadiť, aj keď som doteraz nechcela, že toľko kúpim, ale keď vidím, že aký kupujem.....

takže postupne sa vlastná úroda vracia do záhrad, ale kapusta sa mi fakt neoplatí, lebo ju vždy len striekať treba...na tú mám zdroje, ale na východe.

Len povedz mojej chrbtici, žeby poslúchala, lebo naše starké mali inú kondičku a kosti ako my......

a lokše som sa naučila už lepšie robiť, než čo sme jedli v Slovenskom Grobe...

sorry, opravila som na "môj" v úvode...a prečo vlastne nie si trajabratia?
tebe ani nehovorim a tým ktorý makajú a rozmyslaju-skor o tych co nemajú zamestnanie,osobne poznám minimálne 5 rodín kde aspon dvaja zdravý bez roboty,zahumienky velké a zarastené burinou,pred nimi ich dedovia a babky velmi úspešne gazdovali.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

trisestri Pozri príspevok
otvorim mlieko a smrad,nuz ani slovenskemu sa neda verit,asi preto ze je levmilk a nie levicke mlieko
určite bolo.... nie je to ako s tým mojim RAJO maslom, že krajina pôvodu : Nemecko..... dnes sa dá veriť iba tomu čo na vlastné buľvy
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

sito Pozri príspevok
Ale veď o-o čka píše o lokšiach, nie o husiach. Ty ich tiež nemusíš ...
a dakedy sme mali len tie lokse bez husaciny-aj ked sme chovali kurcata,zajace,prasata,ale toto asi nestimovalo k loksam
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

trisestri Pozri príspevok
otvorim mlieko a smrad,nuz ani slovenskemu sa neda verit,asi preto ze je levmilk a nie levicke mlieko
tak si daj kyslé lebo len od levmilku v tých plastových fľašiach dokáže skyslieť ale nevýhodou je veľmi krátka doba trvanlivosti.Aspoňja keď sa chcem z času na čas napiť kyslého tak to kúpim vylejem do hrnčeka alebo aj ho nechám vo fľaši a za pár dní mám kyslé
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Skúmam dnešný TV program a čo nevidím:
(presne citujem z časopisu!)
FILM PLUS
15:25 Ničivá hrozba
Katastrofická dráma Kanada 2004
"Legenda hovorí, že sa objaví nový hrdina, ktorý zastaví búrku a zachráni Cigánov i Európu."

A o takýto filmový skvost som prišla, kým som ja sprostaňa upratovala špajzu!!!
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
trisestri Pozri príspevok
a dakedy sme mali len tie lokse bez husaciny-aj ked sme chovali kurcata,zajace,prasata,ale toto asi nestimovalo k loksam
aj u svokry sa lokše skôr s kyslým mliekom podávali, ale takým, čo si krájal lyžicou, alebo omastené maslom a lekvárom a zapíjali sladkým mliekom.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

trisestri Pozri príspevok
tebe ani nehovorim a tým ktorý makajú a rozmyslaju-skor o tych co nemajú zamestnanie,osobne poznám minimálne 5 rodín kde aspon dvaja zdravý bez roboty,zahumienky velké a zarastené burinou,pred nimi ich dedovia a babky velmi úspešne gazdovali.
ak chceš nejakú podporu z úradu práce tak musíš doložiť x dokladov ale ten či vlastníš pôdu nie. niekedy sa počítalo že tržby z hektára poľnovýroby zeleninyby mali byť cca 250 000 Sk / rok
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

ivuliatko Pozri príspevok
Skúmam dnešný TV program a čo nevidím:
(presne citujem z časopisu!)
FILM PLUS
15:25 Ničivá hrozba
Katastrofická dráma Kanada 2004
"Legenda hovorí, že sa objaví nový hrdina, ktorý zastaví búrku a zachráni Cigánov i Európu."

A o takýto filmový skvost som prišla, kým som ja sprostaňa upratovala špajzu!!!
čo ľutuješ že si nevidela to zastavenie búrky, záchranu cigáňov alebo záchranu európy
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
ak chceš nejakú podporu z úradu práce tak musíš doložiť x dokladov ale ten či vlastníš pôdu nie. niekedy sa počítalo že tržby z hektára poľnovýroby zeleninyby mali byť cca 250 000 Sk / rok
250000 sk z ha,nie je to nejak vela?-ale na urady prace sa niekedy davali podnikatelske zamery stylom papier znesie vsetko
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pavol54 Pozri príspevok
čo ľutuješ že si nevidela to zastavenie búrky, záchranu cigáňov alebo záchranu európy
toho hrdinu, čo mal tak veľa odvahy a málo rozumu... ale keď sa to tak vezme, Kanada by nepocítila následky
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

hnedoočka Pozri príspevok
ale nie tak by boleli, keby si tie plody sám musel zbierať, ako ja v záhrade ...ani Paralenčok by nepomohol

ale pointa je niekde inde, čo poniektorí nechcú chápať......

že človek chodí do práce a ešte sa snaží čo najviac zdravého dopestovať.
No aj keby som doma sedela, tak predaj zeleniny a ovocia zo záhrady nie je na obstojné živobytie....

Každý pozrie v obchode na označenie "BIO" a už mu neprekáža siahnúť hlbšie do peňaženky - veď za zdravie si priplatí......

No keď navštívime babku, tak si od nej odnesieme za igelitku produktov bez postreku a dáme jej 3 € a tešíme sa, že máme zdravé produkty a aj babka je " HAPPY" to je skôr odrb ako ocenenie práce

alebo mi priatelia, čo sedia v byte a nudia sa, zavolajú: nemáš niečo nazvyš podarovať? ešte nikdy som nepočula, že prídu pomôcť......a najlepšie keby im človek i doniesol....
ak veľký pestovateľ nevypestuje kapustu kel bez chémie,s presne nastavenou koncentráciou, tak babka tam drbne tej chémie toľko koľko má v kandli alebo si niekto myslí že ak povie že nestrieka a čo tie vošky na kapuste alebo keli zbiera rukami po jednom?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Som unesená. l Spolužiak zo strednej SVŠ spravil stránku o našej triede. Stránka je doplnená obrázkami Skalice, no a vo fórume sa začínajú písať príbehy, ktoré sme zažili. Som mu veľmi vďačná, že takú dobrú vec vymyslel, je to balzam pre pohladenie duše. Škoda, že mu pribudla palička a ledva prejde s jej pomocou. Želám Vám príjemný večer. http://3bsvs1970.goneo.cz/fotogaleri...o-skalica.html
9 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

trisestri Pozri príspevok
250000 sk z ha,nie je to nejak vela?-ale na urady prace sa niekedy davali podnikatelske zamery stylom papier znesie vsetko
tržby nie zisk veď si len zober kapustu jedna váži cca 2 až 4 kg pri hustote 60 000 ks/ ha pri producentskej cene cca 3 - 5 Sk (v závislosti na nedostatku resp prebytku) na poľnohospodársku výrobu nie je nárok na podporu z upsvar, ale obchod zo zeleninou áno, ja som ale myslel poberateľov dávok z upsvar
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


aspoň takto lebo zdochnem ako mi slinky tečú
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j Pozri príspevok

aspoň takto lebo zdochnem ako mi slinky tečú
ja lokše len s makom, ani nehovor, poriadne lokše som nejedol odvtedy čo sme doma vyradili klasický šporák na pevné palivo
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
ak veľký pestovateľ nevypestuje kapustu kel bez chémie,s presne nastavenou koncentráciou, tak babka tam drbne tej chémie toľko koľko má v kandli alebo si niekto myslí že ak povie že nestrieka a čo tie vošky na kapuste alebo keli zbiera rukami po jednom?
Ja vôbec nemám vošky na hlúbovinách ani na paprike. Mám tam totiž zasadený tabak a mám po starostiach. Prehlasujem, že nestriekam.
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tatanka111 Pozri príspevok
stránka spolužiaci je už pár rokov
terezamaria asi chcela povedať, že spolužiak dobre vymyslel pridať ich triedu na túto stránku
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

takéto veci ľudí trápia http://www.topky.sk/cl/11/1324614/Za...rovcom-kacicu-

ja mám hlavu v smútku, našim kamarátom dnes nadránom zrazil vlak syna, zrážku neprežil
mal 24 rokov, nikto zatiaľ presne nevie čo sa stalo, dedinou kolujú rôzne dohady
je to smutné, chalan, ktorý mal toľko plánov do života...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
definuj kolko je to kopec detí--- 3-8-15 ???
Má štyri vlastné a jedno vyženené. Stačí, nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať