Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
56 300 litrov pančovaného alkoholu sa našlo v Zlíne to keby sa dostalo medzi ľudí je účinnejšie ako neutrónová bomba(aj tá bola určená len na zabíjanie ľudskej sily, ostatné malo zostať nepoškodené ) a ten zárobok si predstavte.
podla toho ci to bol ten s metanolom a kolko ho este vsade jesto a ci existuje vobec moznost aby sa taka situacia nezopakovala okrem abstinencie tvrdeho
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Tiež som názoru, že v nedeľu a cez sviatky má byť kľud od nakupovania, zháňania a míňania peňazí. Viď Rakúsko, kúpna sila je určite vyššia a v tieto dni nenakupujú. Akosi sme spohodlneli. Nedoprajeme si už ani oddych, len furt by sme niektorí behali po obchodoch a potom sa sťažujeme.
ja až tak, že dosť vecí kupujem v eshopoch
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Tiež som názoru, že v nedeľu a cez sviatky má byť kľud od nakupovania, zháňania a míňania peňazí. Viď Rakúsko, kúpna sila je určite vyššia a v tieto dni nenakupujú. Akosi sme spohodlneli. Nedoprajeme si už ani oddych, len furt by sme niektorí behali po obchodoch a potom sa sťažujeme.
Ale to musí byť nariadené zákonom?
A jedna sedmina predavačiek teda cca 15% by sa stala prebytočnými. Asi by im bolo lepšie na úrade práce. Tak prečo nedajú výpoveď aj bez toho zákona?
Mne je úplne jedno, či niekto chce pracovať v nedeľu alebo nie. Ale nech začne od seba. Tu nepotrebuje súhlas ani príkaz od nikoho.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
prima je to ze stovky ludi nepridu o robotu a studenti o brigadu
...súhlas...
prima je to ze ludia cez volno nepojdu nakupovat za hranice,chodia aj tak,ale tato nakupna turistika by sa este rozsrila,je naivne si mysliet ze zrazu by ludia nekupovali a boli by z rodinami
...veď chodia s rodinami...teda poväčšinou...
ekonomika potrebuje kazde pracovne miesto,kazde euro
...hm , aj Kažimír má takéto pindy...
na zapade maju omnoho viac moznosti pracovat a brigadovat
...inakšia to obchodná ( AJ ) politika ...
a nie vsetci su nadseny ze maju v nedelu zatvorene o com svätci aj to ze rakusaci nakupuju nedelu v Bratislave
...nažrať sa prídu ... za oveľa lacnejšie ...
...aj nakúpia ..........za o vééééľa lacnejšie ....

to odlucenie od rodin neobstoji,jednak pracovna doba je 8 hodin
...KTO POVEDAL ???....ja viem niečo iné totižto....o iných pracovných dobách...
,jednak nerobia predavacky vsetky nedele a ta potom by sme mali zakazat pracovat aj v cudzine,tam je to odlucenie omnoho dlhsie ako jednu nedelu a pracuje tam viac nasincov ako v obchodoch doma
...hm , doma - doma ... za málo peňazí , málo muziky....
preco zakazavot ludom nakupovat a pracovat v nedelu a preco prave v obchode?
...LEBO medveď...
/preco nie aj v restauracii,na poli,krcme atd/-ved kto nechce pracovat nedelu nech nepracuje,kto nechce nakupovat nedelu nech nenakupuje-je to jednoduche,ked ludia nedelu nebudu nakupovat,tak obchody zatvoria-len zaujmave ze mnohy v meste z kostola utekaju do obchodu-
...alebo naopak ...alebo ani tu a ani tam...
ich slobodna vola je silnejsia ako kdhcka ideologia.
...čo je to KDH ideológia ???
...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety Pozri príspevok
Tiež som názoru, že v nedeľu a cez sviatky má byť kľud od nakupovania, zháňania a míňania peňazí. Viď Rakúsko, kúpna sila je určite vyššia a v tieto dni nenakupujú. Akosi sme spohodlneli. Nedoprajeme si už ani oddych, len furt by sme niektorí behali po obchodoch a potom sa sťažujeme.
Kiežby aj slovenská predavačka zarobila 1400 €, ako tá v susednom Hainburgu...
O pomere zárobok : cena potravín ani nehovoriac...
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Oliwa Pozri príspevok
Kiežby aj slovenská predavačka zarobila 1400 €, ako tá v susednom Hainburgu...
O pomere zárobok : cena potravín ani nehovoriac...
A čo jej bráni, aby zarábala v Hainburgu? Teda ak nie je z Košíc.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
prima je to ze stovky ludi nepridu o robotu a studenti o brigadu
prima je to ze ludia cez volno nepojdu nakupovat za hranice,chodia aj tak,ale tato nakupna turistika by sa este rozsrila,je naivne si mysliet ze zrazu by ludia nekupovali a boli by z rodinami
ekonomika potrebuje kazde pracovne miesto,kazde euro
na zapade maju omnoho viac moznosti pracovat a brigadovat a nie vsetci su nadseny ze maju v nedelu zatvorene o com svätci aj to ze rakusaci nakupuju nedelu v Bratislave
to odlucenie od rodin neobstoji,jednak pracovna doba je 8 hodin,jednak nerobia predavacky vsetky nedele a ta potom by sme mali zakazat pracovat aj v cudzine,tam je to odlucenie omnoho dlhsie ako jednu nedelu a pracuje tam viac nasincov ako v obchodoch doma
preco zakazavot ludom nakupovat a pracovat v nedelu a preco prave v obchode?/preco nie aj v restauracii,na poli,krcme atd/-ved kto nechce pracovat nedelu nech nepracuje,kto nechce nakupovat nedelu nech nenakupuje-je to jednoduche,ked ludia nedelu nebudu nakupovat,tak obchody zatvoria-len zaujmave ze mnohy v meste z kostola utekaju do obchodu-ich slobodna vola je silnejsia ako kdhcka ideologia.
Ja osobne nie som o tej vysokej nezamestnanosti tak presvedčený ako sa hovorí, lebo "použiteľní" sú všetci zamestnaní a tí nepoužiteľní, tých nikto nezamestná možno by sa ušetrené sily v obchode presunuli do výroby aby bolo viac slovenských výrobkov, malá slovenská výroba znamená adekvátny fond pracovného času = väčšia potreba dohodárov a brigádnikov(neviem čo to je ale budíž), menšia potreba trvalých zamestnancov na plný pracovný úväzok lebo sa nedajú využiť.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
Ja osobne nie som o tej vysokej nezamestnanosti tak presvedčený ako sa hovorí, lebo "použiteľní" sú všetci zamestnaní a tí nepoužiteľní, tých nikto nezamestná možno by sa ušetrené sily v obchode presunuli do výroby aby bolo viac slovenských výrobkov, malá slovenská výroba znamená adekvátny fond pracovného času = väčšia potreba dohodárov a brigádnikov(neviem čo to je ale budíž), menšia potreba trvalých zamestnancov na plný pracovný úväzok lebo sa nedajú využiť.
No ale ak je nedostatok zamestnancov v tých odvetviach ako hovoríš, tak prečo teda nejdú tam pracovať?
A nechávajú sa vykorisťovať aj v nedeľu.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://free.zoznam.sk/video/Svadobne...nie-1350300060
Schuti som sa zasmiala
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj Pozri príspevok
No ale ak je nedostatok zamestnancov v tých odvetviach ako hovoríš, tak prečo teda nejdú tam pracovať?
A nechávajú sa vykorisťovať aj v nedeľu.
keby som to vedel tak tu nesedím a robím jožka ministra, lebo lepšie je postávať v obchode ako makať vo výrobe, najmä poľnohospodárskej a s ňou súvisiacej.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

alaya1 Pozri príspevok
Za to, ze som v teme o POMOCI zvieratam sa minuly tyzden snazila zabranit "konfliktom", lebo vymena nazorov tu je konflikt, ze som ziadala moderatora o vycistenie temy od prispevkov, ktore su dnes dostanem UPOZORNENIE od admina??
Reagujem na Teba, ale platí to aj pre tie, ktoré boli v psom konflikte zapojené. Reťazili sa vzájomné útoky a obhajoba, čo neprispelo ničím podstatným do diskusie, ani k nálade na Porade. Keby admin reagoval bezprostredne na tú prvú várku osočení a obrany, asi by zvolil iné riešenie. Myslím si, že tým, že sme sa dohodli na prečistení témy, vášne sa utriasli, téma ide pokojne ďalej, sa admin rozhodol pre miernejší krok. Sama vieš, že toto nebol prvý konflikt okolo psov, tak aj preto asi zvolil takúto formu upozornenia a predpokladám, že nielen Tebe.

Všeobecné pravidlo pre každého - najjednoduchšia reakcia na konfllikt je NEREAGOVAŤ a NAHLÁSIŤ príspevok.Isteže aj najťažšie, lebo aj ten druhý si chce povedať svoj názor, brániť sa, alebo aj vrátiť úder. Niekedy sa tým veci vysvetlia, ale niekedy sa reakcie len tak sypú...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

srska Pozri príspevok
ja až tak, že dosť vecí kupujem v eshopoch
a v eshopoch maju nedelny predaj?a ak ano ako by to bolo keby to mali zakazane-kedze mnohe posty su v nedelu zatvorene,ale funguju sukromny prepravcovia-takze neviem kto by to skontroloval.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trisestri Pozri príspevok
a v eshopoch maju nedelny predaj?a ak ano ako by to bolo keby to mali zakazane-kedze mnohe posty su v nedelu zatvorene,ale funguju sukromny prepravcovia-takze neviem kto by to skontroloval.
a nemôžeš objednať v nedeľu? ja som písal, že sa mi lení drbkať sa v nedeľu v preplnených centrách - strata času
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

srska Pozri príspevok
a nemôžeš objednať v nedeľu? ja som písal, že sa mi lení drbkať sa v nedeľu v preplnených centrách - strata času
ja ani cez týždeň....fuj neznášam nákupné centrá
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
Ja osobne nie som o tej vysokej nezamestnanosti tak presvedčený ako sa hovorí, lebo "použiteľní" sú všetci zamestnaní a tí nepoužiteľní, tých nikto nezamestná možno by sa ušetrené sily v obchode presunuli do výroby aby bolo viac slovenských výrobkov, malá slovenská výroba znamená adekvátny fond pracovného času = väčšia potreba dohodárov a brigádnikov(neviem čo to je ale budíž), menšia potreba trvalých zamestnancov na plný pracovný úväzok lebo sa nedajú využiť.
ked do tej vyroby a polnohospodarstva nechcu ist robit taky co roky sedia doma-nuz preco tam nejdu z obchodov taky ktory chcu volne nedele,tam by ich minimalne v zime mali-ano praca na poli je najtaszia,ale nepodcenoval by som pracu v obchode-prisli mnohy brigadovat k pokladni z naivnymi nazormi ze je to pohodicka,minimalne tretina to do mesiaca vzdala /stat min 5-6 hod pri pokladni,na prievane,pamätat desiatky kodov na ovocie, zeleninu, pecivo -stale kontrolne nakupy,kde sa kritizuje za malickosti,po skonceni smeny upratovat pas a popri tom vsetkom vypocut si oplzle vtipy,utoky primitivov ktory frustrovany z vlastnych problemov sa ventiluju na pokladnickach,riesit absurdne staznosti,znasat kritiku za nezavinene storna,pritom vsetkom dodrziavat vysoku produktivitu,manipulovat z tovarom atd/-nie je to najtahsia praca,ale nepatri ani k tym uplne najlahsim.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja NIE som rasista, ale:
cigánisko hnusný zas.aný, do rána nám vybral v robote okno aj s navarenou mrežou a z kancla ukradol mobily a príručnú kasičku (našťastie s mminimálnym obnosom)
No nemohol ísť niekam inam???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

neviete či je pozvaný aj kotleba? http://zpravy.idnes.cz/zemrel-romsky...ava-zpravy_ama
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

AlaNR Pozri príspevok
Ja NIE som rasista, ale:
cigánisko hnusný zas.aný, do rána nám vybral v robote okno aj s navarenou mrežou a z kancla ukradol mobily a príručnú kasičku (našťastie s mminimálnym obnosom)
No nemohol ísť niekam inam???
pôvodne chcel iba mrežu
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AlaNR Pozri príspevok
J
No nemohol ísť niekam inam???
Myslíš akože do roboty?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Myslíš akože do roboty?
to stihol cez fajčovku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať