Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Kuracia polievka, rezne, ryba, zemiakovy salat zo vcera a dnes kapustnica.
7 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

mexický guláš s ryžou, príloha podľa chuti
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Taka improvizacia bola nedavno. Mal som udene kuracie stehna a kel. Tak som na masle orestoval cibulu+mrkvu+petrzlen, kel som nakrajal a trochu na masti osmazil, potom som to pridal k tej zelenine, zalial vodou a dusil. Medzitym som uvaril (bez prikrytia) sosovicu a pridal som to k tomu aj s tou zredukovanou vodou a s tymi stehnami, aby sa ohriali. Potom som este zredukoval tu vodu, ktora ostala a bolo.

K tomu sumavsky knedlik - surove struhane zemiaky dame do sitka nad misku, zalejeme poharom horuceho mlieka, prebytocnu vodu zlejeme, ale skrob, ktory sa usadil v miske, pridame k zemiakom aj s trochou mlieka, ak treba. Este sol a muku a zamiesime cesto asi ako na halusky. Tesne pred varenim pridame na kocky pokrajane a osmazene rozky a tvarujeme omocenymi rukami knedliky asi ako mensi pomaranc. Varime 15 minut.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kurča s ryžou + kompót
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..cesnačka, kuracie prsia zapekané v šampiňónovej omáčke so zemiakovým pyré..
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hov. polievka, marinované bravčové rebrá, kyslá kapusta, spolu pečené na zemiakoch.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Paradajková polievka so syrom, pečená klobáska a jaternica, zemiaky.
Obrázok 6487.jpg  
Obrázok 6488.jpg  
1/1
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

"Kvašne grule"
Smotanová zemiaková polievka, vylepšená množstvom korenín, slaninkou a spišskými párkami.
S domácim tmavým chlebom, netreba ani druhý chod.
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Špenátová polievka, a klobásky, zemiaky, cuketový prívarok
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Granadír s kyslými uhorkami.
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ja rozmýšľam na zajtra kapustníky http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...55272958,d.Yms alebo grulovníky http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...55272958,d.Yms
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Takze zasa skladana kapusta, ale teraz verzia s kyslou kapustou. Takto som na to isiel:
Kapustu som vyzmykal a dusil na masti s vodou, solou, ciernym korenim a drvenou rascou.
Porkolt: mast, bravcove na kocky som poriadne osmazil, vybral som ho, dal som tam cibulu, poriadne som ju dlho restoval (pomaly), potom prisiel cesnak a jedna zelena cili papricka, potom spanielska udena paprika (Pimentón de la Vera, agridulce), ktora dala genialnu chut, no a vratit bravcove, podliat vodou a dusit.
Potom klasicky vrstvy kapusty, ryze, masa, klobasy (domaca, vyborna), kysla smotana s trochou mlieka a este raz od zaciatku. Musim ale povedat, ze viac mi to chuti so sladkou kapustou, teda ten (asi) povodny rumunsky recept, kde sa nakrajana kapusta osmazi na masti a ragu sa robi na masti s cibulou, mletym masom, paradajkami a tymianom. Bez klobasy. Ak ste ju neskusali, tak urcite vyskusajte.
1 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Skúsim so sladkou, vyzerá byť zaujímavé, ale dám tam aj cesnak, hodí sa mi k paradajkám a tymianu. Či pokazím chut?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Nemyslim, cesnak moze byt. A co sa tyka paradajok, neviem, ako bude fungovat konzerva z obchodu, lebo oni tam podla mna davaju nejaku kyselinu citronovu kvoli botulizmu, lebo su dost kysle. Vadilo to dost pri jednej cicerovej polievke, co som robil. Mozno tu nebude vadit, ale skusil by som kupit v Lidli ci Tescu Roma paradajky a nechal by som ich dojst a k tomu by som dal trochu slineho pretlaku. Ja som si totiz zavaril z trhu asi 25kg San Marzano (cize ma to vyslo asi za tretinovu cenu), a s tymi funguje vsetko, tak neviem, co funguje s kupovanou konzervou - davam na 0,5-0,6kg mleteho masa cca 300-400g paradajok (to je odhad, ze kolko asi z tej sedemdecky vyberiem). A mozes dat aj zelenu papriku, ak chces, to som tiez casto videl na rumunskych strankach, ale mne to prilis nepasuje. Tiez ryzu nie vzdy davaju, takze je to fajn, ak niekto chce obmedzit uhlohydraty.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na žiadosť detskej časti rodiny som robila zase kolienka s kuraco-mrkvovo-zelerovo-brokolicovo-smotanovou omáčkou, polievka zo včera paradajková. Ja mám na obed len mandarínku..
Obrázok 6498.jpg  
Obrázok 6493.jpg  
1/1
6 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Polievka cesnaková, granadír s kyslou uhorkou.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Opečený syr k zemiakom, a druhá možnosť sekaná
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
51. týždeň
Posledný v tomto roku a až do 7.1.2013
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Vajíčkova polievka, palacinky so šlahačkou, ovocím posypané strúhanou čokoládou.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
dusené ľadvinky na kyslej kapuste
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať