Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

U nas bude pecene kurca, ryza, uhorkovy salat
7 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapečene zemiaky s kuracim mäsom http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009...kurecim-masem/
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som teda este smazenu kasu nejedla,ale myslim si ze to je ako platat roztrhany vechet...
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
zajtra bude sójové rezancové ragú so šampiňónmi , vínom a smotanou, cestovina a miešaný zeleninový šalát
9 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes opat vydatna vecera, taka improvizacia. Plnena cuketa v paradajkovej omacke, ochuteny jogurt a cicerovo-jacmenovo-cibulove chlebove placky.

Cuketa: Zvysila mi plnka zo vcerajsieho baklazanu (takze vid recept na baklazan zo vcera). Dve mensie cukety som rozrezal a vydlabal take clny. Tie som osmazil trochu na olivovom oleji a potom naplnil, obklopil omackou a zapiekol (najprv prikryte alobalom, potom este bez). Ta paradajkova omacka je velmi jednoducha: olivovy olej, cesnak, drievko skorice, dva bobkove listy, kus osmazit, potom paradajky a pridat sol, cierne korenie a lyzicu sirupu z granatoveho jablka (alebo citronovej stavy, ak toto nemate). Chvilu povarit a je to. Potom to s tou cuketou zapekat.

Jogurt: To je len husty 10% jogurt s olivovym olejom, citronovou stavou, cesnakom a solou.

Chlieb: Zmiesame cicerovu a celozrnnu jacmenovu muku 1:1 (jacmenovu nahradime inou obilninou podla chuti), pridame sol, vodu a dochutime este z kazdeho primerane: cierne korenie, kurkuma, chili, ajwain. Vypracujeme cesto a vyvalkame placky, ktore z jednej strany posypene nasekanou cibulou a este raz povalkame. Nasucho oprazime na panvici z oboch stran, potom potrieme roztopenym maslom (alebo prazenym maslom). Inak, strukovina + obilnina = kompletne esencialne aminokyseliny!

Navrh do buducna. Este by sa k tomu hodil nejaky jednoduchy zeleny salat, napr. rukola s piniovymi orieskami (vitamin E) a mozno cherry paradajkami alebo tak a zaliate olivovym olejom (a sol, kedze ta je povodom slova salat).

Ajwain su semena ci plody drsnoplodky parascovej. Je to proti plynatosti (cicer) a dostat to v indickych obchodoch. Sirup z granatoveho jablka je presne to - odstavene granatove jablko zredukovane. Je to kysle, huste, cierne a pouziva sa to v Libanone a tak. Nekazi sa to.
7 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

rýchla nezdravá večera nakoľko nebolo času navariť obed a mi musíme mať niečo teplé ak sa nezadarí na obed musí byť niečo na večeru aspoň takéto:
slaninka na opekanie pekne narezaná na slíže a na krúžky narezaná cibuľa opiecť a zjesť dobrú chuť pre tých, ktorí takéto niečo môžu, resp. chcú
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pečené kačacie stehno, lokše.
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kapusta s kolenom, chlieb. Je jej veľa, lebo koleno bolo veľké, tak bude aj na zajtra.
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
osky Pozri príspevok
ja som teda este smazenu kasu nejedla,ale myslim si ze to je ako platat roztrhany vechet...
Skús si uvariť zemiaky v slanej vode, rozšlahať s trochou oleja a ako placky obaliť v trojobale a vysmažiť a k tomu kopec zeleniny. Som zvedavá, či aj potom, keď to budeš jesť, to takto napíšeš.
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vidíš, a ja som ti kázala zapiecť, lebo to moja mama tak robila. Slaniny, masti, masla aj mlieka bolo dosť.
Kuľaša pripečená do červena chutí každému. Často boli strapačky, rezance, buchty na pare a kysnuté cesto na mnoho spôsobov. Strapačky skôr s kapustou, zemiakmi, menej s bryndzou, s tou boli skôr pirohy. Rezance na sladko. Krupičné halušky do polievok. Ak ostali štuchané zemiaky, druhý deň sa z nich urobili šúľance.
Krokety sa u nás nerobili, zato ich robila jedna moja kolegyňa ako prílohu ku kyslej kapuste každú nedeľu ešte pred rannou omšou.
7 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

krémová zeleninová polievka, cukinové placky s paradajkou a strúhaným syrom
9 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som včera k tej koložvárskej , upiekla makové buchty, do cesta som nastrúhala pomarančovú kôru, to bola vôňa. dnes spravím len cesnačku a na sobotu plánujem pizzu zo 6 plechov.
10 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

nemám čas, tak som len hurky strčila do trúby

(jaternice dala piecť do elektrickej rúry )
12 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kto príde skôr domov, stihne si uchmatnúť zvyšok včerajšieho karfiolu so zemiakmi.. Ja som si pre istotu urobila ráno mrkvičkový šalát, a stihla som aj bábovečku- na prilepšenie.
Obrázok 6603.jpg  
Obrázok 6623.jpg  
1/1
14 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Mužovi som upiekla domáce jaternice , zemiaková kaša, uhorka a ja som si mrazenú zeleninu na masle so zem. kašou.
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás granadír a kuracia polievka
10 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

PROSBA: nasypte túlavým mačkám a psíkom granulí pod kontajner! Vtáčikom dajte loj, alebo semiačka! Prišla krutá zima, vo vysokom snehu si zvieratká bez domova nenájdu potravu!

Vďaka.
13 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievku méme ešte zo stredy, tak dnes len palacinky s džemon, nutelou a ovocím.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Palacinky s džemom a šľahačkou si synáčik zmyslel
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

hrachova polievka s udenym (od vcera), granadir s cviklou
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať