Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zelerova polievka, domace buchty na pare s makovou posypkou
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
Niečo o pestovaní, skladovaní, sušení tu:
Kalocsai http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...16:0020:SK:PDF
Szegedi http://eur-lex.europa.eu/Notice.do?m...&val=508516:cs
http://vocing.com/English-Slovak/pap...8vegetables%29
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dcéra mala filé, ostatní členovia rodiny kapustnicu. Ešte dojedajú aj koláč so šlahačkou a jahodou.
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Baby, dobre rano, dnes opat nesvieti slniecko, takze:
Ranajky - rybacia pomazanka, rozok s maslom pogebreny slanym cottage, pred jedlom deci ekrazitu z mate, po jedle morska sol a bylinkovy caj.
Obed - este ostala kapustnica, buchty na pare s cottage a slivkovym lekvarom, ekrazit z repika, bylinkovy caj, morska sol.
Vecera - nielen na veceru, ale aj v priebehu dna kolozvar. :-)
IMG_0306c.jpg  
7 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

paradajkova polievka, rizoto, cvikla
8 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

rajčinová s klinčekmi a hydinové prsia so šampiňónmi a dusenou tarhoňou,
ako dezert budú pečené jablká v lístkovom ceste
7 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alabut Pozri príspevok
Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
pridaj pekne červenú mletú tehlu a bude to, to pravé.......
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

bravčové mäsko na šampioňonoch na smotane
nokerle.
žltkové rezy a ešte 3 druhy zákuskov, mládež šla dnes na oslavu 70 dedka,,, sexuálneho partnera mojej najmladšej dcéry, takže sme sa snažili aj keď Hanka Deganova by sa nám bola včera zišla doma s jej šikovnými rúčkami zvládli sme to

aby sa ďalší neľakali po poznámke juraja som doplnila ,,,
Naposledy upravil Anik : 23.02.13 at 21:30
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Bryndzové halušky so smotanou a slaninkou, vanilkový puding z kokosového mlieka s malinami.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Anik Pozri príspevok
bravčové mäsko na šampioňonoch na smotane
nokerle.
žltkové rezy a ešte 3 druhy zákuskov, mládež šla dnes na oslavu 70 dedka sexuálneho partnera mojej najmladšej dcéry, takže sme sa snažili aj keď Hanka Deganova by sa nám bola včera zišla doma s jej šikovnými rúčkami zvládli sme to
...jesus máriška ....

Normál som teraz takto ostal , po prvom prečítaní ...
Až keď som si poriadne prečítal a v duchu doplnil tie interpunkčné znamienka , tak veta dala ten správny výraz ....
Fujtajbl aj s tot lovenčina ...
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Kuracia slížiková klasika a lievance so všelijakými kombináciami tvarohu, džemu, ozajstnej nutely aj slivkovej nutely.
11 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kapustnica s obrovským kolenom. Zostalo aj na zajtra. Zajtra upečiem kura a k nemu ryža a kompót.
10 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Záhorácka fazuľovica bez fazule najviac chutila 2 ročnému Filipkovi. Účinkovať začala už v aute a Filipko bol sám vyvalený že čo dokáže 2-ročný chlap .....
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Anik Pozri príspevok
bravčové mäsko na šampioňonoch na smotane
nokerle.
žltkové rezy a ešte 3 druhy zákuskov, mládež šla dnes na oslavu 70 dedkasexuálneho partnera mojej najmladšej dcéry, takže sme sa snažili aj keď Hanka Deganova by sa nám bola včera zišla doma s jej šikovnými rúčkami zvládli sme to
Anik 2 Hours Ago #35695
a môžem vedieť čo si tam prečítal ?
...jedna čiaročka mi tam chýba ...aspoň si to myslím ...
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

buchač Pozri príspevok



...jedna čiaročka mi tam chýba ...aspoň si to myslím ...
som rada, že som Vás pobavila, máš pravdu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobre rano gazdinky ... vonku sychravo, slniecka nikde na obzore, opat ryby? Veruze ano, nadnes rybacina, rybie file s nejakym lahkym salatom, alabutka by neprezila bez hovadzej polievky a domacich kurkumovych rezancov, alabut si nieco vymysli z cottage, syreckov, suroveho vajca, feferonov, soli a cerstvej zelerovej vnate, co mu rasi v obyvaku. Nadajat sa bude srvatkou s mate a bylinkovym cajom, kava vypita, alabutka obligatnu cigu uz vyfajcila, celkom pekne ten den zacina. Prijemnu nedelu. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

alabut Pozri príspevok
Tu je vela sikovnych bab. Chcem vas poprosit o informaciu: Ako meliete papriku na korenie? Nejde mi do hlavy ako je kupovana paprika jemne zomleta a ako ziskavaju madari peknu cervenu farbu mletej papriky? Morim sa mixerom, mlyncekom na mak, najlepsia vychadza z nadoby na pesto, ale je to otrocina. :-)
Keď som ešte mala chalupu so záhradou, tak sme nemali toľko papriky, ale zasa sme sa na Záhorí topili v hríboch. Tak si myslím či by ti nepomohla moja rada aj keď ju nemám odskúšanú na paprike ale na hríboch:
hríby museli byť veľmi suché, až pri lámaní praskli a tak pred mletím som ich ešte vysušila v rúre. Potom som ich mlela na mlynčeku na kávu kde boli možnosti nadstaviť si mletie od 1 - 5 a teda som mlela na tom najjemnejšom. Zomleté som ešte preosiala na najjemnejšom sitku a zbytok zasa pomlela.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A čo budú dnes Hubatá obedovať?
Deti odišli, takže zbytky nech sa hrnce môžu umyť.

Inak neviem čo ma to napadlo, ale dostala som strašnú chuť na paradajky, teda reku vyskúšam tie sušené ..... no hrôza:
slané, tvrdé a tak sa dúfam taliani nebudú hnevať že som si ich spravila na záhorácky spôsob: opiekla som si topinku a hentie tvrdé slané sušiaky som dala podusiť s oreganom, cesnakom a tak boli jedlé aj pre záhorácku hubu Hubatej.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Kuracia polievka, bravčová panenka dusená na cibuli a paprike, varené zemiaky, ľadový šalát a paradajky. Mafiny od dcérenky.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Guláš z dvoch druhov mäsa so zemiakmi a haluškami, falošná roštenka, slov. ryža, marhuľový domáci kompót.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať