Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Slayer666 Pozri príspevok
Spliechnes vodu o stenu pece napr. Potrebujes paru len zo zaciatku pecenia, lebo ked chlieb v peci rastie, tak potrebujes mat vlhky a vlacny povrch, inak stvrdne a nemoze dalej rast a vo vnuti je potom tazky. Tiez sa kvoli tomu narezava.
mam pekarnicku....tak to mi musis nazorne ukazat,jak splechnem tu vodu o stenu...:-))))))))))))))
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Francúzske zemiaky
5 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

alabut Pozri príspevok
Postavil som kapustnicu, uz klokoce. Snezi, slnka niet, ranajky ala Eskimaci, hlavne po vcerajsku, repikovy kvas na zaver. Dnes je Jozefa, budem sa ja doma alabutky drzat. Bagetky su pekne, poklona, hadam ku kapustnici upeciem pletenky. Marina ma nakopla. :-)
Repikovy kvas, to pocujem po prvy raz. Ako ho robis?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nie je to pravy rusky kvas, ale liecivy. Urobim kysle mlieko, scedim cez alabutkinu zaclonu, na 3-4 litre srvatky dam pohar cukru, do sirokeho obvazu dam bylinky (najcastejsie lastovicnik), zatazim ich kusom skla, aby nevyplavali, prikryjem gazou a dam na dva tyzdne vykvasit najlepsie pri teplote okolo 15*C. Pocas kvasenia zbieram penu a plesen z povrchu. Nadherna vona. Po vykvaseni, prikryjem plastovym uzaverom a dam do chladnicky. Pije sa pred jedlom asi deci. Scedene kysle mlieko zjem, ma mnozstvo bakterii pre zazivaci trakt. Srvatka ma ine bakterie, preto by mala byt co najcistejsia. Ked to spatne pomiesas, mas vlastne kysle mlieko. Chystam sa aj na pravy rusky kvas, ked sa otepli, budem laborovat po veceroch na chalupe. Lepsie ako pozerat TV alebo sediet v krcme. Vyhodou je, ze do tohto kvasu mozes dat aj jedovate bylinky, ta haved v srvatke ich pretruje cez svoje utroby. :-)

Este doplnim, ze ta plesen, co sa zbiera, ma udajne dobre vlastnosti na rozne povrchove rany. Nemam odskusane, pouzivam obycajnu sol zmiesanu s bylinkami, alebo cistu sol.
Naposledy upravil alabut : 19.03.13 at 15:48
IMG_0400c.jpg  
IMG_0272c.jpg  
1/1
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Zaujimave, ale kde je tam repik? Prave to ma udivilo, ze repik. Na druhej strane stari Slovania kvasili aj bolsevnik. Tiez sa chystam na pravy rusky kvas, uz teraz mi kvasi zakwas na zurek, ktory uz zacina voniat. Ten bude cez vikend, pekne s udenym masom, vajcom a chrenom. Pomaly uz by som mal dat kvasit aj cviklu na ten borsc, ktory sa tiez chysta, len musim najst tu velku flasu. Tiez sa chystam na prave sibirske pelmene, z kvaseneho cesta.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

šošovicová sladko - kyslá polievka, pečené kuracie stehná a krídelká, zemiaky, jablkový a dulový kompót
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - Kalifornské žížalky, pečené polovičky zemiakov v šupke, Tabasco
večera - Šošovicová kyslá, domáca pizza /kto akú ľúbi/ a slaný posúch...
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes a zajtra -granadír s uhorkou.
Obrázok 6760.jpg  
8 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ešte sa mi dopeká takéto koleno:
http://www.porada.sk/t112296-p15-rec...ml#post1165053
Rozvoniava po celom dome.
Koleno 01.jpg  
10 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

U nas bude vyprazany syr, {dufam, ze nevytecie-obalim 2x} tatarka, zemiaky uvarene v supke a odvcera gulasik
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
U nas bude vyprazany syr, {dufam, ze nevytecie-obalim 2x} tatarka, zemiaky uvarene v supke a odvcera gulasik
..dobré je ho dať obalený pred smažením na chvíľu do mrazničky - nevytečie...
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

evuš Pozri príspevok
..dobré je ho dať obalený pred smažením na chvíľu do mrazničky - nevytečie...
..uz je vysmazeny, netiekol..sb si pochutnal..ale inak v obchode som si pytala syr na vyprazanie, lebo v pobalenych som sa nevyznala..je to levicka tehla, ale fakt je dobry..mala som ho obaleny dobru chvilu v chladnicke
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Slepý guláš, cestoviny s nivovou omáčkou a pršutom.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Srnčie: opečené, potreté kvalitnou horčicou a kečupom, krátko podusené, trošku chilli, zahustené špaldovou krupicou. Prvý raz v živote som bola rada, že mojej dcére vnútornosti a "zriedkavé" mäsá slušne povedané nevoňajú, lebo bolo božské a zjedla som ho sama.
Ona si urobila výborný šalát: tuniak, ryža, varené vajíčka, čierne olivy, cherry paradajky aj sušené, olej.
5 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..uz je vysmazeny, netiekol..sb si pochutnal..ale inak v obchode som si pytala syr na vyprazanie, lebo v pobalenych som sa nevyznala..je to levicka tehla, ale fakt je dobry..mala som ho obaleny dobru chvilu v chladnicke
Ja zvyknem kupovat na vyprazanie bud Kravicku alebo Michalovsku tehlu, tiez netecu.

Nam sa dnes vari vecera - hovadzi gulas s knedlou.
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Parmigiana di melanzane
Toto je asi najznamejsi zapekany baklazan po moussake. Kilo baklazanu (cize styri velke) pozdlne nakrajame na platky, tie osolime atd. Zatial si spravime jednoduchu paradajkovu omacku - na olivovom oleji osmazime jeden-dva nadrobno nasekane struciky cesnaku a pridame pomixovane paradajky (neviem kolko, ja som dal zavarenu 7-decku), varime do zhustnutia. Baklazan osmazime na olivovom oleji (spotrebu to ma, bohuzial, dost vysoku). Do zapekacej misy poukladame platky baklazanu do jednej vrstvy, potrieme paradajkovou omackou, poukladame niekolko platkov mozzarelly (tiez moze byt provola, caciocavallo a pod.), posypeme parmezanom a nahadzeme na to potrhane listy bazalky. Takto pokracujeme este s jednou vrstvou a nakoniec polozime baklazan, ktory posypeme parmezanom. Zapekame pri 180-200°C tych 30-45 minut (myslim, ze sa z toho nestriela).

Spaghetti coi peperoni
Toto je genialne! Nejake cervene a zlte papriky ostrym nozom osupeme (ide to lahsie, ako si myslite), pokrajame na kocky. Na olivovom oleji osmazime niekolko celych strucikov cesnaku, ktore vyhodime, dame tam tie papriky a tie tak 15 minut smazime, kym neskaramelizuju (sol + peper). Hodime do toho uvarene spagety a premiesame a este pridame parmezan a potrhane listky bazalky a opat premiesame.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evuš Pozri príspevok
..dobré je ho dať obalený pred smažením na chvíľu do mrazničky - nevytečie...
.....hm ......ani tak nie ....

Skôr je dobré pozrieť si na vinetku , že koľko percentná je tá tehla , koľko tuku obsahuje ....
Je fest rozdiel medzi 30 % a 45 % ......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hŕstková polievka, grilovaný syr zabalený do sušenej šunky, tatárska, zemiaky. Mňamka.
6 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

buchač Pozri príspevok
.....hm ......ani tak nie ....

Skôr je dobré pozrieť si na vinetku , že koľko percentná je tá tehla , koľko tuku obsahuje ....
Je fest rozdiel medzi 30 % a 45 % ......
..lenze na vsetkych druhoch mas susina 45% ..tak je tazko vybrat..
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Slayer666 Pozri príspevok
Parmigiana di melanzane
Toto je asi najznamejsi zapekany baklazan po moussake. Kilo baklazanu (cize styri velke) pozdlne nakrajame na platky, tie osolime atd. Zatial si spravime jednoduchu paradajkovu omacku - na olivovom oleji osmazime jeden-dva nadrobno nasekane struciky cesnaku a pridame pomixovane paradajky (neviem kolko, ja som dal zavarenu 7-decku), varime do zhustnutia. Baklazan osmazime na olivovom oleji (spotrebu to ma, bohuzial, dost vysoku). Do zapekacej misy poukladame platky baklazanu do jednej vrstvy, potrieme paradajkovou omackou, poukladame niekolko platkov mozzarelly (tiez moze byt provola, caciocavallo a pod.), posypeme parmezanom a nahadzeme na to potrhane listy bazalky. Takto pokracujeme este s jednou vrstvou a nakoniec polozime baklazan, ktory posypeme parmezanom. Zapekame pri 180-200°C tych 30-45 minut (myslim, ze sa z toho nestriela).

Spaghetti coi peperoni
Toto je genialne! Nejake cervene a zlte papriky ostrym nozom osupeme (ide to lahsie, ako si myslite), pokrajame na kocky. Na olivovom oleji osmazime niekolko celych strucikov cesnaku, ktore vyhodime, dame tam tie papriky a tie tak 15 minut smazime, kym neskaramelizuju (sol + peper). Hodime do toho uvarene spagety a premiesame a este pridame parmezan a potrhane listky bazalky a opat premiesame.
baklazan robievam podobne ... len na omacku sypem aj suchu ryzu. omacku davam redsiu, ryza vypije
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať