Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja len čo chladničká dá popri robote . ozaj nechcete niekto moje hladné deti? darujem
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Dnes mame kapustnicu s udenym maskom, zemiakova knedla a skusila som aj ja tieto lievance s tvarohom..http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8527 ..su fakt vyborne a som rada, ze chutili aj vnukovi, lebo nema rad sladke a tvaroh vobec
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes len rýchlovka, grilované kuracie krídla s pečivom, uhorkou, baraními rohmi a almou.
6 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Zdenka175 Pozri príspevok
Hovädzia polievka k cestovinám a langoše so syrom, cesnakom / Pre mng. špagety s omáčkou/
Síce bez polievky včera langoše, dnes špagety s morcadelou a veľa strúhaného syra na všetklo načo sa len dá

na večeru zdravý vajíčkový šalát
Naposledy upravil Anik : 23.03.13 at 19:09
6 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tak predsa len ma nahovorili . na palacinky
7 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Żurek krakowski
Z udenej krkovicky a korenovej zeleniny spravime vyvar, zeleninu vyhodime. Do vyvaru prilejeme podla chuti zakwasu (razna muka s vodou, cesnakom a bobkovym listom - kvasit aspon 4 dni), a varime za obcasneho miesania tak 5 minut, kym nezhustne. Podavame s vajickom uvarenym na tvrdo, tym pokrajanym masom a postruhanym chrenom (ten musi byt!). Je dobre to zajedat chlebom.

Gołąbki z kapusty włoskiej z mięsem
Takze potrebujeme pekny velky kel. Na plnku cca. 500g masa (hovadzie, bravcove, kombinacia), ktore pomelieme alebo nozom posekame, dva rozky rozmocene v 180ml mlieka, dve cibule osmazene na masle, jedno surove vajce, sol, peper a pripadne polovnicke korenie (majoranka, peper, borievky, rasca, nove korenie a pod.). Tymto plnime ten kel (postup ako pri holubkoch z kapusty). Na pekac poukladame niekolko zvysnych listov, potom tesne vedla seba holubky a na ne este niekolko dalsich listov, aby sa holubky nepripiekli. Zalejeme asi 3-4 dcl silneho masoveho vyvaru (napr. z bravcovych kosti opecenych s opecenou zeleninou, cize hnedy) alebo ak nemame, tak aj 3-4 dcl toho keloveho obaru (musi byt dost soli). Pecieme cca. dve hodiny pri 180°C.

Na to moze ist potom kysla smotana alebo paradajkova omacka. Ja som osmazil cibulu na masle, pridal som jednu flasu zavaranych paradajok a uvaril som omacku. Najlepsia priloha je asi zemiakova kasa.
Naposledy upravil Slayer666 : 23.03.13 at 19:55
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rezeň Ahepjuk
5 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Dnes boli obzerance, čo chladnička dala, ale zajtra sa chystám na polievočku bravčovo- kuraciu a ako druhé bude bravčový gulášik s haluškami alebo potrubím, ešte uvidíme...
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes som síce nevarila, ostalo od včera, aj tak som sa dosť veľa motala v kuchyni. Mala som objednanú slaninu na masť a tak som miešala, miešala a ......... Medzitým som chlieb upiekla, škvarky si čerstvý pýtali, tiež som sa s veľkonočnou cviklou "babrala" a keďže som jej urobila ako pre rotu, zajtra značnú časť zavarím.
Tá cvikla tu má hroznú farbu, aj ostatné nie je ktovie čo. Strašne nerada fotím pri umelom osvetlení.
1_mchsc.JPG  
4_mchsc.JPG  
5_mchsc.JPG  
6_mchsc.JPG  
1/1
10 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

polievka z domácej sliepky, obrátené rezne z hovädzieho stehna dusené v rúre, omáčka z hlivy, ryža a mrkvovo-jablkový šalát. Od včera jednoduchý koláš so strúhanými jablkami a mletými orechmi (ja už tuším nemeriam ani na hrnčeka, ale od oka, aby to malo konzistenciu malty - na vrchu horká čokoláda s kyslou smotanou
9 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

kuracia polievka, kuracie prsia so slaninkou, ananasom a zapečené s plátkami syra
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Včera bola všehochuť :

- thajská polievka
- čínske kung - pao
- slovenské uhorky
- francúzsky krémeš
- švédsky nealko nápoj

Dnes si dávam hubárske manévre ..aj polievka , aj druhé jedlo ...
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína Pozri príspevok
Dnes som síce nevarila, ostalo od včera, aj tak som sa dosť veľa motala v kuchyni. Mala som objednanú slaninu na masť a tak som miešala, miešala a ......... Medzitým som chlieb upiekla, škvarky si čerstvý pýtali, tiež som sa s veľkonočnou cviklou "babrala" a keďže som jej urobila ako pre rotu, zajtra značnú časť zavarím.
Tá cvikla tu má hroznú farbu, aj ostatné nie je ktovie čo. Strašne nerada fotím pri umelom osvetlení.
Nakoniec som sklamaná, masť nie a nie stuhnúť. Čím to len môže byť? Slanina bola krásna, ukážková, keď niekde náhodou bola žilka, vyrezala som. Dlhšie som nemohla pražiť, masť prestala peniť, škvarky boli už ružové, tak by boli zhoreli.
Inak je dobrá, voňavá, poriadne však riedka. Trochu som skúsila dať vonku, že na čom som. Stuhla, aj keď nie načisto, keď som ju však dala dnu, je znova riedka, normálne sa prelieva. Už raz sa mi to tiež dávnejšie stalo.
Raďte, prosím, čo s ňou sa dá ešte vymyslieť? Zastavím sa až neskôr, teraz mám ešte kadečo možné v pláne. To len aby ste si nemysleli, že vaše rady ignorujem.
Naposledy upravil Marína : 24.03.13 at 11:32
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Marína Pozri príspevok
Nakoniec som sklamaná, masť nie a nie stuhnúť. Čím to len môže byť? Slanina bola krásna, ukážková, keď niekde náhodou bola žilka, vyrezala som. Dlhšie som nemohla pražiť, masť prestala peniť, škvarky boli už ružové, tak by boli zhoreli. Ešte také dobré sme zrejme ani nemali.
Inak je masť dobrá, voňavá, poriadne však riedka. Trochu som skúsila dať vonku, že na čom som. Stuhla, aj keď nie načisto, keď som ju však dala dnu, je znova riedka, normálne sa prelieva. Už raz sa mi to tiež dávnejšie stalo.
Raďte, prosím, čo s ňou sa dá ešte vymyslieť? Zastavím sa až neskôr, teraz mám ešte kadečo možné v pláne. To len aby ste si nemysleli, že vaše rady ignorujem.
no, stalo sa aj mne. Najskor mi svokra tvrdila, že som málo topila. Mohlo byť aj to. Potom sa mi to stalo druhy krat - a to som sa dozvedela, že proste sú druhy slaniny, ktoré nestuhnú. Vraj to nejak súvisí aj so šľachtením. Tak som to už ďalej neriešila, používam takú polokutú na varenie. A s prižmúrením očí sa dá aj trochu postrašiť chlieb
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marína Pozri príspevok
Nakoniec som sklamaná, masť nie a nie stuhnúť. Čím to len môže byť? Slanina bola krásna, ukážková, keď niekde náhodou bola žilka, vyrezala som. Dlhšie som nemohla pražiť, masť prestala peniť, škvarky boli už ružové, tak by boli zhoreli. Ešte také dobré sme zrejme ani nemali.
Inak je masť dobrá, voňavá, poriadne však riedka. Trochu som skúsila dať vonku, že na čom som. Stuhla, aj keď nie načisto, keď som ju však dala dnu, je znova riedka, normálne sa prelieva. Už raz sa mi to tiež dávnejšie stalo.
Raďte, prosím, čo s ňou sa dá ešte vymyslieť? Zastavím sa až neskôr, teraz mám ešte kadečo možné v pláne. To len aby ste si nemysleli, že vaše rady ignorujem.
http://www.porada.sk/t116452-p2-aky-...ml#post1130905
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mäso obalené v múke a potom opečené a varené v uhorkovej omáčke k ryži .
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

v nedeľu máme sobotný obed - halušky s kapustičkou a s bryndzou, a aj nedeľná polievka, aby nepovedali, tentokrát kuracia s mrvancami.
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Marína Pozri príspevok
Nakoniec som sklamaná, masť nie a nie stuhnúť. Čím to len môže byť? Slanina bola krásna, ukážková, keď niekde náhodou bola žilka, vyrezala som. Dlhšie som nemohla pražiť, masť prestala peniť, škvarky boli už ružové, tak by boli zhoreli.
Inak je dobrá, voňavá, poriadne však riedka. Trochu som skúsila dať vonku, že na čom som. Stuhla, aj keď nie načisto, keď som ju však dala dnu, je znova riedka, normálne sa prelieva. Už raz sa mi to tiež dávnejšie stalo.
Raďte, prosím, čo s ňou sa dá ešte vymyslieť? Zastavím sa až neskôr, teraz mám ešte kadečo možné v pláne. To len aby ste si nemysleli, že vaše rady ignorujem.
toto sa raz stalo aj nám, myslím, že to asi záleží od chovu, zjedli sme aj takú, ale nikdy nestuhla. A to mlieko tam pridávajú, aby oškvarky chytili peknú farbu, povedal mi raz jeden mäsiar.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
no, stalo sa aj mne. Najskor mi svokra tvrdila, že som málo topila. Mohlo byť aj to. Potom sa mi to stalo druhy krat - a to som sa dozvedela, že proste sú druhy slaniny, ktoré nestuhnú. Vraj to nejak súvisí aj so šľachtením. Tak som to už ďalej neriešila, používam takú polokutú na varenie. A s prižmúrením očí sa dá aj trochu postrašiť chlieb
Dáši, viac som už topiť nemohla, lebo už masť nepenila, t. z. že škvarky sa už netopili, aj ružové boli, tak by boli zhoreli, ak by som ich bola dlhšie nechala. Mne len nejde to do hlavy, že na farme, odkiaľ som mala slaninu, robia aj masť. Zatiaľ som od nich nemala, videla ju však, tekutá nebola. Teraz, keď som chcela kúpiť, nemali, tak som zavolala na farmu šéfa, či by mi nemohol slaninu poslať. Je veľmi milý a vychádza v ústrety. Chodia ku nám raz týždenne, majú kvalitné mäso z vlastného chovu a vynikajúce výrobky. Ja som párky nejedla roky, o špekačkách ani nehovorím. Oni majú bez jedného gramu múky, nedovolili by si s rizikom ciliatikom predávať. Párky sú so 70% podielom mäsa, až ti príde zvláštne, ako chrupú pod zubami a neprasknú, lebo nie je v nich voda, múka a tuku málo. A tak je to to aj s ďalšími výrobkami. Ich údená, skôr sušená šunka mi chutí viac ako prosciutto. Majú však zvláštne ceny, napr. spomínaná šunka 8 €, dtto cena údeného pliecka.
Jej, ale som sa rozpísala, to bude tým, že nám vypli tak teplú, ako aj studenú vodu. Neviem robiť nič, čo som mala v pláne.

Vrátim sa späť, k mojej masti.
Dáši, myslíš, že by som mala skúsiť čistú masť, myslím bez škvariek, ešte raz dať spražiť? Mám trochu obavy, aby nezhorela.
Juri, ja som fakt dosť pražila, viac sa nedalo, bola by zhorela. Netopila som prvýkrát, stalo sa mi to len 2x. Ty čo na to hovoríš, skúsiť ešte raz už len čistú masť ešte trochu prepražiť?
Fakt mi nejde do hlavy, že z takej istej slaniny ju oni majú tuhú. Neviem síce, či úplne, určite sa im však neliala ako mne. Neviem, či mi v špajzi taká tekutá vydrží, ide teplo. Tiež som toho nemusela až toľko robiť, 5,5 kg.
0 0
mixerka mixerka

mixerka je offline (nepripojený) mixerka

mamička na materskej
dnes na obed má moja karin mäsové pyré so zeleninou a ovocné pyré-banánovo-ríbezlové.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať