Zavrieť

Porady

Usporiadat
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

bjuty smis Pozri príspevok
začal si v máji, a už mesiac bývaš...teda toto si všetko spravil skoro sám za 3-4 mesiace...hm.. tak fajn...
Asi je makač Ale inak za ten čas sa to dá spraviť, len človek nesmie byť zamestnaný a musí robiť na stavbe celý pracovný týždeň a samozrejme aj s ľudmi. A mať to všetko dobre zorganizované
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

zacal som v maji 2011 a v auguste 2012 uz byvam. nie som makac, len jednoduchy ucitel, ktory ma malo penazi, a vie, ze stavba nie je veda, a vela veci sa da dostudovat a s odvahou a trochu zrucnostou sa to da. rad by som platil vsetkym majstrom remesiel, lebo v spolocnosti by bolo idealne, ze ucitel uci, vzdelava sa, a zo svojho platu vie zaplatit majstrov, ale je to sen pre buduce generacie. dvaja ucitelia s velkou odvahou sa pustili do toho, a vysledok je obycajny domcek. nebol den, ked som nesiel na stavbu, aspon tu hodinku nieco robit. aj v decembri, pri refletore. Nepracoval som len vtedy, ked pocasie neprialo-dazd, sneh. V novembri sme uz mali strechu, a pokracovalo sa aj cez zimu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

....Zacali sme v maji 2012, mesiac byvame.....

aby si pochopil naše reakcie.....ale úprimne, aj tak sa mi ten príbeh jednoduchého učitela, čo si sám vymuruje, spraví vodu , elektriku atd. podla učebníc nezdá...aj ked simakal aspon hodinku dennne........
ale ak áno, klobúk dole! )
0 0
werth2d werth2d

werth2d je offline (nepripojený) werth2d

Deň by mal mať minimálne 48 hodín, aby som stihol aspoň časť toho, čo mám naplánované! ...viac
Prečo nie? Nie je každý poleno, že si musí platiť ľudí. Aj ja som si sám ťahal múry a pritom nie som murár...
0 0
zajac999 zajac999

zajac999 je offline (nepripojený) zajac999

fetya Pozri príspevok
vyticenie zakladov som zvladol sam+geodet, vykop zakladov sam+bagrista, armovanie a vlozenie do vykopov rodina, spolu 5 ludi, vylievanie pumpou sam+brat, vylievanie salovaciek sam, zhutnenie pod platnou sam, polozenie kari sieti-sam, obsalovanie-sam, voda, kanalizacia, elektrika-sam, vylievanie deky-pumpa 5 kamosov, murovanie-s manzelkou, salovanie venca-sam, armatura do venca-s manzelkou, vylievanie venca-s dvoma kamosmi, krov-3 tesari, okna-montovala firma, voda-sam, elektrika-elektrikar, ale vacsiu cast sam, omietky-3 murari, hydroizolacia-sam, pokladky polisterenu-s bratom a manzelkou, polozenie el. kablov Devi na vykurovanie-sam, poter-firma, 3 robosi, sadrokarton-2-6 kamosov, malovanie-maliar, ktory nam dlhoval, obklady-dlazby-sam, kuchynsky nabytok-firma, od ktoreho sme kupovali, zachod, vana, sprcha, umyvadla-sam. Caka ma este zateplovanie-sam, obstavba krbu-sam, vybetonovanie prijazdu do garaze-asi s kamaratmi. Zacali sme v maji 2012, mesiac byvame. Brigadnikov som raz skusal-erikovlakotosovie-na vykop 30 metrovej ryhy pre elektriku, zacali robit za 20 eur, ale poda bola tvrda, vela kamenov, potom chceli 50, minibager zvladol za 20 min/15eur.
dakujem za podrobný postup,až by som sa do toho pustil sám
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Robte si svojpomocne,veď keď sa niečo pos...,je tu predsa Porada.sk.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

bjuty smis Pozri príspevok
....Zacali sme v maji 2012, mesiac byvame.....

aby si pochopil naše reakcie.....ale úprimne, aj tak sa mi ten príbeh jednoduchého učitela, čo si sám vymuruje, spraví vodu , elektriku atd. podla učebníc nezdá...aj ked simakal aspon hodinku dennne........
ale ak áno, klobúk dole! )
ten maj 2012 bol preklep, ked neveris, tak ked budes v NZ, tak sa ozvi, rad ti to ukazem. Mam to aj nafotene, neni problem ukazat. Vela sa da nastudovat, aj z tvoho fotoblogu, aj z porady, ostavbe, stavbadomusvepomoci.cz, aj madarske forumy, aj od dvoch kamosov, ktori predomnou zacali stavat.
Pozemok som dostal od rodiny a mal som na vyber, bude budem kosit travicku, alebo sa pustim do toho. Nebolo to jednoduche, stav. pov. trvalo 8 mesiacov. Velakrat som prisiel domov, ze uz stacilo, nechcem, nevladzem...ale vzdy som s tym pokracoval dalej. Vo vnutri chybaju dvere, troska silikonovanie, nejake listy na podlahu, zvonka este zateplenie, chodniky, plot...
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

ako ja si to dost dobre neviem predstavit. cez tyzden pracujem a cez vikend makam na stavbe? dobre, este realne niekde na dedine sa to da, kde by som asi vzdy pribuznych zvolaval. ale ako to spravit, ked byvam od kazdeho 50km daleko? a ako to vsetko spravit sam? ved clovek potrebuje aj nieco podrzat, podporit, chytit. to aby som bol ako chobotnica, ked to mam vsetko sam robit? ja stale uvazujem o dome, ale ked mam zaplatit za pozemok cca 40-50 tisic euracov a to este nemam nic z domu, tak ma rychlo prejde chut. (bratislava )
0 0
werth2d werth2d

werth2d je offline (nepripojený) werth2d

Deň by mal mať minimálne 48 hodín, aby som stihol aspoň časť toho, čo mám naplánované! ...viac
bromid Pozri príspevok
ako ja si to dost dobre neviem predstavit. cez tyzden pracujem a cez vikend makam na stavbe?
Nie! Na stavbe makám aj cez týždeň, keď prídem z práce (alebo predtým ako idem do práce). Niekedy sám, niekedy s otcom (dôchodca), niekedy traja (aj svokor). Ale to málokedy, väčšinou jeden - dvaja.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

pripajam fotky, aj z webstranky tesarov: http://www.strechy-tesari.sk/fotogal...ha-nove-zamky/
P4280019.jpg  
P4290013.jpg  
P5290004.jpg  
P7220014.jpg  
P7220025.jpg  

P8040018.jpg  
P8090001.jpg  
P8130007.jpg  
P4010022.jpg  
P4010054.jpg  

P5040002.jpg  
P6160019.jpg  
1/1
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

sa nečudujem, že ťa žena chcela s tým kladivom prizabiť )
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A ten dom má aj základy? to si nedal dole ani ornicu? a izolácia pod rúry? no a to prostredie katastrofa z paneláku ti budú pozerať až do hrnca.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

nedal som dole ornicu, lebo nevidel som vyznam. zaklady su vylievane az po ornicu, 2 rady DT, izolacia samozrejme je pod murmi, na celu plochu som navaril az po omietke, prostredie nie je katastrofa, na vacsiu cast pozemku nevidno, lebo hreben strechy zakryje im vyhlad, inac ten panelak ma iba 3 poschodia.
0 0
dorwin dorwin

dorwin je offline (nepripojený) dorwin

som zvedavy, ze ked budes mat 80 rokov ako sa dostanes na poschodie svojho vysnivaneho domu...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať