Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň kolegyňe a kolegovia chcela by som sa len informatívne spýtať:
momentálne stav zrážkovej dane je nasledovný:

* Zrážková daň zo závislej činnosti sa platí na ten istý účet ako preddavková daň, len s iným KS 1744.

* Zrážkovú daň budeme musieť hlásiť na daňový úrad mesačne na tlačive, ktoré ževraj ešte nie je schválene MF.

* netreba sa registrovať. (mňe takúto info dali na DÚ mate aj nejakú inú skúsenosť??)

ĎAKUJEM
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

anithocka Pozri príspevok
takže ak správne chápem, neurobila som žiadnu chybu ak iba teraz podám výkaz výkaz za 3 mesiac za TPP a na nom budu aj moje zrazene dane za tie dva mesiace??

Ak máš Ty daň vyberanú zrážkou, tá bude v stĺpci za mesiac, v ktorom Ti bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Paula Pozri príspevok
Ak máš Ty daň vyberanú zrážkou, tá bude v stĺpci za mesiac, v ktorom Ti bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená.
takže pre moje uspokojenie na jednom tlačive podám zrážkovú aj daň z príjmov FO raz za 3 mesiace ..tak som mi veeeelmi odlahlo ..a dakujem za trpezlivost ...dakujem velmi pekne za ochotu...
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

A ešte ani pokutu 2000,- Sk nedostaneš, lebo tvojou povinnosťou odovzdať prehľad na DÚ je za III. Q/2008 do 31.10.2008.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

katjab Pozri príspevok
A ešte ani pokutu 2000,- Sk nedostaneš, lebo tvojou povinnosťou odovzdať prehľad na DÚ je za III. Q/2008 do 31.10.2008.
no teraz už mi odľahlo, [S]ale musim ta opravit vraj do 30.10.[/S] minuly rok za to vyrubili pokutu bo sa odovzdal vykaz 31.1 a to uz bolo den po termine ...ale nechapem preco tu sa pise ze zrazkova sa odovzdava mesacne tomuto ja nechapem (
Naposledy upravil anithocka : 16.10.08 at 19:34 Dôvod: preklep
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Samostatné oznámenie o dani vyberanej zrážkou sa nepodáva od 1.1.07. V tejto téme sa asi už o tom píše.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Paula Pozri príspevok
Samostatné oznámenie o dani vyberanej zrážkou sa nepodáva od 1.1.07. V tejto téme sa asi už o tom píše.
takže pred dvoma rokmi teda v roku 2006 by som uz mala pokutu, ale takto je to v poriadku? .......dnes ste ma spravili najstastnejsim clovekom na svete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DAKUJEMMMMMMMMMMMMM VAM VELMI KRASNE
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

A ešte ani pokutu 2000,- S k nedotaneš, lebo tvojou povinnosťou odovzdať prehľad na DÚ je za III. Q/2008 do 31.10.2008.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

anithocka Pozri príspevok
no teraz už mi odľahlo, ale musim ta opravit vraj do 30.10. minuly rok za to vyrubili pokutu bo sa odovzdal vykaz 31.1 a to uz bolo den po termine ...ale nechapem preco tu sa pise ze zrazkova sa odovzdava mesacne tomuto ja nechapem (
31.10. je správne. Predtým to bolo do 30 dní po skončení štvrťroka, teraz po novele je to do konca mesiaca nesledujúceho po skončení štvrťroka.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Viete mi poradit kde v MRP-mzdy sa nastavuje aby bola dohodarovi bola zrazena ZRAZKOVA DAN?
Ja tam pri pomere vidim iba tu preddavkovu...


Dakujem pekne!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte !

Píse sa niekde od akej sumy/odmeny uz Dohodar plati dan preddavkovu nie zrazkovu?

Dakujem pekne!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
Ahojte !

Píse sa niekde od akej sumy/odmeny uz Dohodar plati dan preddavkovu nie zrazkovu?

Dakujem pekne!
Áno, ZD nájdeš v Zákone o dani z príjmu, konkrétne v §43 písm. j.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Tweety Pozri príspevok
Áno, o ZD nájdeš v Zákone o dani z príjmu.
DAKUJEM!!!!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Pozeram na ten paragraf 43, ale nejake konkretne hranice z toho neviem vycitat...
Viete mi poradit?
Je to nejako ze nad 5000,- je príjem zdanovany uz preddavkovou danou vsak?

dakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
Pozeram na ten paragraf 43, ale nejake konkretne hranice z toho neviem vycitat...
Viete mi poradit?
Je to nejako ze nad 5000,- je príjem zdanovany uz preddavkovou danou vsak?

dakujem!
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Do 5 000,-zrážková daň,ak nie je podpísané vyhlásenie
Nad 5 000,-preddavková daň
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
vikinka Pozri príspevok
Do 5 000,-zrážková daň,ak nie je podpísané vyhlásenie
Nad 5 000,-preddavková daň
DAKUJEEEEEM!

Teda dobre som to kdesi zacula :-)

Vdaka este raz!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
A este pekny vecer!!!! :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
DAKUJEEEEEM!

Teda dobre som to kdesi zacula :-)

Vdaka este raz!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lucida Pozri príspevok
DAKUJEEEEEM!

Teda dobre som to kdesi zacula :-)

Vdaka este raz!

Netreba kdesi začúvať, stačí nakuknúť do zákonov, prilepených na hlavnej stránke Porady
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Prosím o pomoc. Mám dohodára, ktorý nemá podpísané vyhlásenie a za mesiac november zarobil 4 000,- a omylom som mu stiahla preddavok na daň a nie zrážkovú daň a už to bolo aj uhradené na daňový úrad. Ako to mám opraviť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať